KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

TORPİLLİYE BAŞ ÜSTÜNE EMREDERSİN VİZESİ GARİBANA OLMAZ HEMŞEHRİM TARİFESİ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         TORPİLLİYE BAŞ ÜSTÜNE EMREDERSİN VİZESİ GARİBANA OLMAZ HEMŞEHRİM TARİFESİ

 Torpilliye Baş Üstüne Emredersin Vizesi Garibana Olmaz Hemşehrim Tarifesi

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Torpilliye Baş Üstüne Emredersin Vizesi Garibana Olmaz Hemşehrim Tarifesi” yazısı:

Allah rızasının her işin başı ve rabbimizin bizi yaratmasından en mühim maksadının onun rızasını kazanmak, onu hoşnut etmek, onu razı etmek, ona kendini sevdirmek, onun nimetlerini şükür karşılığı yemek olduğu halde birçok insan bu hakikatlerden gafil olduğu için Onun rızasını dünyalık şeylere feda edebiliyor. Onun emirlerini yasaklarını şöhret, para, mal, kariyer vb gibi şeylerin hatırına feda edebiliyor. İnsanlığa faydalı olan şeyleri yapmak yerine insanlığa zarar verecek olan işleri, amelleri tercih edebiliyor. Yaptığım işten Allah razı mı diyen insanların, milyonlarca insanın içerisinde binler olduğu maalesef bir gerçektir.

Tüccar ticaretini, memur memurluğunu, sanatçı sanatçılığını, yönetici yöneticiliğini yaparken acaba Allah razı olacak mı diye düşünmüyor. Ya iş kaygısı, ya makam korkusu,ya kariyer derdi, ya şöhretini kaybetme korkusu, ya değerini düşürme endişesi, ya zarar veya iflas etme sıkıntısı yüzünden Allah’ın rızası hiçe sayılıyor.. Nefis, insan ve şeytanın hatırı gözetilirken kâinatın sahibi, gönüllerin sahibi, iyiliklerin güzelliklerin, hayatın, ömrün, nimetlerin sahibinin hatırı gözetilmiyor. Bu gözetmeme işini kâfirler ve zındıklar yapsalar anlayacağız ve belki buna ses çıkarmayacağız ama maalesef bunu gözetmeyenler kendilerine Müslüman diyen insanlar.

Ticaret ehli ürün üretirken helali haramı değil kazanacağını düşünüyor. Ürünün zararını değil kazancı düşünüyor. Televizyon sahipleri ve medya sahipleri Allah’ın rızasını değil, kazanacakları parayı ve alacakları reytingi düşünüyor. Yaptıkları ve yapacakları film, dizi, programlarda helali, haramı, ahlakı, hayâyı, edebi, iffeti değil sadece reytingi düşünüyor. Müslüman ülkesinde Allah’a iman eden kurana gönül veren peygamberi sevdiğini söyleyenler alışverişinde, ilişkilerinde, yaşayışında ve ticaretinde Allah rızasını değil çıkar, menfaat, kar, kariyer, kazancı düşünüyor. Kimseler Müslüman toplumun inançlarını, hassasiyetlerini, değerlerini, geleneklerini, namus anlayışını, tesettür anlayışı düşünerek hareket etmiyor. Din İslam ahlak sıfat kafir.. Adı Müslüman yaşamı ecnebi. Söylemi İslami eylemi şeytani!

Allah rızası, hakkın hatırı, adalet kavramı ve hakkaniyet ölçüleri bürokrasiye, menfaate, çıkara, zemine, zamana, amire ve kazanca göre göre değişiyor. Fakire ve fukaraya gelince kanunlar ve kurullar ve tüzükler ile hakkaniyetçilik tiyatrosu yapılıyor. Torpilli veya vekil selamı ile bakan torpili ile gelenlere ise baş göz üstüne Vizesi veya emredersin tarifesi uygulanıyor. Devlet dairesine birileri alınırken hakkın hatırı ile değil vekilin il başkanlarının bakanların torpili ile çark dönüyor. Tayin atama vs. gibi işlerde veya görevde yükselme teşebbüsleri torpil gayırma ve rüşvet ile işliyor.Her kes adaletten bahsediyor hak ve hukuktan bahsediyor ama yukarılardan gelen emirler karşısında bütün değerlerini ve ahkam kestiği değerleri al aşağı oluyor.

Bu ülkede bütün çarklar hakkın hatırı adalet ve hakkaniyet ve Allah rızası ile değil vekilin başkanın bakanın hatırı sayılır godamanların selamı ile dönüyor. Meşru bir talebiniz başvurunuz teşebbüsünüz ve çabanız varsa meramınızı gidip huzura çıkarak boşuna anlatmayın. Havanızı alırsınız. Boynu bükük dönersiniz. Sukutu hayale uğrarsınız. Üzüntü ve keder ile kalkarsınız.

Yormayın kendinizi torpiliniz dayınız vekiliniz tanıdığınız varsa kapılar açılır açılmazsa zorlanır. Varsa dayınız işiniz yapılır. Varsa torpiliniz kırk dereden sular getirilmez önünüze kanunlar ve yönetmelikler engeli çıkarılamaz. Varsa dayı selamınız ağırlanırsınız hürmet tazim muhabbet görürsünüz. Yoksa torpiliniz dayınız getirecek selamınız kimseler takmaz sizi.. Oturtup çaylar söylenmez. Tazim hürmet saygılar sunulmaz. İşlerin kem küm edilir. İsteğiniz kulak ardı edilir. Baştan savulursunuz. İmkân ve kanunlar imkân verse yapılır riyakârlığı ile geçiştirilir isteğiniz.

Sakın ola ‘Ben Allah’ın selamı ve hatırı ile geldim şu işimi yapın demeyin deli midir nedir diye dışarı atarlar yada bakarlar. Allah hatır selam geçmez akçedir. İş görmez. Müslümanlıkta kül bırakmayanlar hak hukuk edebiyatı yapanlar ve doğruluk naatı okuyanlar dahi hakkın hatırı Allah’ın selamı ile iş yapmaz. İşler düğümler ve talepler kulların selamı ile olur olmazsa zorlanır ertelenir veya söz verilir.

Sen selamsız bandosuz gidip uzman olmak için başvuran ve birçok türlü yalan, tevil ve bahane ile gere çevrilen kardeşim dayı, bakan, vekil veya başkan selamı ile git ve ardından bir telefon ettir sana uzmanlık değil vallahi daire başkanlığı teklif edilmezse gel yüzüme tükür. Bu lanet olası sistemde işler bu lanet olası şekilde yürüyor. Alinin velinin selamı hatırı ve talimatı hakkın Allah’ın hatırı selamı ve talimatından üstün tutuluyor. Bunu bil ve buna göre hareket et. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 733 Defa Okundu
2015-08-27

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır