KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

TACİZZZ!

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         TACİZZZ!

 TaCizzz!

Cenabı Hakkın koyduğu ilahı kanun, kural ve sınırlara uyulmayıp ihlal edildiği ve hiçe sayıldığı toplumlarda daima büyük felaketler, acılar, dalaletler, sapkınlıklar yaşanmıştır.

Tarih boyunca nice kavimler, milletler ve topluluklar ahlaki kuralları, ilahi kanunları ve yasakları çiğneyip insani vasıflarını kaybettiği zaman helak edilerek yok edilmiştir.

En güze bir surette halk edilen insan, yaratılışının zıddına bir yaşam tarzı benimseyip, fıtratına zıd bir eylem ve fiilde bulunarak hayvandan yüz derece aşağı düşerek iman cevherini kaybettiği zaman bu azgınlığın cezası olarak hastalık, taun, veba ve bazı doğa musibetleri ile helak edilmiştir.

İnsan kendisinden beklenen neticeyi gösterecek ve yaratılışının gereğine göre hareket etmesini sağlayacak ilahi emirlere uymadığı zaman zulümde, sapıklıkta ve dalalette büyük bir çığır açmakla beraber diğer toplumlarında başına bela olmuştur.

Yaşadığımız zaman diliminde cinayetlerin saniyelere düşmesi, sapıkların üremesi, tecavüzlerin artması, suçların çoğalması, merhamet, hürmet, yardımlaşma, duygularının ölmesi hep ilahi kanunlar nizamlar ve yasakların çiğnenmesi sonucudur.

Mesela bu asrın hastalıkları olan sübyancılık, homoluk, taciz, bazı cinsi sapkınlıklar, sapmalar, zina ve fuhuş hep ahlaki dini etik değerlerin sukut etmesi ve ilahi kanunların kaldırılması sonucudur.

Kadının yaratılışına zıd olan çıplaklığın moda eliyle alttan alta yayılması, çağdaşlığın gereği sayılan ama fıtrata zıd olan karma eğitim ve ortamların yaygınlaştırılması, camide Allah kadın ile erkeği yan yana koymadığı halde okullarda buluğ çağına gelen erkeklere kadın öğretmenlerin, buluğa eren kız çocuklara erkek öğretmenlerin ders vermesi, kız çocuklarının mahremiyet eğitim verilmemesinden dolayı avret edep kavramlarından yoksun yetişmesi, küçücük kızların genç sanatçıları örnek alarak onlar gibi giyinip süslenip bezenip yaşından büyük görünmeye çalışması, küçük yaşta çocukların makyaj kültürü kazanmaları, evlerimizdeki televizyonlardan hayatımıza ahlaksızlık, hayasızlık, dinsizlik akıtması, genç kızların akıllarının şöhret ve flört ile çelinmesi sonucu toplum alttan alta, içten içe sinsice sapkınlığa, farklı cinsi meyelanların yolunu açmıştır.

Her kesimden her türlü mesleki alanda saygınlığı olan insanların bir anda böyle sapık veya tacizci olması ve okullarda yurtlarda sokaklarda çarşı pazarda toplu taşıma araçlarında görülmeye başlayan tacizler ve tecavüzler bir anda aniden sebepsiz ve nedensiz ortaya çıkan olgu değildir.

Mesela, toplumda artan sübyancılık, livata, eşcinsellik, ihanet, zina, taciz, tecavüz ve fuhuş sapıklık fiili bir anda aniden ortaya çıkan bir yönelme hali değildir. Yukarıda sayılan etkenler yanında fert bazında sebep ve müsebbip etkileşimi ile ortaya çıkar. Karşı cinsin tepkisizliği hareketsizliği ve eylemsizliği ile asla ortaya çıkmaz. Bu tür yönelmelerde ve meyillerde karşı cinsin tavrı duruşu fiili ve yaklaşımı etkendir. Bu etki giyiniş, davranış ve sözlerle şekillenip vücuda gelir.

Bir tarafa çarşaf giyen bir bayanı öteki tarafa açık bir bayanı bırakın bakalım hangisine erkekler ilgi alaka gösterecek.

Bir tarafa girişken ve hareketli bir bayanı öteki tarafa utangaç sıkılgan bir bayanı koyun bakalım erkekler hangisi ile irtibata geçecek.

Bir tarafa asabi ve mizacı sert bir bayanı öteki tarafa sıcak ve cana yakın bir bayanı koyun bakalım erkekler hangisi ile çabuk irtibat kuracak.

Bir tarafa çirkin ve yaşlı bir bayanı öteki tarafa güzel ve genç bir bayanı koyun bakalım erkekler hangisi ile ilgilenecek.

Bir tarafa mini etekli bir bayanı öteki tarafa etekli bir bayanı koyun bakalım erkekler hangisine bakacak.

Bir tarafa aynı yaşta üniformalı bir öğrenciyi öteki tarafa sivil ve cazibeli giyinen bir öğrenciyi koyun bakalım erkekler hangisine öğrenci diyecek.

Açık bir şeker veya dondurma üzerine yüzlerce sivrisinek ve böcek konarken ve ambalajlı olan bir ürüne hiçbir sinek konmaz ve alacağı bir şey yoktur.

Medeniyet, moda, çağdaşlık, modernlik, özgürlük adına çırılçıplak soyulan genç kızlara ve kadınlara karşı her tür ve yaşta erkeğin ilgisiz ve alakasız kalmasını istemekle sorunların çözülemeyeceği gerçeğini göz ardı ettiğimiz sürece tacizler tecavüzler devam edecektir. Babası veya dedesi yaşındaki erkeklerin nazarı dikkatlerini çekeceği gibi onların iştihanı da açmaya devam edecektir.

Kadının istediği gibi soyunup takıştırıp cazibeli hale gelmesinin namusluk özgüven özgürlük kavramları ile bağdaştırılıp erkeğin o kadınlara ve kızlara gayri ihtiyari dışı yönelmeleri ve iradelerini kaybetmeleri namussuzluk ve sapıklık görüldüğü sürece bu tür olaylar bitmeyecektir.

Allah’ın koyduğu ilahi sınırlar ve kurallar ve yasaklar hiçe sayılıp çağdaş, modern ve medeni tabir edilen uygulama, kanun ve yaşam tarz benimsendiği sürece insanın içini cızz eden çocuk tacizleri babası abisi hatta dedesi yaşındaki adamların eliyle devam edecektir.

Ahlaki değerleri hiçe sayan, zina ve fuhuşu sıradanlaştıran, evlilik dışı ilişkileri yaygınlaştıran film ve diziler devam ettikçe tacizler devam edecektir.

Gelenek ve göreneklere düşman ve namus kavramına uzak duran medya bataklığı kurutulmadığı sürece tacizler tecavüzler ve sapkınlıklar hız kesmeden devam edecektir.

Çıplaklık, hayâsızlık, karma eğitim ve hayat, rezil hayat, flört, moda, kozmetik gibi medeniyetin batak haneleri kurutulmadığı sürece cinsi sapıklar, manyaklar, tecavüzcü ve şehvet delisi sivrisinekler yetiştirip kadınların ve küçücük kızların üzerine salmaya devam edecektir.

Kız çocukları için ayrı erkekler için ayrı okular bayanlara bayan erkek öğrencilere erkek öğretmen tahsis edilmediği sürece bu onuru şerefi ahlakı ve iffeti ve namusu zedeleyici olaylar devam edecektir.

Fıtrata yaratılışa uygun eğitim sistemi giyim tarzı hareket ve yaşam tarzı adabı muaşeret mahremiyet avret ve doğru cinsellik eğitim verilmediği sürece tacizler küçük kızlar ile kalmayıp erkeklere da sıçrayacaktır.

Ciğerleri cız eden, insanlığı yıkan, onuru inciten psikolojik rahatsızlıklara sebep olan, intiharlara kapı açan, büyük yıkımlara sebep olan ve ahlakı ifsat eden taciz tecavüz ve sapkınlıklara kapı açan tacizlere karşı en büyük sorumluluk devlet ve ailenindir.

Ailenin vazifesi; çocukların sadece karnını doyurmak , her istediğini almak,serbest ve başıboş  bırakmak ve giyim kuşam ve hareketlerine karışmamak değildir.

Yedi yaşında kız ile erkek çocukların yataklarını dokuz yaşında odalarını ayıran bir dinin mensupları geleceğimizin eğitimcileri liderleri önderleri büyükleri anne ve babaları olacak olan çocukları yetiştirirken  çocukları ahlaki değerlerle donatıp,koruyucu bir özellik olan haya,iffet,edep,mahremiyet eğitimleri besleyip ve din eğitimi ile takviye ederek hayata hazırlamak zorundadır.

Devletin vazifesi ise: Karma eğitim inadından vazgeçmek,okullarda din eğitimini zorunlu kılmak,çocuk istismarına sebep olacak etkenleri ortadan kaldırmak,fıtrata uygun ortamlar ve eğitim müfredatı koymak, çocuk istismarını önleyecek ağır kanuni yaptırımlar getirmek ve bir çok sapkınlıklara kapı açan televizyon yayınlarını engellemek,yüzde doksan dokuzu Müslüman bir toplumun yapısına uymayan her türlü moda akımı,medya yayınları,yolları kapatmak veya değiştirmek.

Nasıl sivrisinek üreten bataklıklar kapatıldığı zaman sivrisinekler olmaz. Öylede sapıklıklara, tacizlere, istismarlara, tecavüzlere fuhuş, zina, flörte zemin hazırlayan sefih medeniyetin bu tür batakhaneleri kapatıldığı zaman çocuk istismarı ve sapkınlıklar olmayacak. Dimağlar, zihinler, akıllar, kalpler, duygular ve şehevi arzular ile zehirlenip haddini aşmayarak vasat dediğimiz sevide kalacak. Toplumun namusu değerleri şerefi dini ahlakı mahfuz kalacak. Çocukları gençlerin ailelerin kızların psikolojisi ve zihni ve kalbi sağlam olacak. Vesselam.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 7341 Defa Okundu
2016-05-07

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır