KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Özcan’dan Bahçeli’ye Tam Destek!
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özcan’dan Bahçeli’ye Tam Destek!
2015-11-05 - 17:51
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

Özcan’dan Bahçeli’ye Tam Destek!

1 Kasım 2015 erken Genel Seçimleri sonrası düzenledikleri basın toplantısı ile seçmenlere teşekkür eden Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Yaver Özcan, çıkan sonucun Kars başta olmak üzere Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanlığı’nda, 1 Kasım 2015 erken Genel Seçimlerinde Kars’tan aday olan Erkan Koçali ve Tuncay Aydın ile ortak basın açıklamasıyla kameraların karşısına geçen İl Başkanı Yaver Özcan, “Türkiye bir seçim atmosferinden çıktı. 1 Kasım seçimleri Türkiye’miz için inşallah hayırlara vesile olur. Uzun bir seçim maratonu yaşadık bütün siyasi partiler, vatandaşlarımız tercihini AKP’den yana kullandı. Dolayısıyla buradan tek başına yine bir AKP iktidarı çıktı. Sürekli 7 Hazirandan sonra tırmanan terör olayları, şiddet, her gün birbiri ardına dizilmiş şehit cenazeleri vatandaşı bir yandan anısını değiştirerek huzur ve istikrar diyen bir hükümet bu algı yönteminde başarılı oldu ve tek başına bir AKP hükümeti çıktı. Partimiz sonuç alamadı bu seçimlerde. Biz kazanan tüm adaylara hayırlı olsun diyoruz. İnşallah Kars’a yakışır vekillik yapacaklarını umuyoruz. Bu zaman kadar yapmadılar ama bu zamandan sonra inşallah ders almışlardır. Bu dersin sonucunda Kars’ın içinde bulunduğu durumu da göz önüne alarak Kars’ın geri kalmışlığını son vermelerini, iktidarın bütün Türkiye’nin her tarafında kullandığı nimetleri Kars içinde kullanmalarını ve bununda takipçisi olacağımıza buradan beyan ediyoruz.” dedi.

“BU SONUCU BEKLEMİYORDUK”

Seçimin bu şekilde sonuçlanmasını beklemediğini de dile getiren Özcan, “Seçimlerde bu sonucun çıkacağını beklemiyorduk ama vatandaşın kararına saygı duymaktan başka çaremiz yok. Ciddi bir kampanya süreci yönettik. Bütün insanlara giderek, toplantılar düzenleyerek, girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmadan Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm imkânlarını seferber ederek seçim kampanyası yürüttük ama olmadı. Adaylarımız bir haftadır burada ilçelerimizi dolaşıyorlar. İnsanlarımızı tekrar ziyaret ederek helallik alma noktasında, bir teşekkür ziyaretini de yaptılar. Bugünde sizlerin karşısına çıkarak değerli basın mensupları hem diğer adaylara hayırlı olsun demek için hem de bundan sonra iktidar partisine mensup ve birçok şey vaat eden Kars’a evvelki iktidarlar döneminde yapılmayan şeylerinde birebir takipçisi olacağımızı beyan etmek için huzurunuzdayız.” şeklinde konuştu.

“BİZ NEREDE HATA YAPTIK”

Seçim sonuçlarıyla birlikte başarısızlığın nedenlerinin de araştırıldığına dikkat çeken MHP Kars İl Başkanı, “Tabi seçimi kaybedince insanlar Kars gibi bir yerde birçok kalıba sığdırabiliyor. Herkes bir neden bir niçin ararken bizde tabi ki arıyoruz. Partimizin genel merkezden başlayan yetkili kurumları, ilimizde ki yetkili kurumları seçimin neden bu şekilde sonuçlandığını bir haftadan beri köylerden alınan, ilçelerden alınan sonuçlarla kıyaslıyoruz. Nerede hatta yaptık bunu muhakkak değerlendireceğiz. Vatandaşın bize verdiği mesajın farkındayız. Bu mesajı aldık. Bununla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkez düzeyinde de devam ediyor. Özellikle Kars ölçeğinde kimin nerede kiminle neler yaptığını bu harekete gönül vermiş güya bu harekette bulunmuş, bu hareketin paye verdiği insanların kimlerle nasıl gizli toplantılar yaptığını kamuoyuna belgeleriyle beraber paylaşacağız.”

“BAHÇELİ’NİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

“Milliyetçi Hareket Partisinin genel merkezini, genel başkanını eleştirmek hiç kimse ne haddidir nede haddinedir.” diyen Özcan, “Buradan uzun yıllar bu partinin içerisinde bulunan, her seçim döneminde bu partinin aleyhine çalışan bir takım zevat seçimlerden sonra buna hemen genel merkezi hedef alarak açıklaması ve genel başkanımızı istifaya davet etmesi bizim nazarımızda bir şey ifade etmiyor ama bu insanlara da üzülüyoruz. Düne kadar Milliyetçi Hareket Partisi’nin unvan verdiği, makam verdiği, paye verdiği, ada ettiği insanların yıllardır Milliyetçi Hareket Partisi’ne inat seçimde olması da tabi insanların kişiliklerinin, mayalarının ne kadar bozuk olduğunu da maalesef acı bir tecrübeyle müşaade ediyoruz. Bizim burada genel başkanlarımız, teşkilatlarımız hepsi görevinin başındadır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin, genel başkanlığın sonuna kadar tartışılmaksızın arkasındayız. Sosyal medya da sadece Kars üzerinde değil, Türkiye çapında yazan, çizenlerin Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verip vermediklerini burada kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Yani insanlar Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermeyip, sürekli Milliyetçi Hareket Partisi kan kaybetsin, azalsın diye mücadele verenler Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı için mücadele etmiş olsaydı Milliyetçi Hareket Partisi bugün alınan oyun iki katını alır belki iktidar olurdu. Ama ne hikmetse özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’ndenim diyen veya kendisini öyle pazarlayan bu işten nemalanan, bu işin uzun yılar tabiri caizse kaymağını yiyen MHP’nin adam ettiği isimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi hakkında konuşmalarını da şiddetle kınıyorum. Burası kurumsal bir yapı, kurumsal yapı herkesin ne dediğini, ne konuştuğunu not ediyor. Partimizin yetkili kurumları bunlarla alakalı gereken neyse bir kurumsal yapı içerisinde bunların cevabını verecek. Herkes bunu böyle bilsin. Tabi biz başarılı olmadığımız için, kenedimizi başarılı addetmek gibi bir niyetimiz yok. Biz vatandaşın verdiği mesajı aldık. İnsanlarımız böyle takdir etti. Ama bunu son günü kollayarak özellikle bu 1 Kasım seçimleriyle alakalı değil. Daha evvel 7 Haziran, daha evvel yerel yönetimlerde ne yaptığını bildiğimiz insanların artık bundan sonra bizde onların yaptı gibi ama ısrar boyutunda değil belgeleriyle değerli basınımızla, sosyal medya aracılığıyla herkesin ne yaptığını ortaya koyacağız. Bu partimizin üyesi sıfatı taşıyan arkadaşlarımızla da partimizin yetkili kurumları gerekeni yapacaktır.” ifadelerine yer verdi.

“HERKES SÜTÜNÜN GEREĞİNİ YAPAR”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 47 yıllık bir parti olduğunu hatırlatan İl Başkanı Özcan, “Milliyetçi Hareket Partisi, 47 yıllık mazisi olan, gelenekleri olan, töresi olan bir partidir. Milliyetçi Hareket Partisi ilk defa seçim kaybetmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi çok seçim kaybetti. Hatta 2002 seçimlerinde barajın altında kaldı. O dönem teşkilatımızı yöneten değerli ağabeylerimiz, kardeşlerimiz nasıl ki toz kondurmuyorsa şimdi 2015 seçimleri ve ciddi oy kaybı yaşayan bir Milliyetçi Hareket Partisi olarak barajın altında kalan arkadaşlarımız, teşkilatımızı yönetenler onlar ne yaptıysa bizde onu yapacağız. Yani biz partimizin iktidar olacak olmayacak diye partiye mensup olan insanlar değiliz. Biz Milliyetçi Hareket Partisine gönülden bağlı insanlarız. Yani Milliyetçi Hareket Partisi bir AKP veya diğer bir pati değil. Bir dava hareketi, bir ideolojiye bağlı harekettir. Dolayısıyla ideolojiye bağlı hareketler de öyle kolay kolay gemiyi terk edecek kimse bulamazsınız. Biz inanmışız kaldığımız yerden devam ediyoruz sorun yok. Ama birileri terk etmek niyetiyle hareket ediyorlar, onları da tebessümle izliyoruz. Herkes Kars tabiriyle söylüyorum, sütünün gereğini yapar. Herkes sütünün gereğini yapar bunu da görüyoruz.

“BİZ BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ”

Basın toplantısında son olarak 7 Haziran öncesi ve sonrasına dair de açıklamalarda bulunan Yaver Özcan, terör olayları, çözüm süreci ve başkanlık sistemi söylemlerine karşı da gerekli tavırlarını koymaya ve gerekirse bedel ödemeye hazır olduklarını belirtti. Özcan son olarak şunları söyledi; “7 Haziran’a kadar hiçbir terör olayının olmadığı veya çok aza indirgenen ama çeşitli terör gruplarının yaratıldığı, hiç bilmediğimiz bir paralel yapının oluşturduğu birçok terör gruplarının gündem de tutulduğu PKK’nın da masumane gösterildiği bir 7 Haziran’a kadar bir süreç yaşadık. 7 Haziran’dan sonra da artan terör olayları, ciddi manada artan şehitlerimiz, vatandaşlarımızın şahadeti ve kamuoyuna sürekli pompalanan özellikle yandaş basın tarafından, Türkiye’nin bizim vergilerimizle ayakta duran TV kanallar vasıtasıyla AKP gelsin, huzur gelsin, istikrar gelsin diye kamuoyuna pompalanan 7 Hazirandan 1 Kasım a kadar süren süreç. Şimdi 7 Haziran dan 1 Kasıma kadar ve özellikle seçim satım haline geldikten sonra hiç terör eylemi olmadı. Bunu tabi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bundan sonra daha düne kadar PKK’yı düşman ilan edenler daha hükümet kurmadan, daha yemin etmeden tekrardan başa dönerek başkanlık sistemini tartışmaya başladılar. İşte çözüm süreci demeye başladılar. Biz bu işin Türk milliyetçileri olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücüler olarak biz varken böyle bir şeyin olmasına asla müsaade etmeyiz. Yani biz bu vatan için gerekirse canımızı ortaya koyarız, hiç sorun yok. Bu makamda olalım olmayalım hiç kimseye Türkiye’yi böldürtmeyiz. Hiç kimsenin böyle bir lüksü yoktur. Ama AKP bunu tekrardan başa dönerek yapma niyetiyle hareket ediyor mu? Ediyor. Ama bir taraftan da ülkücüler ve Türk milliyetçileri de devam ediyor. Yani ülkücüler ve Türk milliyetçileri olduğu sürece, Milliyetçi Hareket Partisi olduğu sürece hiç kimse bunu aklının ucundan dahi geçiremez. Yani sokağa da ineriz gerekeni de yaparız. Ama biz bu süreci sayın genel başkanımız, patimiz bizler burada birebir takip ediyoruz, edeceğiz. Sayın genel başkanımızın verdiği direktifler doğrultusunda da ne yapılması gerekiyorsa o konuda her şeyi yapmaya hazırız.”

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS BAER AJANSI  


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 14439 Defa Okundu

YORUMLAR

mhp 2015-11-05
dünün chplisi şimdi mhpli
CHP li yi ne karşılığında MHP den liste 1 yaptınız?

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır