KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

SİYASİ KIYIM VEYA SİYASETİN ŞERRİ…

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         SİYASİ KIYIM VEYA SİYASETİN ŞERRİ…

 Siyasi Kıyım veya Siyasetin Şerri…

Siyasetin şeytanı melek meleği şeytan gösteren bakış açısını, taassup, hizipçilik ve tarafgirlik çirkefliğini ve menfaat üzerine dönen bir canavar olduğunu gören islam âlimi Bediüzzaman Hazretleri siyasetin şerrinden Allah’a sığınmıştır.

Ne gariptir ki; Siyasetin menfaat çıkar mevki makam kariyer para saltanat güç ve otoriter kazandırma gücü olduğunu fark eden zübükler ve köşe tutucular ise siyaseti kendileri için velinimet ve birinci öncelik yapmıştır.

Siyasetin ülke millet vatan toplum ve istikbal hesabına değil de şahsi çıkar ve menfaatler üzerine kurulduğunu fark eden Bediüzzaman gibileri siyasetten yılandan, çıyandan, akrepten ve Arslan’dan kaçar gibi kaçmış iken;

Siyasetin büyük bir rant, saltanat, kazanç ve menfaat kapısı olduğunu fark eden uyanıklar ise riyakarane, hodfüruşane ve temellük ve sahte bir inanç kimliği ile siyaseti çıkarlarına alet etmişlerdir.

Millet için vatan için din için İslam için toplum için geleceğimiz ve istikbalimiz için siyasete girenler maalesef siyasetin zübükleri ve taklacıları tarafından her dönemde bir şekilde devre dışı bırakılmış, siyasi ayak oyunları ve çıkar hesapları ile bu insanlar harcanmıştır..

Nice namuslu vatan evlatları, bir partiye veya davaya kendisini adamış, milleti devleti için çalmadan çırpmadan çaldırmadan çalışmayı kendisine gaye maksat edenler temelsiz ithamlar, mesnetsiz itibarsızlaştırmalar, siyasi ihtiras ve karalamalar ile mevki makamlarından el çektirildiği gibi millete ve vatana hizmetten men edilmiştir.

Maalesef siyasi ihtiraslar, çıkar hesapları, mevki makam kapmaca oyunları, riyakâr kimlikler, uyanık zübük zadeler ve münafık kesimler yüzünden gerçek dava adamları ve hizmete namzet olanlar siyasi arenalarda kıyımlara uğramış ve uğramaktadırlar.

İktidara, otoriteye, siyasi çıkarlara ve menfaatlerine göre şekil alan zübükler, uyanıklar ve yiyiciler her dönemde bulundukları yerde kendilerine değer yer mevki makam kariyer güç ve menfaat bulurken, samimi, ihlaslı, namuslu, gücünü kuvvetini milleti için harcayan ve inandığı davasına çıkarsız ve menfaatsiz destek verenler ise tazyik, sürülme itibarsızlaştırılma, tenzil edilmeye maruz kalmıştır.

Siyasetin şerrinden Bediüzzaman Hazretleri boşuna Allaha sığınmamıştır. Çünkü maalesef iktidarlar değişse de zafiyetler ve hastalıklar değişmiyor. Mevki makam kariyer güç iktidar ve para zafiyeti değişmiyor. Bu hastalıklı unsurlar her dönemde farklı şekilde farklı köşe başlarında tezahür ediyor.

Çıkar, menfaat, güç, otorite ve menfaat üzerine dönen siyasetin şerri yüzünden nice samimi Müslümanlar, vatansever ve namuslu insanlar, bir davaya gönül verenler, toplum ve millet için bedel ödeyenler taltif edilmek ödüllendirilmek ve baş tacı edilmek yerine mevkisi makamı konumu elinden alınıp hizmeti ve davası itibarsızlaştırılmış ve bu moobinglere maruz kalmıştır..

Nice insanlar Ya iktidar değişikliği yüzünden, ya iktidar ile anlaşamamaktan, ya siyasi vesayetlerin gayri meşru isteklerine boyun eğmediği için, ya evhamcı ve vesveseli siyasetçiler yüzünden veya iftiralar ve karalamalar yüzünden siyasetin kıyımına uğramış veya uğramaktadır..

Millete vatana topluma hizmet etmekten el çektirilip küstürülüp emekliye sevk edilmiştir.

Siyaset, şerrinden Allah sığınılan değil; millete, imana, İslam’a, devlete, topluma hizmet edilen hakkaniyet kapısı ve zemini olmalıdır.

Siyaset, vatansever dava adamlarının, çıkar ve menfaat denklemleri olmayan samimi insanların kıyıma uğradığı zemin değil bu tür insanların baş tacı edildiği bir zemin olmalıdır.

Siyaset, çıkarcı, menfaatçi, yalancı, riyakâr ve ikiyüzlü insanların baş tacı değil ayaklar altına atıldığı ve dışlandığı bir zemin olmalıdır.

Siyaset, güç ve otorite elde edince her kese zulüm edildiği, diş bilenip itibarsızlaştırıldığı ve baskı altına alındığı bir kıyım makinesi değil güç elde edildikçe tevazu hakkaniyetin arttığı bir zemin olmalıdır.

Siyaset, çıkar, güç, otorite, elde ettikten sonra güç zehirlenmesi yaşayarak bir davaya gönül veren temel ve esas kadroların kıyıma uğratıldığı bir zemin olmamalıdır.

Siyaset, cepleri doldurmaya, güç elde etmeye, ihale kapmaya, malı götürmeye ve yüksek mevkilere gelmeye vasıta ve vesile olan bir zemin değil İslam’a, ahlaka, vatana, millete ve topluma Allah rızası için hizmet edilen bir zemin olmalıdır.

Siyasi kadrolar ile yönetilen ülkemizde millete, vatana, topluma devlete hizmet edecek insanlar belli mevki ve makamlara atanırken sadece siyasi, tarafgirlik, vaat, ideolojik kriterler ile değil liyakat çalışkanlık emniyet ve sadakat kriterleri atanmalıdır.

Siyaset şer ile değil hayır ile iş görmeli.

Şahsi ihtiraslar ile değil vicdan ile iş görmeli.

Siyaset kıyım ile değil kazanım ile iş görmeli.

Siyaset torpil ile değil liyakat ile yürümeli.

Siyaset yarın yevmi mahşerde hesap vermenin bedeli ile icra edilmeli.

Siyaset uyanık zübükler,aç gözlü yiyiciler ve keseciler ile omuz omuza yürütülmemeli.

Siyasetin şerri, cilvesi, canavarlığı, çıkar, otorite, güç ve şöhret denklemleri ve ikiyüzlülüğü ve zulmü yüzünden bu memleketin nice hayırlı, liyakatlı, fedakâr, dürüst, namuslu, doğru ve vatansever evlatları kıyıma uğradı. Siyasetin kurbanı oldular.

Menfaat, kişisel ihtiraslar çıkarlar üzerine dönen siyaset bataklığını fedakârlık ahlaki değerler hayır adalet ve hakkaniyet, iyilik ve vatanseverlik ile kurutmadığımız takdirde siyasi kıyımlar ve vesayet yüzünden neslimiz geleceğimiz işin ehli olmayan insanların elinde mahvolup gidecek. İşi ehline vermediğinizde kıyameti bekleyin hadisinin musibetlerine maruz kalacağız. Vesselam.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 9258 Defa Okundu
2016-06-01

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır