KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

REYTİNG VE SANAT UĞRUNDA DİN VE AHLAK MAHVEDİLİYOR

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         REYTİNG VE SANAT UĞRUNDA DİN VE AHLAK MAHVEDİLİYOR

 Reyting ve sanat uğrunda din ve ahlak mahvediliyor

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Reyting ve sanat uğrunda din ve ahlak mahvediliyor” yazısı:

Yapılan film, dizi ve reklamlarda Allah’ın, Kuranın, Peygamberin, sünnetin, İslam’ın nurani düsturlarına bakılmıyor. Yapılan yayınların milletin ahlakına, dinine, imanına, İslam’ına, hayâsına, ahlakına faydası var mı zarar verebilir mi düşünülmüyor. Düşünülen sadece reyting kaygısı ve para kaybetme endişesi.

Tesettür farz, çıplaklık haram ama hangi filmi açarsanız içerisinde yatak sahneleri, çıplak sahneler var. Hangi kanalı açsanız filmlerde içki, uyuşturucu var. Hangi kanaldaki filme bakılsa içerisinde zina, flört var. Hangi kanala açarsanız ahlaksız kadınların, ahlaksızlıkları var. Allaha inanan, Allaha iman eden bir toplum, grup, insan nasıl olurda Allah’ın razı olmadığı işleri fiilleri icra eder. Allah’ın yasak ettiği çıplaklığı ahlaksızlığı, zinayı, fuhşu, şehveti, faizi diziler aracılığıyla yaymaya çalışır. Film icabı küçücük kızları, koca koca adamların koynuna koymak bunu da dramatize ederek anlatmaktan Allah nasıl razı olabilir. Sanat adı altında günahları yaymak, küfür, şehvet, fuhuş kapılarını açmak, toplumu sanat adı altında saptırmakla nasıl sosyal film yapılıyor denilebilir.

Toplumdaki sıkıntıları, sorunları, problemleri anlatmak için illa ahlaksız sahnelere, çıplak kadınlara ve yatak sahnelerine ihtiyaç yoktur. Böyle sanata lanet edilir. Lanet olsun sizin sanatınıza denir. Bir güzellik yaparken binlerce kötülük, zarar, tahribat yapılıyor..80 yaşındaki bir adamın koynuna 15 yaşındaki bir kızı sokarken, bunu güya ibretlik ve dramatik olsun diye yapılıyor. Âmâ halbuki o sahneleri izleyen insanların, safi zihinlerini bozup idlal ediliyor.. İfsat ediliyor.. İnsanlar o sahnelerden ibret değil maalesef şehvet alıyorlar. Aynı ekrana bakan anneler, çocuklar, babalar ve kardeşler ve dedeler o sahnelerden ibret almıyor. Çünkü ibretlik şeyler öyle sufli ve adice anlatılamaz. Anlatılırsa akıllarda çirkin fikirler doğurur. Sapık düşünceler meydana getirir.

Reyting uğruna din ahlakı mahveden yayınlara lanet olsun. Sanat ve sosyallik adına yapılan rezil işlere ve sanata lanet olsun. Lanet olsun çünkü ahlakı bozup, ifsat etmekten, tahrip etmekten, toplumu sapık yapmaktan, onlara kötülüğün yolunu göstermekten başka yapılan bir şey yok. Reyting kaygısı yüzünden bu milletin ahlakı, imanı, edebi safi düşüncesi, iyi niyeti, ahlakı mahvedildi. Lanet olsun ahlaksız hayasız, namussuz ve kötü sanata ve rezil filmlere..

Müslüman bir toplumun inançlarına göre film, sanat, edebiyat ve sinema yapmak çok mu zor. İçerisinde hayâsızlık, pislik, şiddet, entrika, yalan, dolan, aldatma olmadan sanat ve film yapılamaz mı? Kadınları soymadan, alçaltmadan, onları harama ve günaha atmadan, onların günahlarını büyütmeden, toplumu imandan, islamdan uzaklaştırmadan, saptırmadan sanat ve film yapılamaz mı? İnsanları sapık, ahlaksız, müsrif yapmayacak sanat icra edilemez mi?

Helal dairesinde sanat sinema, dizi, program, reklam, oyun ve yarışma icra edilir. Ama çıkar menfaat para hırs tutku ve aç gözlülük ve iman zaifliği ve dünyevi kaygıları taşıyan insanlar maalesef her şeyi menfaatine feda edebilir. Bu zihniyetlere sorsan elhamdülillah Müslümanım der. Ama Müslüman bu işleri yapamaz deyince bin dereden su kırk vadiden bahane getirip kendisini ve yaptığını haklı yaptığını meşru göstermeye çalışır.

Ama izzet, şeref, ahlak, inanç sahibi olan ve haram ve helali bilen insanlar değeri ve kazandıracağı ne olursa olsun olsun harama pisliğe kötülüğe ahlaksızlığa, bencilliğe, rezilliğe, haram ve toplumu mahvetmeye sebep olacak hiçbir ahlaksız, kötü, çirkin, haram ve günah ve rezil vicdanı gönlü ve imanı razı olmaz. Allah böyle insanların sayısın çoğaltsın ki neslimiz evlatlarımız geleceğimiz mahvolmasın. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1255 Defa Okundu
2015-08-27

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır