KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Erzurum’un yeni yüzü, yeni vekili: Orhan Deligöz
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzurum’un yeni yüzü, yeni vekili: Orhan Deligöz
2015-11-07 - 20:40
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Erzurum’un yeni yüzü, yeni vekili: Orhan Deligöz

1 Kasım seçimlerinde AK Parti saflarında Erzurum’dan 5. sırada milletvekili seçilen Orhan Deligöz, teşekkür ziyaretlerinde bulunduğu ilçe ve köylerde coşkuyla karşılandı. Deligöz’ü en çok da duygulandıran doğup büyüdüğü Narman ilçesi oldu. İlçedeki karşılama töreninde ilk önce annesinin elini öpen Deligöz, ömrü boyunca duasını aldığı annesiyle uzun uzun sohbet etti. Mazbatasını da alan Deligöz yemin törenin ardından hızlı bir çalışma temposuyla hem ilçesine, hem iline hem de ülkesine hizmet için yollara düşecek.

GENÇ, DİNAMİK VE AKTİF

Erzurum’un yeni yüzü ve yeni vekili Orhan Deligöz, çocukluk ve gençliği geçirdiği Narman ilçesinde bir çok siyasi başarılara imza attı. Mütevazi bir ailenin çocuğu olan Deligöz, bir çok önemli görevlerde bulundu. Devlet kurumlarındaki başarısını hizmetleriyle taçlandıran Deligöz, Erzurum ili ve Narman ilçesiyle de bağını hiç koparmadı. Başarıları dilden dile dolaştığı gibi aktif yapısıyla da gönüllerde taht kurdu.

DELİGÖZ AİLESİNİN GURUR TABLOSU

Deligöz ailesi, iş ve siyasetin yanında doğal ve mütevazi yaşantısıyla da ön plana çıktı. Baba Dursun Deligöz’ün evlatları için gecesini gündüzüne katarak çalışması, anne Yıldız Deligöz’ün de adeta saçını süpürge ederek evlatlarını en iyi şekilde yetiştirmesi bir bir meyvelerini de vermeye başladı. İlhan eğitimde, Ayhan çevrede, Erhan sağlıkta derken hepsi değişik alanlarda görevlerini sürdürdüler. Deligöz ailesinin mütevaziliğin yanında esprili tavrı da gönüllerde yer edinmenin bir başka tarafı oldu.

YILDIZ ANNE’NİN DUASI

Orhan Deligöz’ün annesi Yıldız Deligöz, evlatları için duasını hiç eksik etmedi. Kapısını her çalanın yardımına koştu, komşuluk ilişkilerini üst seviyelerde tuttu. Camii Sağır mahallesinin gönlünde her zaman yaşadı. Esprileri, sıcak ve sevecenliği kadar samimiyeti ve dost canlığıyla yaşamını sürdüren Yıldız anne adeta gençliğin annesi oldu. Evlatlarına güvendi her zaman onlara şans verdi, onlara dua etti her zaman dua etmelerini istedi, şans verdi şanslı oldu, dua etti kabul oldu. Yıldız anne şimdi ilçesine, iline ve ülkesine hizmet etmek için yola çıkan oğlu Orhan Deligöz’e yine dua yağdırdı.

İŞTE YILDIZ ANNESİN NASİHATLERİ

Yıldız anne, Milletvekili oğlu Orhan Deligöz’e yağdırdığı dualarının yanında nasihatlerde de bulundu İşte o nasihatler: Oğlum, asla yapamayacağın şeyler için söz verme, söz verdiğin şeyleri ise yap. Asla ve asla yalan söyleme. Korkularında değil, doğrularınla yaşa. Doğru ol, doğru yaşa, doğru yürü. Hal dilinle konuş, hal dilinle yürü. Umut verme, umut ol.

MİLLETVEKİLİ ORHAN DELİGÖZ NARMAN’DA

Milletvekili Orhan Deligöz, teşekkür ziyaretleri kapsamında gittiği Narman ilçesinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Demirdağ dinlenme tesislerinde karşılanan Deligöz burada vatandaşlarla tek tek tokalaştı, onlarla sarıldı ve gönüldaşlığını tazeledi. Davul zurnalarla karşılanan Deligöz daha sonra konvoy eşliğinde ilçe merkezine doğru hareket etti.

5 VEKİLE 5 KURBAN

Narman ilçe girişinde hazırlanan 5 kurbanlık koyun Erzurum’un çıkardığı 5 vekil için dualar eşliğin de kesildi. Narmanlılar, tarihinde ikinci defa vekil çıkaran ilçelerine uzun yıllar sonra yeni bir vekilin girmesini bu coşku, alkış, ıslık ve dualarla taçlandırdıktan sonra birlikte ilçe merkezine geçtiler.

İLK HİTAP NARMANLILARA, HEM DE BALKONDAN

AK Parti ilçe teşkilat binasına geçerek ‘mini balkon’ konuşmasıyla vatandaşlara seslenen Milletvekili Orhan Deligöz, “Narman’da biz 5 aday seçildik. Her aday için burada bir kurban kestirdik. 5’imizde bir aradayız. Bir daha ki dönem 6 kurban keseceğiz inşallah.” dedi.

Vekilliğini Karayazı ilçesinde öğrendiğini de ifade eden Deligöz, Narman’la Karayazı ilçesini kardeş ilçesi olarak ilan ettiğini açıkladı. Deligöz, “1965 yılında yine Narman’dan bir vekil çıkmış; adı da İsmail Hakkı Yıldırım. Sizlere selamları var bende buradan ona selamlarını söylemek için arayacağım. Bizlere vermiş olduğunuz tüm desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Deligöz konuşmasının ardından yeniden annesi Yıldız ve babası Dursun Deligöz’ün yanına giderek ellerini öptü ve hayır dualarını alarak teşekkür ziyaretleri için diğer ilçelerin yolunu tuttu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6995 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır