KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

EVET’DEN BEKLENTİLERİM VE OTUZ GEREKÇEM

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         EVET’DEN BEKLENTİLERİM VE OTUZ GEREKÇEM

 Evet’den Beklentilerim ve Otuz Gerekçem

15 Nisan 2017 referandum sürecini siyasi bir dava veya fikre taraftar olmak değil bir milletin istikbali ve mukadderatıyla alakalı bir süreç olarak görüyorum.

Bu sürece insanlar ister istemez mitingler, propagandalar ve medya vasıtasıyla katılıyorlar.

Referandum öncesi Evet’ci kesimde hayırcı kesim de kendilerince gerekçeler üreterek süreci kendi lehine sonuçlandırmaya çalışacak..

Tarihi ve kültürel değerlerine daima sahip çıkmaya çalışan, olayları Müslümanca bir bakış açısı ve her yönüyle değerlendirmeye çalışan, vatansever, muhafazakâr ve basiret ve izan sahibi bir Müslüman olmaya çalışan bir insan olarak referandumda oyum evet olacak.

Bu tercihim körü körüne, tarafgirlik, taassup veya bir fikre ve ideolojiye saplanmak ile gelişmiş bir tercih değil aksine, olayların iç yüzünü görme, resmin bir bütününe bakma, hakkaniyet, toplum, ümmet, millet ve vatan bilinci ile hareket etme, kuran ve sünnet ölçeğinde hadisatları değerlendirme muvazenesi ile oluşmuş bir tercihtir.

Tercihim asla ırk, kavmiyet, menfaat ve çıkar gözetilmeden gerçek ve hakikatleri göz önünde tutularak, içerisine hislerimi karıştırılarak ,vicdan muhasebesi yapmadan,, insaf dürbünü ile bakmadan ve  adalet mizanı ile tartmadan oluşmamıştır.

Bilgi birikimlerim, yaşadığım tarihsel süreçler, sağlam kaynaklardan edindiğim malumatlar, doğru kaynaklardan aldığım bilgiler, ülkemin üzerinden dönen dolaplar ve entrikalar, ülkemi bölmek için pusuda bekleyen sırtlanlar, kâfir ve zalimler hesabına çalışan hain odaklar, İslam ve din düşmanlarının tavırları, namus ve şerefimize üşüşmek için bekleyen kâfir akbabaların varlığı tercihimi belirlemede etken olacaktır.

Bu minvalde hayırdan bir beklentim olmadığı gibi evet tercihim sonucu büyük beklentiler içindeyim.

Evet, tercihim inşallah teröristlere atılmış bir mermi olacaktır.

Evet, tercihim vesayetlerin yıkılmasına destek olmuş olacaktır.

Evet, tercihim HAYIR için çalışan Avrupalı düşmanlara bir Osmanlı tokadı olacaktır.

Evet, tercihim FETO ihanet çetesine en büyük darbe vurmuş olacaktır.

Evet, tercihim darbeler, muhtıralar, ihtilaller ile milli iradeyi gasp etmeye teşebbüs edenlere en büyük ret olacaktır.

Evet, tercihimle bu ülkede artık başbakanlar ve bakanlar asılmayacak.

Evet, tercihim yüz senedir milletin üzerine kara bulut gibi çöken ve milli geliri söğüşleyen gayri nesebi kesimlerim saltanatını bitirmiş olacak.

Evet, tercihim ile Amerikan ve İsrail hesabına çalışan hainlerin karşısında tavır takınmış olacağım.

Evet, tercihimle bu milletin değerlerine ve dinine yıllarca düşmanlık etmiş siyasi kesimlerin zulümleri son bulmuş olacak.

Evet, tercihim ülkemi müstemleke yapan ve öyle kalmasını isteyen dış güçlerin hayallerini akim heveslerini kursaklarında bırakmış olacak.

Evet, tercihim ülkemin daha istikrarlı ve ekonomik olarak daha fazla büyümesinin önünü açmış olacak.

Evet, tercihim yeni hastaneler, yollar, okullar, yurtlar, havaalanları, köprülerin yolunu açmış olacaktır.

Evet, tercihim ülkeyi istikrarsızlığa ve kaosa sürükleyen koalisyon hükümetlerinin bir daha olmamasına vesile olmuş olacak.

Evet, tercihim 80 darbesi anayasasının çöplüğe atılmasına vesile olmuş olacak.

Evet, tercihim ile vatanını ve milletini seven bir fert olarak PKK, FETO, marjinal sol örgütlerin ve kökü dışarıda bazı kuruluşların safında durmamış olacağım.

Evet, oyum ile Avrupa, Amerika, PKK, FETO ve bazı din düşmanı siyasi partiler ile aynı dili kullanmamış olacağım.

Evet, tercihim Osmanlı ruhunun yeniden dirilişi ve dünyada söz sahibi olacak nesillerin yetişmesine katkı sağlamış olacak.

Evet, tercihim refaha, huzura, güvenli bir geleceğe, dindar ve dini bütün, ahlaki değerleri aralanan kapıların sonuna kadar açılmasına hizmet etmiş olacak.

Evet, tercihim 18 madde altında görünmeyen nice hayırlı kanunlar, hükümler ve yeniliklerin de gelmesine vesile olmuş olacak.

Evet, tercihim 15 Temmuzda başlayan milli ruhun 2023 de şahlanışa geçmesi için bir milat olacak.

Evet, tercihim bu milleti ümmetin başı lideri ve mukadderatını belirleyen bir konuma taşıyacaktır.

Evet, tercihim ile büyük ve küresel bir güç olma yolunda ilerleyen ülkemin el ve ayaklarına vurulan prangaları parçalamış olacak.

Evet, tercihim ekonomik olarak belirsizliklere sebep olan ve her an yıkılabilen koalisyonlar yerine güçlü bir hükümetten yana olacak.

Evet, tercihim güçlü yasama, etkili mücadele ve temsil, güçlü idare, yerli ve milli yeni bir anayasa oluşması için olacak.

Evet, tercihim ile TBMM; aslî vazifesini yapacak, yürütme organlarından bağımsız olarak daha etkili ve verimli çalışma imkânı bulacaktır.

Evet, tercihim azametli ve birleştirici bir medeniyetin, şanlı ve parlak bir tarihin varisi olan Aziz Milletimizin; yeniden tüm dünyada adalet, hak ve hürriyetin hâkim kılınmasını sağlayacak, beşeriyetin huzur ve refahını temin edecek büyük bir potansiyelin açığa çıkmasına vesile olacaktır.

Evet, tercihim ile yeni ve güçlü Türkiye’yi hedefleyen, tarihî ve kültürel yapımıza daha uygun olduğu gibi aziz milletimizin ve memleketimizin selametine vesile olacaktır.

Evet, tercihim her taraftan ülkemi vatanımı bölmeye çalışan ve iç savaş çıkarmaya çalışan kesimlere karşı uyanık olmanın adı olacaktır.

Evet, tercihim milletimizin inanç ve değer yargılarını hiçe sayarak onlara tahakkümle zulmeden ve kanun ve kavramlar perdesi altında tahakküm uygulayan kesimlerin def olup gitmesi için olacak.

Evet, tercihim ne şartlandırılmış bir evet nede şartlandırılmış bir hayır asla değildir.

Evet, tercihim, hayatı olayları hadiseleri hakikatleri kulaktan duyma, ağızlardan alma, mış muş rivayetler ile değil bi taraf ve geçmiş ve geleceğin değerlendirmesi ile ortaya çıkmıştır.

Evet, tercihim kişiler şahıslar veya bir kişinin lider sultasını desteklemek için değil o kişinin şahsından ziyade temsil ettiği İslam’ın şahsı manevisini desteklemek içindir.

Evet, tercihim evet ci ve hayırcıların savunduğu şeyler analiz edilerek, tek adam gelecek fikrine saplanmadan, evet ve hayırcıların millet toplum ve vatan için yaptığı icraat ve işler tetkik edildikten sonra ve sürecin olumlu ve olumsuz yönlerinin kıyası yapıldıktan sonra alınmıştır. Bu tercih sadece beni bağlar. Her kes vereceği tercih ve kararında özgürdür. Vesselam.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 24200 Defa Okundu
2017-04-03

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır