KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

KURBAN TATİLİMİ NEDEN MORİTANYA DA GEÇİRECEĞİM

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         KURBAN TATİLİMİ NEDEN MORİTANYA DA GEÇİRECEĞİM

 Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammet Şamil Kakça’nın, “Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim “ yazısı:

İnsanlara faydası olmayanları ölülerden say diyen hz. Ali efendimizin Beyan ettiği nsanlardan olmamak , Peygamber efendimizin Mahsun gönüllere teselli vermek imandan Sonra en makbul ameldir Hayrına ermek Ve insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır hadisİne vesile olmak için yıllardır kendimiz ile beraber milletin selameti, rahatı ve gençliğin Geleceği için Güvenilir ve emin sivil toplum Kuruluş Örgütlerin de çalışıyoruz.

Her ne kadar Allah rızası için Hiç bir ücret talep etmeden karşılıksız olarak millet vatan toplum ve ümmet için çalıştığımiza Bazı insanlar İnanmak istemese de onlara kızmıyorum. çünkü Sistem ve  kapitalist sistem çıkarcı ,menfaatini önde tutan, kendi şahsi menfaatini üstün tutan bir topluluk Ve nesil yetiştirdiği için karşılıksiz ihsan ve iyilik yapmayı inandırıcı bulmuyorlar.

Keşke bilseler İslam bizlere fedakar insanların omuzlarında bugünlere sağlam Geldiğinği. Ceddimiz Bu ülkeyi bize bedel ödeyerek miras Bıraktığını.Her şeyi para ile ölçmeyen insanların da olduğunu..

Batıli Milletler bugün elde ettikleri üstünlüğün bir sebebinin de ülkeleri için yaptıkları fedakarlık, Ve karşılıksız çalışma olduğu halde bizlerin böyle geri kalış sebeplerinden birisi de güç ve küvetini şahsi menfaati için harcamaktır.

Neyse Bu hamur çok su götürür.

 Gerçek şu ki, Mensubu olduğum sivil toplum kuruluş örgütleri bizlere millet insanlık ümmet Allah rızası ve Hayatımızı Ve gücümüzü Hayır işlerinde Kullanma Terbiyesİni verdi. Muhtac olana el uzatmayı,mazlumma yardım etmeyi, imdat diyene Yetişmeyî ve insanların dertleri ile dertlenmeyı öğretti. Bu terbiye ile yıllardır gündüz devlete gece millete çalışıyoruz.

Allah ın lütuf ve Kerem i ile bu kurbanda yurt içinde çalışmak yerine İnşallah hayrat yardım Derneği nin bir ferdi olarak hayrat Yardıma Vacip sadaka şükür Adak Kurbanı Bağışı yapanların kurbanların Yurt dışında kesme i kesmek Vazifesi verildi.

Beş kıtada Yetmiş ülkede Yardıma, himmete ,ekmeğe muhtaç,Yıllarca Batilı Devletlerin sömürgesi olmuş fakir ülkelere İnşallah  Kurban ikram bayramlık harçlık ve Sevgi götüreceğiz.

Onlara insanlık ölmedi,Müslüman olarak sizleri unutmadık, sizler ac iken yokluk ve sıkıntı çekerken bizler rahat yatamadık,bayramı sahil kenarında, beş yıldızlı otellerde Geçirmek yerine buraya Moritanya ya binlerce km uzaktaki Türkiye Den geldik.Dertleriniz ile dertlendigimizı göstermeye geldik.Büyüklerimizin selamlarımı getirdik. Hayırsever merhamet sahibi Müslümanların yardımlarını getirdik. Duanızı almaya Mahsun gönlünüzü bir nebze de olsa hoş etmeye geldik. Diyerek sevindirecegiz.

bazı insanlar İtiraz edip yahu burada aç fakir muhtaç insanlar varken yetmiş ülkeye niye gidiyorsunuz diyebilir. ve diyorlar da.bizler de Onlara diyoruz Ki,Bizde hiç kimse yoktur ki bir sene boyunca evine et girmesin.Allaha şükür ülkemiz su durumda çok İslam Ülkesinden zengin durumda.Et bulamaz ise tavuk ver, ciğer yer. Salam sosis sucuk yer. Balık yer. Ama o ülkeler orta çağ da yaşıyor gibiler. Elektirik yok yiyecek yok zenginlik yok, iç savaş var, sömürge var ve kaynak yok.

Zaten oralara hayrat yardımdan kurban için gidenler asla bir daha Türkiye de kurban kesmiyor. Çünkü vicdanı kabul etmiyor. O insanların sefalet ve yokluk hallerini görünce burada Türkiye de insanların cennet de yaşadıklarıni söylüyorlar

Kim ne dese desin mümin mümin in kardeşidir. Ona yardım etmek zorundadır.Sadece kendisi için yaşayamaz.Kendini düşünemez. Bencil olmaz. Hayır sever olur. Yolda kalana, darda kalana, zorda kalana hızır olup yardım etmek zorundadır. Onu kendi kaderine terk edemez.Onu elini gönlünü uzatmak zorundadır.

Allah bizleri Hayırdan,  iyilikten ,Yardımdan, rızasından ve İnsanlıktan ayırmasın.Beş günlük bir program dahilinde bugün inşallah İstanbul a oradan moritanya ya gidiyoruz. Kars ve diğer illerden belirlenen kurban hisselerini Vekalet ile orada muhtaç kardeşlerimize ulaştıracagiz.Her kurban için Makbuz kesmekle beraber, kesilen kurbanlar için de sahibine Mesaj gidecek.Kesilen kurbanlar kamera ve fotoğraf ile kayıt altına Alınacak Ki kurban sahiplerinin kalbi mutmain olsun.

Bu vesile ile Vazifeyi hakkıyla ifa etmek, ve muvaffak olmak ve ülkemizi güzel bir şekilde temsil etmek için dualarınizi talep eder haklarınızı helal etmenizi istirham Ederim.Zira gidip de dönmemek Dönüp De Görmemek var.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 3090 Defa Okundu
2017-08-29

SON YAZILARI

Kars’ın Bitmeyen Boğaz Köprüsü! Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır