KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
MHP’nin basın toplantısı
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP’nin basın toplantısı
2015-11-05 - 14:47
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 MHP’nin basın toplantısı

MHP İL BAŞKANI YAVER ÖZCAN: SANAL KLAVYE KAHRAMANLARIYLA DA BİR HESABIMIZ OLACAK

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Kars İl Başkanı Yaver Özcan, 1. sıra Adayı Erkan Koçali ve 2. sıra adayı Tuncay Aydın ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

HERKES KENDİSİNİ BİLİYOR!

“İl yönetimi olara seçimde bu kadar oyunuzun düşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?”sorusu üzerine MHP İl Başkanı Yaver Özcan, parti yönetimi ve adaylarla birlikte uzun süren bir değerlendirme yaptıklarını söyledi. Özcan, MHP olarak bu seçime ciddi bir çalışmayla girdiklerini ve kamuoyunda da “MHP kazanacak” algısının sürekli yaşatıldığını belirterek, “MHP yetkili kurullarının velev ki genel başkanın imzasıyla belirlenen aday listemizden sonra kamuoyunda bir fırtına koparıldı.” dedi. Özcan, “Bu fırtınayı koparanların da Türk milliyetçisi, ülkücü, dava adamı, bölücülük düşmanı, vatansever, Kars için her fedakarlıkta bulunan arkadaşlarımızın, içlerinde bazı aday adaylarının, geçmişte aday olanların, parti içinde bir hizip grubunun kamuoyuna başka şeyler pompalayarak, başka siyasi adreslerle işbirliği içerisinde olarak adaylarımızı tartışmaya açmışlardır. Sonra da bu süre zarfında başka partilerde, şurada-burada görünerek, önceki seçimlerde de sürekli başka partiler içerisinde olan, MHP’nin unvan verdiği, milletvekili adayı yaptığı, belediye başkan adayı yaptığı isimler hep bir ihanet içerisinde oldular. Bu isimleri burada teker teker zikretmemin anlamı yok. Herkes kendisini biliyor. Bunlar, seçim kampanyası süresince hakkımızda ahlaksız iftiralar bile konuştular. Kamuoyuna başka başka şeyler anlatarak; etnik kimlikten tutun dakha ki Türk milliyetçiliğinde etnik kimlik kavramı yoktur. Biz Türk milliyetçisiyiz. Kendilerini Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden (bir dönem milletvekili aday adayı olmuş, belediye başkan aday adayı olmuş, il başkanı olmuş, aday adayı olmuş) bu fitne grupları sürekli kamuoyunu başka şeylerle meşgul ettiler.” diye konuştu.

MUHAKKAK Kİ HESAPLAŞACAĞIZ

“Adaylarımızı küçük düşürmek için ellerinden geleni yaptılar.” diyen Özcan, “Bunda başarılı oldular mı? Olamadılar. Çünkü onların ruhlarında, kendi kimyalarında, kendileriyle barışık olmayan isimler oldukları için biz bu durumu 7 Haziran seçimlerinde de yaşadık. O zaman adaylarımız farklıydı, başka isimler vardı ama o zamanda bu arkadaşlar aynı şeyi yaptılar. Murtaza başkanın adaylığı sürecinde de belediye seçimlerinde bu arkadaşlarımız aynı şeyi yaptılar. Ama biz bu zamana kadar he sabrettik, sustuk, ‘olur’ dedik, bir şey demedik, sesimizi çıkarmadık. ‘İnsanlar görüşlerini söylemeliler’ dedik. Ama MHP’den nemalanıp, rozetini taşıyan, verdiği makamlarda oturan ve MHP’nin bir yere taşıdığı isimlerin bu işi bu şekilde başka partilerle, şununla-bununla istişare içinde olmasını da kendimize kabul ettiremiyoruz. Çünkü MHP seçime başladığı zaman ‘kazanabilecek’ potasındaki bir partidir. Çok ciddi bir seçim kampanyası yürüttük. Adaylarımızın her birisi her yerde çalıştı. Bütün teknoloji imkanları kullanıldı ama vatandaşımız teveccüh etmedi buna saygı duyuyoruz. Bu ayrı ama bu arkadaşlarımızla da kendi ideolojilerine ve bu ideolojiden nemalanıp toplumda yer edinmiş isimlerle de muhakkak ki hesaplaşacağız. Bu konuda partimizin yetkili kurulları gerekeni yapacaktır.” şeklinde konuştu.

KENDİMİZİ DE ELEŞTİRİYORUZ

Özcan, 1 Kasım seçimlerinde MHP’nin oy düşüşü yaşaması konusunda kendilerini de eleştirdiklerini kaydederek, “Bizde kendimizi elbette ki eleştiriyoruz. Bizler kendimizi eleştirmeden başkalarını eleştirecek düşüncede de değiliz. Yanlışlarımızı görüyoruz, nerede yanlış yaptığımızı biliyoruz, bununla da alakalı partimizin genel merkezine kendi raporlarımızı, adaylarımız kendi raporlarını muhakkak sunacaklardır. Ama biz kendimizdeki eksikliklerimizi görebiliyoruz. Teşkilatın başı olarak bu işin sorumluluğu başta şahsım olmak üzere tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımdadır. Bu sorumluluktan da kaçmıyoruz veya ‘başkalarının yüzünden, şunlar bunu yaptı, bunu yaptı’ diye bu sorumluluktan kaçacak bir halimiz yoktur. Sorumluluğumuzun farkındayız ama Türkiye’nin ve Kars’ın kaderinin oynandığı seçimde MHP’nin adaylarını, ilkesel olarak karşı olduğumuz, bölücü tavırlarla gündemde tutarak, kin ve nefret tohumları eken söylemleriyle önce kendi geçmişlerine, ideolojilerine, MHP’ye sonra da Kars’a, Karslıya ve ülkemizekha ihanet ettiklerine maalesef şahit olduk.” açıklamasını yaptı.

Özcan daha sonra şunları söyledi:

“Bu teşkilatın başı olmam hasebiyle söylüyorum; 1 Kasım sonuçlarını fırsat gibi görüp komuoyuna, sosyal medyaya, şuraya-buraya ahlaksızca iftira eden, yazı yazan sanal klavye kahramanlarıyla da bir hesabımızın olduğunu, bu hesabımızı da yakın zamanda inşallah göreceğimizi de o arkadaşların bilmesini istiyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – UĞUR AYDIN


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 23297 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır