KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN YASI ÇABUK BİTTİ”

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         “15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN YASI ÇABUK BİTTİ”

“15 Temmuz Şehitlerinin Yası Çabuk Bitti”

On Beş Temmuz gecesi milletin iradesini tanklar ve silah zoruyla gasp etmeye çalışan ceberut ve hainlere karşı meydanlara çıkan vatandaşlarımızdan iki yüz elli insanımız şehit düştü. Hayatını milleti için feda eden bu şehitlerimize minnettarız. Allah onlardan razı olsun.

Darbe gecesi selalar ve Alllahu ekber eşliğinde sokakları titreten halkımız darbecilere karşı korkmadan çekinmeden karşı durdu ve bir kısmı hayatını feda etti. Geride evlatlarını, eşini ve ailesini bırakarak vatan müdaafasına koşan bu kahramanlar unutulmayacaktır.

Bütün Türkiye de olduğu gibi karsta da emniyeti ve şehri kuşatan tanklara karşı Allahu ekber tekbirleri ile hasbunallahi nimel vekil zikirleri ile mukabele etmiştik.

Kars ta şehit vermedik. Tankları kovduğumuz yer şuanda demokrasi meydanı olarak anılıyor. Biz bu caddenin isminin milli irade caddesi olmasını teklif ettik. Değerlendirme ilgili mercilere kalmış.

On Beş temmuz darbesine karşı duran ve hayatını feda eden şehitlerimizin ailesine maaş bağlanacağı ve adlarının yaşatılacağını cumhurbaşkanımız söyledi. Yapılması gereken buydu.

Şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkma adına yapılan bu uygulamalar sevindirici olsa da bu şehitlerimizin acısını unutmadık ve yasını tutuyoruz.

Aziz şehitlerimizin yasını ömür boyu tabi ki tutamayız. Çünkü onlar en güzel mükâfat olan şehitliğe erdiler. Bu noktada Allah bizlere de şehitlik nasip etsin.

Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak adına Yasinler hatimler dualar etmeye devam ettiğimiz bu günlerde ilimizde Demokrasi meydanında sanatçılar tarafından meydanda konser verilmesini pek yadırgadık.

Çünkü daha kanlarının kurumadığı acılarının taze olduğu ve hüzünlerin kalbimizde olduğu bir süreçte bu konser pek uygun düşmedi.

Evet, kıyamete kadar yas tutmayacağız toplumun morale ihtiyacı vardır. Toplumun gülmeye ihtiyacı vardır. Ama bunun için biraz erken değil mi?

Bugün bir 15 Temmuz şehiti daha vermişken meydanda eğlenceye ve gaflete sevk edecek bir konser münasip oldu mu?

Bu etapta Meydanlarda toplanıp toplu hatimler yapılsa, toplu salâvatlar çekilse, belaların def-i için salata tuncina çekilse daha makbul ve hayırlı olmaz mıydı?

Toplum matem içinde yas içinde keder içinde kalsın demiyoruz.Ama bu konserin zamanlaması ve vakti uygun bir zamanda olmadı diyoruz.bu yaptığımız hareket ve eğlence şehitlerin kemiklerini sızlatmasın.

Acıları taze iken ve şehitlerin kanı kuramamış iken bu konser ile vur patlasın çal oynasın yapmak münasip düşmedi kanaatindeyiz.

Konser verecek sanatçılar şehitlik türküleri vatanseverlik türküleri ve cihat türküleri ve marşlar okusaydı amenna ve sadakne derdik.

Ama insanları gaflete ve nisyana sevk edecek lay-lom şarkılar söylemesi ulvi ruhları ve ali ruhları rahatsız etmesi kavvidir.

Allahu ekberler, salavatlar ve dualar ile çınlatılan darbe sokağında şimdi batıl hevayi müziklerin yankılanmasını tasvip etmediğimiz için katılmadık.

Böyle bir ortamda şerbet dağıtımı yapmayı uygun bulmadık.15 Temmuz şehitlerinin yasının bittiğine kanaat getirmedik. Allah Allah ile aldığımız sokakların yallah yallah nidalarına maruz kalarak kulaklarımıza çarpıp ruhlarımızı tırmalamasına razı olmadık.

Halkı morale getirecek ve yaşananları unutturacak bir organizasyon yapılacaktıysa bari şehitlerin kırkından sonra yapılsaydı.

Bu meydanda bir organizasyon yapılacaktıysa uğur ışılak gibi sanatçılar tarafından vatan millet şehitlik ulvilik ve fedakârlık duygularını kabartacak türküler ve şarkılar eşliğinde yapılsaydı. Hiç olmazsa ölende razı olurdu yaşayanda razı olurdu. Vesselam.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1598 Defa Okundu
2016-08-01

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır