KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
“Benim kim olduğumu soranlar, utanacaklar”
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Benim kim olduğumu soranlar, utanacaklar”
2015-11-05 - 17:19
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

“Benim kim olduğumu soranlar, utanacaklar”

Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanlığı’nca organize edilen ve il Başkanı Yaver Özcan, Kars Milletvekili Adayları Erkan Koçali ve Tuncay Aydın’ın ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısıyla, 1 Kasım 2015 seçimlerinde yaşanılan başarısızlık ve nedenleri değerlendirildi.

1 Kasım erken Genel Seçimleri öncesi Kars’tan Milliyetçi Hareket Partisi 1. sıra Adayı olarak gösterilen Erkan Koçali, kendisi için konuşulanlara bir bir yanıt verdi. Basın toplantısında “Biz atanarak Kars’a gelip, başımızı eğip işimize baktık ve iyi de bir hava yakaladık.” diyen Milliyetçi Hareket Partisi Kars 1. sıra Adayı Erkan Koçali, Türkiye’de 1 Kasım öncesi Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı bir algı operasyonu yapıldığını savundu.

Koçali, “Biz atanarak Kars’a gelip, başımızı eğip işimize baktık ve iyi de bir hava yakaladık. Ama maalesef biz vatandaşa ulaşmaya çalışırken Türkiye’de bir algı operasyonu yaratıldı ve Kars’ta bundan payını aldı. Bizi bu süreç sonunda en çok üzen bizden gibi gözüküp, bizim içimizde olan, daha önce partinin çeşitli kademelerinde görev verilen arkadaşlarımızdan bazıları çok ahlaksız bir kampanya sürdürdüler. Sosyal medyada, meydanlarda kısacası birçok alanda benim şahsımla ilgili ileri geri çok fazla konuşuldu. Şükürler olsun bu konularda ben çok gocunmadım çünkü ben elim ekmek tuttuğundan beri ahlaklı yaşayan, başı dik yaşayan bir arkadaşınızım.” ifadelerini kullandı.

“BEN TAŞIN ALTINDAN ÇIKMADIM, BİZ DE BU ŞEHRİN ÇOCUĞUYUZ”

“Ben Türk oğlu Türk’üm” diyen Koçali, “Geçmişte bu partide 10 yıl il başkanlığı yapıp, girdiği her seçimi kaybeden beraber çalışılan arkadaşlar Cumhuriyet Halk Partisi’ne çalıştılar, oraya insan yönlendirdiler. Bu da mahallelerden, sandıklardan ortadadır. Hakkımda, ülkücü olmadığıma dair ve benzer konularda bangır bangır yaygara yapanlar oldu. Ben Türk oğlu Türk’üm, taşın altından çıkmadım, biz de bu şehrin çocuğuyuz. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde olduğum dönemlerde de oradaki milliyetçi kanalın içerisinde yer aldım ve partinin içerisinde oluşan gruplara karşı duyduğum rahatsızlıktan dolayı ayrıldım ve Milliyetçi Hareket Partisi görev verdiğinde de onurla kabul ettim be ‘Başımın üstüne’ diyerek gelip bir kampanya yürüttük. Ama bu kampanyalarımız sürecinde şer cephesi bizim önümüze geçti ve malum partilerden bazıları da bu işi paraya, pula, yardıma döktüler ve dolayısıyla böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldık. Biz bu kampanya süreçlerinde kesinlikle o işlere alet olmadan, bulaşmadan halkımızın takdirine bıraktık ama maalesef ki bizim için olumsuz bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Bu bizim beklentilerimizi karşılayan bir tablo olmadı ama biz son 1 hafta kalıncaya kadar ipi göğüsleme noktasında iyi durumdaydık ama dediğim gibi geçmişte bu partinin rütbe verdiği, onurlandırdığı insanlar bu partiye büyük ölçüde zarar verdiler. Bu arkadaşlarımızın ahlaksızca davranmalarının özeti de kendilerinin ahlak yoksunu olduklarını ortaya koymuştur. Bu işi hakaret noktasına kadar taşıyarak onursuzluk yaptılar. Bizlere oy veren, vermeyen bütün seçmenlere, seçim kampanyasında yürüttüğümüz çalışmalara ilgi gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız ve kampanyamızı doğru yürüttüğümüzü düşünüyorum ama velhasıl 7 Haziran’da ne yaptılarsa Mart 2014’te kimler ne yaptıysa aynı kadro çok sesli koro misali Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir kötülük daha yapmışlardır, inşallah onlar da gereken cezayı görecekler.” şeklinde konuştu.

KOÇALİ’DEN AKTAŞ’A SERT CEVAP!

Geçtiğimiz günlerde basın açıklamasıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kars Milletvekili Adayı Erkan Koçali’ye yönelik eleştirilerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Kars eski İl Başkanı Oktay Aktaş’a da sert bir dille yanıt veren Erkan Koçali, “Dün okuduğum bir basın bildirisinde vatandaşın biri benim kim olduğuma dair eleştirilerde bulunmuş. Benim kim olduğum ortadadır. Ben bu ülkeye yüzlerce milyon dolar ithalat, ihracat yapmış bir insanım. Hala yüzlerce insanın vergisini ödüyorum, sigortasını ödüyorum ve ben o şahsa soruyorum; ‘O kim?’ Sana, pantolon paçası yaparken bir il başkanlığı görevi verilmiş ve büyük ölçüde başarısız olmuşsun. Şimdi haddini bil ve otur oturduğun yerde. Herkes haddini bilmeli. İnanın üzülüyorum. Bu partiyi ve gönül verenlerini üzmeye kimsenin hakkı da yoktur, hukuku da. Ben herkesi vicdana davet ediyor, ‘El hayâ’ diyorum. İnsanda öncelikli biraz hayâ olmalı. Bana kim olduğumu soran arkadaşlar, benim Kars’a yapacağım yatırımlar sonrası utanacaklardır. Bizim burada yaptığımız çalışmalarda iyi bir yol kat edildi fakat kendine inancı ve saygısı olmayan arkadaşlarımızın sergilemiş olduğu tutumlar sonrasında bizim moralimizin bozulup, demoralize olmamız amaçlandı. Ama tam aksine bizim moralimiz bozulmayacak, biz bu şehre zarar vermeye gelmedik. Biz bu şehre bilgimiz, birikimimiz doğrultusunda hizmet etmeyi amaçlayarak yola çıktık. Başkaları gibi kırmanın, dökmenin peşinde olmadık. Biz seçim kampanyasını aday arkadaşlarımızla birlikte çok iyi yürüttük ama maalesef bizden görünüp, bizden olmayan insanların bize yaptığı yanlış canımızı acıttı ve bu yüzden büyük üzüntü yaşıyoruz.” dedi.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI / UĞUR AYDIN
 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 13784 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır