KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti’de Ahde Vefa Toplantısı
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti’de Ahde Vefa Toplantısı
2015-11-02 - 16:46
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

AK Parti’de Ahde Vefa Toplantısı

Dün gerçekleştirilen seçimde Kars’tan Ankara’ya 2 milletvekili gönderen AK Parti’de zafer coşkusu yaşanıyor.

Seçimin ardından Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın, milletvekilleri Ahmet Arslan, ve Selahattin Beyribey ile milletvekili Adayı Suat Ögel, il başkanlığında partililerle kucaklaştı. AK Parti Kars İl Başkanlığı’nda toplanan yüzlerce kişi İl Başkanı Adem Çalkın ve Milletvekili tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. İl başkanlığında izdiham yaşanan buluşmada ilçe belediye başkanlarının yanı sıra eski ve görevde olan il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri, tüm birim başkanları ve partiler hazır dulundu. Buluşma sırasında İl Başkanı Adem Çalkın, milletvekilleri Ahmet Arslan, ve Selahattin Beyribey ile milletvekili Adayı Suat Ögel, gazetecilere ve partililere yönelik birer konuşma gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından Çalkın ve milletvekili adayları dakikalarca tebrikleri kabul ettiler. Büyük sevincin yaşandığını buluşmanın ardından Parti İl Başkanı Adem Çalkın, milletvekilleri Ahmet Arslan, ve Selahattin Beyribey ile milletvekili Adayı Suat Ögel, ilçelere geçerek partilerle buluşma turuna çıktılar.

ÇALKIN: “KARS TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİ”

Buluşmada selamlama konuşması yapan İl Başkanı Adem Çalkın, yapılan seçimlerde kendilere destek veren partililere ve Karslılara teşekkür etti.

AK Parti’ye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden İl Başkanı Adem Çalkın, seçimle birlikte Kars’ın tek çatı altında birleştiğine dikkat çekerek: “Allah gönüllere göre verir. Bunu daha önce de anlattık. Ben 3 milletvekili adayız ve sizlerle yola çıktık. Ahmet Arslan her zaman şunu söyledi, ‘Benim tek başıma gütmem hiçbir şey ifade etmez. Ben giderken güçlü gitmeliyim, Kars’ı güçlü götürmeliyim, muhakkak 2 arkadaşımı da götürmeliyim’. Günde saat 5’e, 6’ya kadar bizle çalıştı, 6’dan sonra 12’ye kadar ev ev dolaştı. Allah ondan razı olsun. Selahattin Beyribey, Allah için geçen seçimde de Cumhurbaşkanlığı seçiminde de geldi çok emek etti, her zaman çok çalıştı. Allah ondan da razı olsun. Şimdi Suat Ögel abimiz, kardeşimiz, işadamımız, milletvekilimiz Allah ondan yüz bin defa razı olsun, o da şunu söyledi ‘Bu benim meselem değildir. Bu memleketin meseledir, Türkiye’nin meselesidir. Az-çok görünen tabloda bizimde çıkamayacağımız bellidir ama olsun. Bu AK davadır. Biz bu davanın temsilcisi olarak elimizden geleni yapacağız’ dedi. İşte bu niyetle biz yola çıktık. 3 vekilimin çabası, teşkilatlarımızın çabası, bütün ilçelerimizin çok özverili bir şekilde çalışmasıdır ve Allah razı olsun milletimizin taktiri. Allah bu milletimizden razı olsun ki bu millet bizi Yahudilerin, İngilizlerin, Batının ellerine bırakmadı. Ben teşekkürü millete ediyorum. Kars AK Parti’de şunu gösterdi. ‘Biz bir zümrenin partisi değiliz. Biz herkesin partisiyiz. Kürdün, Terekemenin, Azerinin, Yerlinin, Caferinin, Sunninin hiç fark etmez ve Kars artık tek çatıda birleşti. Herkes bu çatının altına girdi. Allah’ın izniyle biz de üzerimize düşen sorumluluğu biliyoruz. Bugünden itibaren Allah’ın izniyle Kars halkının hizmetindeyiz. Hiç kimsenin tereddüttü olmasın. Kişi gözetmeksizin herkese hizmet edeceğiz.” Diye konuştu.

SUAT ÖGEL: “KARS’IN HUZUR VE GÜVENE İHTİYACI VARDI”

Başkan Çalkın’ın ardından söz alan Suat Ögel de, 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkenin bir çok yerinde olduğu gibi Kars’ta da bozulan huzur ortamının, bu seçimden çıkan sonuçla yeniden tahsis edileceğine dikkat çekti.

Bu yola ümmeti Muhammet davası diyerek yola çıktıklarını da belirten Ögel: “Biz bu yola çıkarken huzur dedik, istikrar dedik, Ümmeti Muhammet’in davası dedik. Biz bugün Allah’a şükürler olsun ki huzuru ve istikrarı yakaladık. Tekrar Karsımız ve Sarıkamış’ımız için umutluyuz. Çünkü ilçem turizme umudunu bağlamış bir ilçeydi. Karsımız turizme umudunu bağlamış bir bölgeydi. Güvensizlik ortamı şehrimizi perişan ediyordu. Allah’a şükürler olsun bugün rafa kondu. Ülkemizde AK Parti’nin AK Kadrolarını tekrar görev başına getirdik. Tekrardan Karsımızı AK Parti’nin AK Davasına sahip olan insanlarıyla buluşturdu. Şükürler olsun. Biz dedik ki bu mücadele Haç ile Hilal’in mücadelesi dedik. Dışarıda, dış güçler ve içerideki destekçileri ülkeyi 2023 hedeflerinden, 2071 hedeflerinden uzaklaştırmaya çalıştılar. Allah’a şükürler olsun ki memleketimizin ve ülkemizin sağduyulu insanları onların bütün hesaplarını alt-üst etti. Mutluyum, huzurluyum. Gayret ettik, mücadele ettik, Allah’a şükürler olsun ki hak davaya hizmet ettik.”dedi.


SELAHATTİN BEYRİBEY: “3 TANE YILDIZ TAKMIŞLAR”


Buluşmada partililere seslenen Selahattin Beyribey de konuşmansa Kars’ı ne kadar sevdiğinin anlatan sözlerle başladı. “Nasıl sevmeyeyim ben Kars’ı ve Karslıyı. 3 Tane yıldız takmışlar” diyen Beyribey: “Biz bütün Kars ile beraber olacağız. Kimseyi birbirinden ayırmayacağız. Hepsi bizim başımızın tacı olacak. Bilesiniz ki bizimle çamur çiğneyenleri asla unutmayacağız. Bizim asıl yükümüz şimdi başladı, şimdiye kadar kolaydı. Kapınıza geliyorduk hürmet ediyordunuz, çayınız ısmarlıyordunuz, evinize alıyordunuz, evinizin en baş köşesinde oturtuyordunuz. Şimdi sıra bize geldi. İnşallah bundan sonra sizlerin o yükünüzün altından kalkmak için son gücüme kadar, ayakta duracağım son noktaya kadar sizlerle beraber olacağız. İnşallah Ahmet Beyle, Suat Beyle geçmişten beri bizimle beraber olan ilçe başkanlarımızla, il başkanlarımızla, yöneticilerimizle hep beraber sizlerle beraber olacağız. Ama biz bu vagonun önünde 3 kardeş beraber olacağız, Suat kardeşimizde bizimle beraber olacak. Karslı Kars’a huzur ve istikrar getirdi. Karslı başka bir şey daha yaptı. Karslı bu bir mesajdır, duygusal olarak gelenlerinde dersini verdi. Çünkü Karslı biliyor ki, bana kim yakın olduğunu hissettirdi, onun için AK Parti’yi seçti. Bu ülkeye kim hizmet ediyor dedi, onun için AK Parti’yi seçti. Ben sizlere en büyüğünüzden, en küçüğünüze saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun oylarınızı verdiniz, bizimde yükümüz ağırdır, bize de Allah kolaylık versin. “ifadelerini kulandı.

 

ARSLAN: AK PARTİ

BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİN BAYRAKTARI OLMAYA DEVAM EDECEK"

 

Son olarak söz alan AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan da konuşmasında AK Partinin, 13 yıldır yaptığı gibi bundan sonrada huzur, güven istikrarın yanı sıra birlik, beraberlik ve kardeşliğin bayraktarı olmaya devam edeceğini söyledi.

Karslıların Abul Hasan Harakani’in manevi hamiliğinde yaşadıkları da hatırlatan Arslan: “Bizler bu coğrafyada Harakani ile birlikte 1000 yıldan beri dünyaya Kars’tan birlik ve beraberlik mesajları vermişiz. Birbirimizle kardeş olmuşuz, kirve olmuşuz, akraba olmuşuz. Ama hiçbir zaman hasım olmamışız. Bu mirasın izinden giden ve bu tarihi mirasından aldığı dersle geleceğini kurmak isteyen AK Parti, 13 yıldır yaptığı gibi bundan sonra da biriliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bayraktarı olacaktır. Bizler de Kars’ta AK Parti’nin AK teşkilatları ve sizlerin verdiği sorumlulukla bugün milletvekili sorumluluğu almış olan kardeşleriniz olarak bu birlik ve beraberlik içerisinde her kese sahip çıkacağız. Çünkü her kes bize sahip çıktı. Allah sahada biz oy veren herkesten razı olsun. Seçim süreci boyunca gece gündüz, köy köy, hane hane dolaşan ak sevdalılara ve ak kadrolara çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

BÜYÜK BİR SORUMLULUK ALDIK

Kars’ın Ankara’da 2 milletvekili ile temsil etmekle çok büyük sorumluk aldıklarını da konuşmasında belirten Arslan: “Biz büyük bir sorumluluk aldık. Hiç bir ilçemizi ve köyümüzü diğerinden ayırmadan hizmet etmektir amacımız. Her zaman dediğimiz gibi Kars artık bölgesinde bir cazibe merkezi haline geliyor. Kars bölgesinde sınır bekleyen kent olmaktan çıkıyor, Kafkasların başkenti oluyor. Allah herkesten razı olsun ki koalisyonların ne kadar sıkıntılı olduğunu 3 ayda gördük ve bundan bir ders aldık. Aldığımız derste dün AK Parti tek başına iktidar olacak şekilde sandıktan insanımızın hür iradesiyle güçlü çıktı. Her zaman söylediğimiz gibi Ankara güçlü olmazsa, hükümet güçlü olmazsa, iktidar partisi güçlü olmazsa Kars’ta güçlü olmak anlamında bir şey ifade etmez. Bizlerde destek verdiğiniz Kars milletvekilleri olarak sizlere hizmet etmeğe, ilimiz kalkındırmaya devam edeceğiz.

KARS’IN MAKUS TARİHİ AK PARTİ İLE BİRLİKTE DEĞİŞMİŞTİR

Artık Kars’ın makus tarihi AK Parti ile birlikte değişmiştir. Kars o kadar geri kalmıştı ki 13 yıldır birçok hizmet yapmış olmamıza rağmen halen çok hizmete ihtiyacımız var. Biz bunun bilincindeyiz ve bu sorumluluğu bilerek aldık. Bize düşen görevde bu bayrağı daha yükseklere çıkarmaktır. Bu fotoğrafın en güzel tarafı sahada gördüğüm ve gerçekten gözlerimi yaşartan şey partimizin kurulduğu günden beri eski ve yeni tüm birim ve teşkilat mensuplarımız dediler ki ‘Biz 1 Kasım için ilk günkü aşk ile yola çıktık” onun hakkını vermek içinde hepiniz yanımızda oldunuz. Biz hep birlikte Kars’ız. Biz hep beraber Türkiye’yiz. Biz hep birlikte dünyadaki mazlumların, kimsesizlerin kimiyiz. Onların ana kucağı, onların baba ocağıyız. Zira Anadolu coğrafyası 1000 yıldır, hep ana kucağı olmuş baba ocağı olmuştur. Anadolu hiçbir zaman başka ülkelerin esaretine girmişi hep dik durmuştur bu coğrafyanın insanları ve sonsuza kadar yine dik duracak. Zannediyorlardı ki 7 Haziran’da çıkan sonuç Türkiye’yi bölecek, Suriyelinin Türkiye’ye sığınığı gibi Türk insanı da başka ülkelere sığınacak. Ama bizim sığınmaya gidecek yerimiz yok. Bizi bunu İstiklal Harbinde ispat etti. Biz dünyanın parlayan yıldızı olarak Türkiye olarak bu yolu birlikte kat edeceğiz. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın. Biz vefa partisiyiz. Bizler vefalı insanlarız. Çünkü biz ecdadımızdan ve büyüklerimizden böyle gördük.”dedi.  

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / UĞUR AYDIN


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4986 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır