KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

İDAM CEZASI OLMAYAN ADALET; KÖR TOPAL VE SAĞIRDIR

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         İDAM CEZASI OLMAYAN ADALET; KÖR TOPAL VE SAĞIRDIR

 İdam Cezası Olmayan Adalet; Kör Topal ve Sağırdır

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın “İdam Cezası Olmayan Adalet; Kör Topal ve Sağırdır” yazısı:

Ülkemizde ve dünyada suçlar saniyelere düştü. Suçlarda patlama yaşanıyor. Her bir saniyede tecavüze uğrayarak öldürülenler, faili meçhule kurban gidenler, terör saldırısında öldürülenler, omuz attı, yan baktı, anama küfretti cinayetine kurban gidenler çığı gibi artmaya başladı.

Televizyonlar gazeteler sanal basın cinayet ve uç haberleri ile dolu. Cinayet haberleri ciltler dolusu oldu. On haberden ikisi ölüm, katliam, cinayet, şiddet, terör ve anarşi odaklı.. Toplum cinnet geçiriyor. Sudan hiçten yoktan basit sebeplerden dolayı birbirini katlediyor. Birbirinden intikam alıyor. Sebepsiz insan öldürmeler namus yüzünden adam öldürmeleri geçti. Öyle bir noktaya geldi ki öldüren neden öldürdüğünü ölen niye öldüğünü bilmez oldu.

Her geçen gün katlanarak çoğalan cinayet, anarşi, şiddet, terör ve ölüm haberlerinde medyanın etkisi olsa da ahlaki yozlaşma, dinsizlik, imansızlık, Allah korkusunun yanında cezaların ağır müeyyidelerinin olmaması en büyük etkenlerdendir.

Ahlaki yozlaşma, maddeperestlik, bencillik, merhametsizlik ve duyarsız gibi olumsuz etkenler suçlara gereken cezayı vermeyecek bir hukuk sistemi ile birleşince ortaya kişisel olarak zulüm, gözyaşı, adaletsizlik, felaket acı çıktığı gibi toplum bazında ise anarşi, terör, isyan ve mal ve can güvenliği zaafiyeti olarak karşımıza çıkıyor.

Her gün felaket haberleri ile çalkanan ülkemizde toplum bir matemhaneyi umumi suretini almış durumda. Katiller, caniler, hırsızlar, soyguncular, zalimlerin yaptıklarının karşılığı idam cezası olmadığı için karşılığını bulmuyor. İçerisinde idam cezası olmayan adalet sistemi kör sağır topal olduğu için mazlumların hakkını hukuku korunmuyor. Her kesin yaptığı zulümler cinayetler terör anarşi katliamlar yanına kar kalıyor. Sudan hiçten basit ve sıradan sebepler yüzünden katiller caniler teröristler eliyle öldürülenlerin aileleri gözü yaşlı, acılı kalıyor. Geride binlerce dul yetim ve garip insan kalıyor.

Katiller caniler teröristler eliyle yıkılan yuvalar, kararın ve batan hayatlar maalesef devletin oyalayıcı merhemler ile o acılarını sarılmaya çalışıyor. Kanser olmuş uzva aspirin vererek avutmaya çalışıldığı gibi devlette teröristi katili caniye idam edip öldürüp adaleti icra edeceğine onları hapisle veya af ile sokaklara salarak adalet yaptım diyerek insanları avutmaya çalışıyor.

Allah, Kuranda ‘Sizin için kısasta hayat var’ dediği halde Allah’ın bu emrine uyulmayarak AB yasaları müsaade etmiyor diyerek idam uygulanmadığı için toplum ve ülke kan gölüne, zulme, cinayetlere, anarşiye, iç karışıklığa mahkûm haldedir. Allah adeta toplumu cezalandırıyor. Allah’ın indirdikleri ile hükmedilmediği için gerçek adalet ve hukuk icra edilmiyor. Merhamet zincirini kırıp dinin dairesinden çıkan serseri ruhlar ve akıllar kanuni boşluklar, cezaların yetersizliği, cezaların caydırıcılığı olmamasını cinayete, suça, zulme, adaletsizliğe çevirip toplumu ve milleti acılara, felaketlere ve huzursuzluklara sürüklüyor.

Allah’ın yarattığı hayat bu kadar ucuz değil ve olamaz. Maalesef İdam cezasının olmaması suçların gerçek cezalarının olmaması, yaptırım ve müeyyidelerin olmaması hayatı ucuzlaştırıp değersizleştirmiştir. İçinde idam olmayan bir adalet kör topal ve sağır olur. Kör, topal ve sağır bir adalet mazlumların hakkını nasıl koruyabilir.

Bazen ülkemizde bir günde yüzlerce insan ölüyor. Bu yüzlerce insanlar ile beraber on binlerce aile yıkılıp mahvolup gidiyor. Üç gün sonra her şey unutuluyor. Hesapları sorulmuyor. Failler bulunsa da bir iki yıl ile yırtıyor. Affa uğruyor veya failler bulunmuyor. Zulüm yerde kalıyor. Zalim zulmünde mazlum zilletinde kalıyor.

Eğer AB den korkarak Allah’ın emri olan idamı geri getirip seri bir şekilde uygulanmazsa zalimler, katiller caniler, teröristler durmadan hız kesmeden vicdana gelmeden insafa gelmeden ve gözünü kırpmadan insanları katletmeye devam edecekler. Ve bu katliamların ortağı bu hükmü uygulamayanların boynunda olacaktır. Masum insanları öldürenlerin hak ettiği ceza olan idamı uygulamayanların çıkıp hesap sorulacak, karşılığını bulacaklar, yanlarına kar kalmayacak, adalete teslim edilecekler söylemleri yalan, hezeyan, aldatmaca ve kandırmacadan başka bir şey olmayacaktır.

Masum canlara, mallara, ırzlara basit e kolayca kıyanlara aynı ceza ile karşılığını verin bakalım, cinayet, anarşi, terör, zulüm ve katliam olacak mı? Başkasının canını kolayca alanlar tatlı canının gitmesine razı olacak mı..Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1392 Defa Okundu
2015-07-24

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır