KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul
2013-11-08 - 15:47
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul

AK Parti Digor Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Rıza Yaradanakul’un basın açıklaması:

Digor 1952 tarihinden itibaren ilçe olduğu için yanında Belediye teşkilatı da getirilmiştir. O tarihten bu yana kadar Digor halkına layık şehir kıvamını bir türlü yakalayamamıştır. Bir iki basit parke taşı merkezinde sanki hizmetmiş gibi görüldüyse de yanında altyapı ödeneği harcanmasına rağmen bir türlü bitirilememiştir. Ben Ali Rıza Yaradanakul; Digor’un, sizlerinde takdir buyuracağınız gibi necip, şuurlu, akıllı, temiz halkına Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurmuş bulunmaktayım. Bölgedeki insanlar Digorlu ile beraber beni meziyetlerimle tanırlar. Şöyle ki yıllardır kronikleşmiş büyük kan davaları 2012 tarihinde Bacalı, Çatak, Karabağ, Hisarönü, Mahirbey köylerindeki kan davalarını bendeniz ve yanımdakiler ile birlikte ikna etmek suretiyle islama, insana yakışır şekle getirerek barıştırdım. Bunu ilçe kaymakamı, jandarma komutanı, ilçe müftüsü, bölgenin kanaat önderleri bilirler. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin faaliyetlerini barış sürecinin inceliklerini, vehametini art niyetli olan insanlara çekinmeden her ortamda anlatan birisiyim. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’ne hücum halinde olan insanlara yanlışlarını halka duyurarak çekinmeden söyleme kabiliyetine ve istidatına sahip birisiyim. Hiçbir birikime sahip olmayan aday adaylığına başvuranlarla kıyas edilmeyecek derecede atak, istek arzusu olan birisi olarak iddia ediyorum. Teyidi için necip partimizin mürakkiplerinin Digor bölgesinde hacısından, hocasından, kanaat önderlerinden, mülki amirlerinden, muhtarlarından, bölgede siyaset yapan her ferdinden sordurabilirsiniz. İddialarımın arkasındayım.

Şayet tensip buyurur bana adaylığı verirseniz Digor halkına yapacaklarımın bir kısmını arz edeyim.

1-) Digor’un ana caddesiyle birlikte bütün sokaklarını asfaltlayacağım.

2-) Devasa iş merkezi binası ile birlikte pasaj dükkanları yapacağım.

3-) Sebze hali yapılacak, iki tane sebze taşıyacak kamyon temin edilecek.

4-) Mezbaha, soğuk depo ile birlikte halkın hayvanı buna göre değer bulacak.

5-) Belediyeye ait bir ambulans bulundurulacak. Yoksul halka hizmet verilecek.

6-) Üniversite çağındaki tüm gençlere kurs ve burs verilecek. Bunun yanında işsiz olanlara Türkiye genelinde iş temin edilerek çalıştırılacak.

7-) Bütün işyeri dükkanlarının mimari görüntülerinin düzeltilmesiyle birlikte boyatılacak.

8-) Çalıştırılan herkesin muntazam şekilde parası ödenecek. Hiç kimseye ayrım yapılmaksızın işten çıkarılmayacak. Yarıda kalmış yeraltı tesisinin yapımı tamamlanacaktır.

9-) İlçemize meslek yüksek okulu açtıracağım.

10-) İlçemize yem fabrikası açtıracağım.

“Bunların kaynağı nerededir?” Sorusunun cevabı ise lütfen tercihinizi benden yana kullanın. İşlerin gelişmesini beraber görelim. Tefrikasız birbirlerini seven bir Digor modelini hep beraber görelim.

ALİ RIZA YARADANAKUL KİMDİR?

İmam Hatip Okulu mezunu Araspça ve Farsça dillerini çok iyi bilen halkı ve cemaatleri en iyi şekilde istediği noktada ikna eden, siyasi meselelerdeki zaafı halka anlatarak ikna edendir. Takdir ve tensiplerinizin müvacehesinde saygılar sunuyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS / DİGOR (KHA) 

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 7019 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

AKP’den özür bekleyenler Başbakan Davutoğlu Kars’a geliyor Alparslan Türkeş’ten Davutoğlu’na Ekmek Çıkmaz AK Parti Kağızman 5. Olağan Kongresi yapıldı AK Parti Akyaka ilçe teşkilatında kongre heyecanı AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi AK Parti Sarıkamış İlçesi 5. Olağan Kongresi yapıldı AK Parti, Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi AK Pati, Kars’ta il ve ilçe kongrelerine, mevcut ve tek adaylarla gidiyor AK Parti Arpaçay kongresi yapıldı AK Parti Digor kongresi yapıldı Ünal: Çözüm sürecinin muhatapları bizzat vatandaşlarımızın kendileridir

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?


VİDEO HABERLER
Kangallara ottan sığınak
Kangallara ottan sığınak
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Adana’dan Kars Belediyesine hibe edilen greyder geldi
Adana’dan Kars Belediyesine hibe edilen greyder geldi

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, son dakika haberler, son dakika magazin haberleri, son dakika spor haberleri, son dakika güncel haberler, video izle, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır