KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

TANKLARA GEÇİT VERMEYEN KAHRAMAN REMZİ DEDE

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         TANKLARA GEÇİT VERMEYEN KAHRAMAN REMZİ DEDE

 Tanklara Geçit Vermeyen Kahraman Remzi Dede

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın “Tanklara Geçit Vermeyen Kahraman ‘Remzi Dede” yazısı:

Darbenin başladığı ve sokakların tanklarla ile dolduğu ve Kars Emniyet Müdürlüğünün dört taraftan kuşatıldığı esnada olay yerine vardığımızda gördüğüm kahramanlardan birisi da Başında sarığı üzerinde cübbesi elinde Türk bayrağı le sağa sola koşan Remzi Güngör dü. Yani bizim tabirimizle remzi baba…

Emniyet Müdürünü almaya gelen askerlere karşı tankların önünü kendisini korkmadan atıyor, onları engellemeye ve onlara geçit vermemeye çalışıyordu.

Hiçbir korku ve endişe taşımadan bir taraftan kendisini tankların önüne atarken öteki taraftan askere karşı insanların taşkınlık yapmasını engellemeye çalışıyordu.

İlerlemiş yaşına rağmen ağarmış sakallarına rağmen kahramanca yorulmadan ve teklemeden tankların kışlalarına gönderilmesine kadar geçen süreçte ve sabaha kadar hiç durmadan endişe ile sağa sola koştu durdu.

Bu halini ve mücadelesini görünce kurtuluşu savaşının kahraman halkı geldi aklıma. Eline kazmasını silahını küreğini ve baltasını kapan genci yaşlısı erkeği kadını hep beraber karşı hattı müdafaaya katılmışlardı.

Halkın kararlılığı ve dik duruşu, Allah hainlerin oyunlarını bozması ile planlarını bozulan cuntacı ve darbeci zihniyet geldikleri gibi geri gitmek zorunda kaldılar.

Bir gecelik darbe provası kanlı bir şekilde bitti. Birçok mazlum canından oldu. Olaylar yatıştı. Suçlular yavaş yavaş yakalanmaya başladı. Cumhurbaşkanının emri ile halk sokaklarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

Kars ta emniyet müdürlüğü önünde tutulan demokrasi nöbetine duyarlı halk katılmaya devam ediyor. Remzi baba da ilk günden beri bu nöbete elinde bayrağı, başında sarığı ile katılıyor.

Dün kendisine hayrat yardım standında demokrasi nöbeti tutanlara bedava dağıtılan limonatadan ikram ettim. Çevrede ki ‘insanlara bu kahraman dede kalkışma gecesi kendisini tanklara siper ederek gözünü kırpmadan hayatını feda etmeyi göz aldı. Dedim.

Çevredeki insanlar bu kahraman piri faniye hürmet tazim ederek saygı ile Muhammet ettiler.

Demokrasi meydanlarından ayrılmayan kahraman remzi baba hayatını hayır işlerine adamış ve talebe yetiştirmek için koşuşturan fedakâr bir kahramandır.

Cenabı hakka şükür ettim böyle milleti vatanı dini bayrağı ve istikbali için kendisini feda edecek şuur idrak ve basiret sahibi insanları bizlere örnek model ve rehber olarak gönderdiği için.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 3326 Defa Okundu
2016-07-21

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır