KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti’de İkinci Katılım Dalgası!
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti’de İkinci Katılım Dalgası!
2015-10-30 - 22:24
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

AK Parti’de İkinci Katılım Dalgası!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç ve beraberindeki esnaflardan oluşan guruptan AK Parti’ye Kars’ta ikinci katılım dalgası gerçekleştirildi.

Önceki akşam AK Parti Kars İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen katılım töreninde rozetlerini takan Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç ve beraberindeki yaklaşık 180 kişi kısa süre içersinde yaptıkları çalışmalarla AK Parti’ye Kars’ta büyük ölçüde destek sunma noktasında kararlı olduklarını bir kez daha gösterdiler.

AK Parti Kars İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen katılma törenine AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti Kars Milletvekili Adayı Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç ve beraberindeki gurup katıldı.

Katılım programında ilk olarak konuşan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın kısa süre içerisinde verimli çalışma gerçekleştiren ve kendilerine büyük ölçüde destek sağlayan Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç’a ve ekibine teşekkür ederek, “Biz geçtiğimiz gün düzenlenen katılım programında eski il başkanımız Alper Tunga Kılıç’ın BBP’den istifa ederek bize katıldığı yönünde bir açıklamada bulunmadık. BBP’nin eski Kars İl başkanı olduğunu vurguladık ama ne yazık ki hakkımızda söylenen ve basında yer alan yazılar bizleri itham eder şekilde yer almış ve bu durum açıkçası bizleri pek de rahatsız etmemiştir. Çünkü bize sağlanan bu destek birileri tarafından kirletilmek veya taşlanmak istenmiştir. Bizim her zaman olduğu üzere şimdi de anlımız ak, kardeşlerimiz yanımızda ve biz doğru yolda olduğumuzu biliyoruz. Kendilerine katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

VEFA GÖRMEDİK

Akşam saatlerinde çoğunluğu esnaflardan oluşan ve yaklaşık 50 kişiyle AK Parti’ye Kars’ta yeni bir katılım dalgası gerçekleştiren Alper Tunga Kılıç, basında kendileri için yer alan olumsuz haberlere yönelikte açıklamalar yaptı. Kılıç, geçtiğimiz gün gerçekleşen katılım programında yer verdiği ‘vefa’ olayını yineleyerek, Büyük Birlik Partisi’nde yer aldığı zaman zarfını ve AK Parti saflarında olmalarında bu etkenin ne derece rol oynadığına dair örneklendirmelerde bulundu. Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç, “Geçtiğimiz gün gerçekleştirdiğimiz katılım programında da belirttiğim üzere ben Büyük Birlik Partisi (BBP) Kars eski İl Başkanı Alper Tunga Kılıç’ım. Ben Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığı’nı Yalçın Topçu’nun yaptığı dönemde görev aldım ve herkes çok iyi bilir ki fedakarlıklar yaparak bu sancağı taşıdım. Bunu şuan ki Genel Başkan Mustafa Destici de çok iyi bilir ve yine iyi bilir ki kendisinin genel başkan olma sürecinde yanında yer aldık. Kendisiyle sonraki süreçte de ilişkilerimiz devam etmiştir fakat 2006 yılında yaşadığımız talihsiz bir olaydan dolayı cezaevine girmek durumunda kalmış ve 7 Haziran’da Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi ittifak yapma kararı alarak bu bölgeye gönderdikleri milletvekili adayı İsmet Yiğit’e de elimizden geldiğince her türlü desteği sağlamışızdır. Fakat ne hazindir ki bizler vefa örneğini göstermiş ama yok sayılmışızdır. Bizim vefa duygusuyla hizmet ettiğimiz partinin genel başkanı Mustafa Destici, cezaevine düştüğümde kendisi beni bir kez dahi olsun aramamıştır. Dava da vefa, düşüncede vefa çok önemlidir, bizler vefasızların bizi yok saymasını göz önünde bulundurarak buradayız.” dedi.

BURADA BBP DEĞİL, ALPER TUNGA KILIÇ VARDIR

AK Parti’ye katılım sonrasında Büyük Birlik Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar’ın yaptığı açıklamalara yönelik de yanıt veren Kılıç, “Bizim Büyük Birlik Partisi ile hiçbir bağlantımızın kalmadığını beyan etmişizdir. Sayın Haşim Yanar, Ben Büyük Birlik Partisi teşkilatlarında Kars’ta bedel ödemeyi göze alırken siz neredeydiniz. Kars’ta yaşanan sıkıntılardan sizin hiç haberiniz yoktur. O süreçlerde Kars’ta kimse siyasi partilerden bahsetmezken Alper Tunga Kılıç her türlü tehdide rağmen o sancağı anlının akıyla taşımıştır. Bunu sadece ve sadece merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve sonrasında Yalçın Topçu için yapmıştır. Bunun izahı da çok net ve açıktır. Büyük Birlik Partisi’ni ve teşkilatlarını merhum liderimiz Muhsin Yazıcığlu’nun ölümünden sonra Ak Parti’ye karşı kullanıp, büyük bir darbe oluşturmak isteyen derin güçlerin himayesine aldırmadığı için, onların karşısında dimdik, Muhsin Yazıcıoğlu duruşu gösteren Yalçın Topçu’nun yanında olarak bu partinin teşkilatlarını burada kurduk. Şahsım ve ekibimle yaptığım görüşmeler sonrasında merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadetinden sonra Recep Tayyip Erdoğan gibi bir siyasetçinin yanında olma noktasında kararlar aldık. Daha sonra AK Parti Milletvekili Adayları ve AK Parti teşkilatlarıyla gerçekleştirdiğimiz istişarelerin neticesinde AK Parti saflarına katıldık bundan daha doğal bir şey yoktur. Bu süreçte de ben Büyük Birlik Partisi Kars eski il başkanı olarak katıldım. Benim yanımda yer alan ve bugün burada olan tüm dostlarımın, arkadaşlarımın Büyük Birlik Partisi ile bir organik bağlantısı yoktur, Alper Tunga Kılıç ile vardır ve bu bağlamda buradadırlar. Mustafa Destici Kars’a kaç kez gelmiştir, kaç kişi tanır, bilir veya görmüştür. Bu saflara benimle birlikte gelen dostlarım beni tanır, beni bilir.” ifadelerini kullandı.

Programda son olarak konuşan AK Parti Kars Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yusuf Selahattin Beyribey ise seçime günler kala gerçekleştirilen bu katılımdan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, bu yaklaşımlarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumlara da değinen Beyribey, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye’nin yeniden istikrar diyeceğinin altını çizdi. Katılım programı AK Parti saflarına yeni katılan esnaflara rozetlerinin takılması ile sona erdi.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – UĞUR AYDIN


 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6669 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır