KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul
2013-11-08 - 15:47
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul

AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul’un basın açıklaması:

Digor 1952 tarihinden itibaren ilçe olduğu için yanında Belediye teşkilatı da getirilmiştir. O tarihten bu yana kadar Digor halkına layık şehir kıvamını bir türlü yakalayamamıştır. Bir iki basit parke taşı merkezinde sanki hizmetmiş gibi görüldüyse de yanında altyapı ödeneği harcanmasına rağmen bir türlü bitirilememiştir. Ben Ali Rıza Yaradanakul; Digor’un, sizlerinde takdir buyuracağınız gibi necip, şuurlu, akıllı, temiz halkına Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurmuş bulunmaktayım. Bölgedeki insanlar Digorlu ile beraber beni meziyetlerimle tanırlar. Şöyle ki yıllardır kronikleşmiş büyük kan davaları 2012 tarihinde Bacalı, Çatak, Karabağ, Hisarönü, Mahirbey köylerindeki kan davalarını bendeniz ve yanımdakiler ile birlikte ikna etmek suretiyle islama, insana yakışır şekle getirerek barıştırdım. Bunu ilçe kaymakamı, jandarma komutanı, ilçe müftüsü, bölgenin kanaat önderleri bilirler. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin faaliyetlerini barış sürecinin inceliklerini, vehametini art niyetli olan insanlara çekinmeden her ortamda anlatan birisiyim. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’ne hücum halinde olan insanlara yanlışlarını halka duyurarak çekinmeden söyleme kabiliyetine ve istidatına sahip birisiyim. Hiçbir birikime sahip olmayan aday adaylığına başvuranlarla kıyas edilmeyecek derecede atak, istek arzusu olan birisi olarak iddia ediyorum. Teyidi için necip partimizin mürakkiplerinin Digor bölgesinde hacısından, hocasından, kanaat önderlerinden, mülki amirlerinden, muhtarlarından, bölgede siyaset yapan her ferdinden sordurabilirsiniz. İddialarımın arkasındayım.

Şayet tensip buyurur bana adaylığı verirseniz Digor halkına yapacaklarımın bir kısmını arz edeyim.

1-) Digor’un ana caddesiyle birlikte bütün sokaklarını asfaltlayacağım.

2-) Devasa iş merkezi binası ile birlikte pasaj dükkanları yapacağım.

3-) Sebze hali yapılacak, iki tane sebze taşıyacak kamyon temin edilecek.

4-) Mezbaha, soğuk depo ile birlikte halkın hayvanı buna göre değer bulacak.

5-) Belediyeye ait bir ambulans bulundurulacak. Yoksul halka hizmet verilecek.

6-) Üniversite çağındaki tüm gençlere kurs ve burs verilecek. Bunun yanında işsiz olanlara Türkiye genelinde iş temin edilerek çalıştırılacak.

7-) Bütün işyeri dükkanlarının mimari görüntülerinin düzeltilmesiyle birlikte boyatılacak.

8-) Çalıştırılan herkesin muntazam şekilde parası ödenecek. Hiç kimseye ayrım yapılmaksızın işten çıkarılmayacak. Yarıda kalmış yeraltı tesisinin yapımı tamamlanacaktır.

9-) İlçemize meslek yüksek okulu açtıracağım.

10-) İlçemize yem fabrikası açtıracağım.

“Bunların kaynağı nerededir?” Sorusunun cevabı ise lütfen tercihinizi benden yana kullanın. İşlerin gelişmesini beraber görelim. Tefrikasız birbirlerini seven bir Digor modelini hep beraber görelim.

ALİ RIZA YARADANAKUL KİMDİR?

İmam Hatip Okulu mezunu Araspça ve Farsça dillerini çok iyi bilen halkı ve cemaatleri en iyi şekilde istediği noktada ikna eden, siyasi meselelerdeki zaafı halka anlatarak ikna edendir. Takdir ve tensiplerinizin müvacehesinde saygılar sunuyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS / DİGOR (KHA) 

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 8505 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

MHP Iğdır İl Başkanlığı Eski Milletvekili Sinan Oğan’ın ihracına red verdi Muharrem Yıldız ihraç olayını değerlendirdi Muharrem Yıldız MHP’den ihraç edildi Öğretim Yardımcılığında Geçici İstihdam Sorunu HDP vekilleri esnafa teşekkür ziyareti yaptı Yasin Aktay Kars’ta Taner Gökçek’ten Kars Kamuoyuna AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum Mazbatasını aldı HDP Kars Milletvekilleri Mazbatalarını aldı Yıldız: Aklınızı başınıza alın… AK Parti, CHP, MHP ve HDP için karşılaştırmalı seçim tablosu Mehmet Uçum teşkilatla toplandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?


VİDEO HABERLER
Şehit Cenazesinde gözyaşı sel oldu
Şehit Cenazesinde gözyaşı sel oldu, ŞEHİT uzman çavuş Ali Gökçe
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars’a Yatırım Yapanlara Sahip Çıkalım
Kars’a Yatırım Yapanlara Sahip Çıkalım

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır