KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

PKK’NIN KANLI ŞANLI TARİHİ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         PKK’NIN KANLI ŞANLI TARİHİ

 PKK’nın Kanlı Şanlı Tarihi

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “PKK’nın Kanlı Şanlı Tarihi” yazısı:

Bir toplumun veya kesimin hakları için mücadele etmeyi sadece yakmak, yıkmak, anarşi ve terör estirmek masum insanları öldürmek, acımasızca katliam yapmak ve mazlum kanı dökmek olarak algılayan PKK 30 senedir ülkemizde otuz binden fazla insanın ölümüne sebep oldu.

Seksenli yılların başında başlayan ve bu zamana kadar mazlum masum kanı döken ve bu mücadeleyi bir toplum ve millet için yaptığını söyleyen PKK bütün dünya kamuoyunda terör örgütü olarak anılmaktan kurtulamamıştır.

Kendisini Kürt milletinin temsilcisi gösteren ve onların hakları için savaştığını söyleyen ve bu uğurda otuz seneden fazladır kan döken bu eli kanlı terör örgütü elli bine yakın insanın canını almak yanında ülkenin ekonomisine, insanların psikolojisine, toplumun huzur ve güvenine verdiği zarar ise işin başka bir boyutudur.

Kürt milletinin haklarını savunmayı üzerine alan ama elini silahtan, anarşi ve terörden çekmeyen eli kanlı örgüt güya Kürt milletini özgürleştirmek kendi devletini kurmak için çalıştığını her fırsatta beyan ediyor.

Farz edelim bu eli kanlı örgüt batılı şer güçlerinin yardımı ile bir devlet kurdu ve kendi bağımsızlığını sözde ilan etti. Gelecek nesillere ve torunlarına tarih olarak neyi anlatacaklar. Okullarında hangi tarihi ders kitabı olarak okutacaklar.

Kürt devletinin nasıl kurulduğunu anlatırken binlerce senedir beraber kardeşçe aynı topraklarda birlikte yaşadığı Türkleri nasıl kancıkça, alçakça ve kalleşçe kanlarını döküp öldürdüklerini de anlatacaklar mı?

Asker, polis ve masum insanları intihar bombacıları ile pusu ile gizlice, sinsice, uykuda ve arkadan alçakça nasıl şehit ettiklerini de anlatacaklar mı?

Kürt milletinin haklarını savunurken ve Kürt milletinin özgürlüğü için binlerce masum Kürdü hiçbir suçu yokken nasıl öldürdüklerini, binlerce dağ kadrosunda Kürt davası için mücadele eden militanları güya ihmal ve ihanet adı altında infaz ettiklerini de anlatacaklar mı?

Özgür ve bağımsız Kürt devleti için gözünü kırpmadan masum insanları öldürüp on binlerce kadını dul ve gözü yaşlı, çocuklarını yetim ve mazlum, ana ve babalarını acı içinde bıraktıklarını iştahla övünerek anlatacaklar mı?

Kürt devletinin tarih ve siyasi kitaplarında silah ve maddi güç için insanları haraca bağladıklarını, vermeyenleri öldürdüklerini, uyuşturucu ticareti yaparak masum insanları zehirleyip onların sırtından nasıl para kazandıklarını da anlatacaklar mı?

Birbirine binlerce sene kardeş, akraba, damat, yoldaş, sırdaş, karındaş olmuş iki milleti nasıl birbirinden ayırıp koparıp düşman edip aralarına nefret öfke kin adavet ve düşmanlık soktuklarını büyük bir iştah ve zevkle anlatacaklar mı kitaplarında.

Ya da silah müzeleri kurarak Türk ve arada kazaen Kürtleri öldürdükleri silahları bombaları ve füzeleri burada gururla sergileyip bu silahlar ile masum ve savunmasız insanları özgürlük bağımsızlık ve mücadele adına öldürdüklerini de anlatacaklar mı?

Kurdukları şehirler ve köylere eli kanlı terörist başlarının heykellerini dikip, resimlerini devlet dairelerine asarak ‘işte Türklerin masum çocuklarını askerini, polisini ve neslini katlettiren ve bizlere özgürlüğümüzü veren büyüklerimiz diyebilecekler mi?

İnsanları alçakça ve haince öldüren ve eli kanlı örgütün teröristlerini ve terör başlarını ders kitaplarında bağımsızlığın büyük mücahitleri ve askerleri olarak sunacaklar mı?

Acaba bütün bu anarşi, terör, cinayetleri, kan dökmeleri, kalleşçe insanları pusuya düşürüp şehit etmeyi veya öldürmeyi Kürt milletinin bağımsızlığı için yaptıklarına hak perest ve insani vasıfları taşıyan milyonlarca Kürt milletine inandırabilecekler mi?

Yoksa bu kadar katliamı cinayetleri, yıkımları, kan dökmeleri, inkâr mı edecekler. Sanki hiç olmamış gibi göstermeye çalışacaklar. Kendilerini savunmak için mi yaptıklarına mı inandırmaya çalışacaklar.

Nasıl ki Müslümanların bağrında terör ve anarşi üzerine kurulan İsrail terör devletinin alemi İslam nezdinde hiçbir meşruiyeti yoktur ve zulüm dolu bir tarih üzerine kurulmuş bir terör devletidir ve mazisi kanlıdır.

Öylede bir asır sonra Kürt devleti kurulsa da bu devlet kan, gözyaşı, cinayet, terör ve anarşi üzerine kurulmuş, mazisi ve tarihi kanlı bir Kürt devleti olmuş olacaktır. Temelinde mazlumların mahzunların ve kardeşlerin kanı olan bir devlet olacaktır.

Efendiler devletler şanlı tarihler ve kahramanlıklar üzerine kurulur. Bir milletin bağımsızlığı için verilen mücadeleye kan, anarşi, terör, cinayetler ve zulümler karışmış ise bu devletin geçmişi utanç, rezil ve zillet dolu bir geçmiş olur. Kanlı bir tarih şanlı bir tarih diye sunulamaz. Çünkü bu zulmün yüz binlerce mağduru ve gözü yaşlı şahidi yanında otuz senedir hadiseleri acı ile gözyaşı ile korku ile ve nefret duyarak izleyen milyonlarca şahidi var. Yüz binlerce görsel ve yazısal şahidi var. Bu kadar şahidi inkar edip kapatacak hiçbir yalan olamaz. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 2037 Defa Okundu
2015-08-12

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır