KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Iğdır ve Iğdırlı Aras’la Gülecek
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Iğdır ve Iğdırlı Aras’la Gülecek
2015-11-08 - 12:42
BURSA
Facebook'ta Paylaş

 Iğdır ve  Iğdırlı Aras’la Gülecek

Uzun yıllar Iğdır’da yaşadım ve 2007 den beridir Bursa’da yaşamaktayım. İlk defa Iğdır adına seviniyorum ve mutluyum. Ekonomik ve gelişmişlik açısından Iğdır ile Bursa’yı karşılaştırıyorum dağlar kadar fark var. Iğdır yıllardır muhalefet yapmaktaydı ve bizlerde yıllarca bu oyunun bir parçası olduk. Sonuçta batı seviyesine ulaşamadık. Hep kaybettik ve üzüldük. Irkçılığın, mezhepçiliğin ve ayrımcılığın daniskasını yaşadık ve yaşattılar. Iğdır’da yaşananlar buralarda yaşanmamakta. Aynı binada, işyerinde, aynı sahada farklı ırk ve mezheplere mensup insanlar bir arada mutlu ve huzurlu yaşamaktadırlar. Bursa ve Türkiye için hizmet etmekteler.

Ve Iğdır bunu başardı. Kürt, Türk, Şii, Sunni bir olup meclise şaibesiz bir vekil göndermeyi başardılar. Öyle bir vekil ki herkese eşit, haksızlığa prim vermeyen, eşit davranan, büyükle büyük, küçükle küçük, halkına saygı duyan, değer veren ve gelecekte tüm Iğdır halkının faydasına olacak hizmetleri uygulayabilecek güçte olan bir vekil seçmeleri Iğdır için bir şanstır. Iğdır halkı doğru bir kararla doğru ve isabetli bir vekil seçmiştir. Iğdır halkını ve milletvekili Nurettin Aras’ı tebrik ediyorum. Bir Iğdırlı olarak gurur duyuyorum. Her ne kadar şimdilik Iğdır’da yaşamasam da akrabalarım, atalarımızın, mezarları, komşularımız, köylülerimiz, kirvelerimiz, mesai arkadaşlarımız, sokakta yürüyen insanlarımız ve acılara göğüs geren sevgili Iğdırlılar adına bir şans olduğunu düşünüyor ve çok mutlu olduğumu ifade ediyorum.

Iğdır’da her seçim döneminde heyecanlı ve stresli bir seçim dönemi yaşanmakta ve sonuçta hüzünlü bir hava oluşmaktaydı. 1 Kasım seçimleri çok farklı oldu ve kazanan Iğdırlı oldu. Kamuoyundan takip ettiğim kadar sayın Aras iadeyi ziyarette bulunarak halkıyla kucaklaşmakta ve teşekkür etmekteler. Yoğun ve yorucu bir seçim dönemi geçirdiler. Ancak Iğdır’da yaşayan tüm halkın hizmetinde olacağından şüphem yoktur ve oy veren veya vermeyen ayrımı yapmayacağına inanıyorum. Aras kazananların da, kaybedenlerin de vekilidir. Aksine ayrımcılığın olacağı bir gelecekte hem Iğdırlı hem de Aras kaybeder.

Iğdır ve Iğdırlı bu şansı iyi değerlendirmeli ve Vekilimiz Aras’tan bireysel değil de genel anlamda hizmet etmeleri hususunda yanında yer almaları ve takipçisi olmaları durumunda çok güzel hizmetlerin olacağına inanıyorum. Bu saatten sonra Iğdırlı birlik içinde Iğdır için, gelecek için çocuklarımız için bir arada olmalı, savaştan uzak, barış içinde olmalıdır. Biz yüce Iğdırlılara da yakışan budur. Iğdır ve Iğdırlı Arasla gülecek.

Ali Ergül de, “Bir kez daha Iğdırlıları ve Milletvekili Nurettin Aras’ı tebrik ediyor ve kutluyorum.” dedi.

(AE-BA-S) BURSA (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI / ALİ ERGÜL


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6309 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır