KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti Kars Milletvekillerinin gündem toplantısı
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Kars Milletvekillerinin gündem toplantısı
2015-12-05 - 17:45
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 AK Parti Kars Milletvekillerinin gündem toplantısı

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, İl Başkanı Adem Çalkın ve parti yönetimiyle birlikte bir turizm otelinde gazetecilerle bir araya geldiler. Gündemdeki konuların değerlendirildiği toplantıda vekiller; seçim süreci boyunca tek başına istikrar ve istikrardan yana olunmasının Kars’ın ve Türkiye’nin yararına bir tercih olduğunu belirttiler. Vekiller bu anlamda AK Parti’ye oy veren vermeyen tüm Kars halkına teşekkür ederken, önümüzde kenti bekleyen yatırımlarla ilgili da bilgilendirme yaptılar. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Vekiller, “Kars’ı güzel günler bekliyor” diyerek hızlı bir şekilde hizmetlere start verdiklerini ifade ettiler.

Kentte görev yapan ulusal ve basın temsilcilerinin büyük bir bölümünün iştirak ettiği toplantıda ilk olarak İl Başkanı Adem Çalkın söz aldı. 1 Kasım seçimlerinden önce de basınla bir araya geldiklerini hatırlatarak, bugün de istişare ve teşekkür amaçlı bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.. 1 Kasım seçimleri sonrasından bugüne ve bundan sonrasına beklentilerin de bu toplantıda dile getirilecek olmasının önemli olduğuna işaret eden Çalkın, 1 Kasım’dan sonra il teşkilatının ve milletvekillerinin nasıl bir yol haritası çizeceklerinden de söz edileceğini açıkladı. Kars’ı neler bekliyor noktasında da görüş ve fikirlerin sunulması açısından bu toplantının önemli olduğunu aktaran Çalkın, bu buluşmanın Kars için de hayırlı olması temennisinde bulundu. Çalkın, AK Parti iktidarlarının geçmişten bugüne kadar yatırımlara verdiği önemin bu günden sonra da kat kat artarak devam edeceğini anlattı.

Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey de, yoğun geçen 1 Kasım seçimlerinin ardından basın mensuplarıyla ilk kez bir araya geldiklerini söyledi. Bu süre içerisinde hükümet kurulduğunu, güven oylamasının yapıldığını da aktaran Beyribey, hükümetin çalışmasıyla ilgili alt yapıların da tamamlandığını belirtti. Asl olanın bundan sonraki süreç olduğuna vurgu yapan Beyribey, bu süreç zarfında hizmetlerle ilgili planlamaları yapacaklarını, bu plan doğrultusunda en kaliteli hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti. Sarıkamış’ın önemsenmesi gerektiğinin altını çizen Beyribey, Kars’la ilgili yakın gelecekte en önemli çalışmalarının Sarıkamış şehitleriyle ilgili etkinlikler olacağını vurguladı. Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nin biran önce bitirilmesiyle ilgili çalışmalarımız sürdüğüne de dikkat çeken Beyribey, konuyla ilgili olumlu gelişmelerin olduğunu açıkladı. Milletvekili Ahmet Arslan ile birlikte yeni görev alan bakanları ziyaret ettiklerini da aktaran Beyribey, bu ziyaretlerde önemli görüşmeler yaptıklarını, bur çok alanda Kars için önemli sözler aldıklarını da kaydetti. Bakanlarla Kars’ın önemli sorunlarını paylaştıklarını ve bunlarla ilgili destek sözleri aldıklarını dile getiren Beybirey, istişare içerisinde çalıştıklarını bunu da şiar edindiklerini ve böylelikle başarıya ulaştıklarının altını çizdi.

Basını çok önemsediklerini bunun için de ilk toplantıyı basın mensuplarıyla yaptıklarını ifade eden Beyribey, basının; kamuoyunun sesi olduğunu her yerde dillendirdiklerini belirtti. Beyribey, Kars’ın sorunlarını yakinen takip ettiklerini, ‘devlette devamlılık esastır’ ilkesinden hareketle yapacakları hizmetlerin devamlılığını sağlayacaklarını aktardı.

Milletvekili Ahmet Arslan da, 1 Kasım sonrası bir yandan hükümet kurulması çalışmaları, diğer yandan meclis çalışmaları, teşekkür ziyaretleri gibi yoğun bir tempo içinde olduklarını, bu süre içinde yine 3 defa Kars’a geldiklerini söyledi. Komisyonların belirlenmesi sürecinden de söz eden Arslan, Plan, Bütçe Komisyonu çok önemli bir komisyon olduğunu, Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey’in de bu Plan, Bütçe Komisyonu üyesi olarak bu dönem görev aldığını açıkladı.

Bütçe Komisyonu üyesi olarak Kars’a ve bölgeye bu anlamda ciddi katkılarının olacağını kaydeden Arslan, kendisinin de Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu başkan vekili olarak görev alacağını ifade etti. Böylelikle Kars’ta iktidar partisinin 2 milletvekilinin böylesine 2 önemli komisyonda görev almalarının da ilk kez gerçekleşmiş olacağına vurgu yaptı.

Ulaştırma ve turizm alanının özellikle Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı bölgesi açısından çok önemli olduğunun bilinmesini isteyen Arslan, komisyon başkan vekili olarak Kars’a hizmet etmek adına gayretlerini ortaya koyacaklarını, bu konuda kendilerini bu görevlere layık gören başta Sayın Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere grup yönetimine teşekkür etti. 1 Kasım sonrası “tabiri caizse paçaları sıvadık” diyen Arslan, bütün kurumlarla görüşmeleri devam ettirmekle birlikte bakanları da ziyaret ettiklerini hatırlattı. Özellikle meclis genel kurulunda bakanlarla görüşmeler yaptıklarını ve bu görüşmeleri her fırsatta değerlendirdiklerini belirten Arslan, böylelikle sorunları ve bu sorunların yanında hizmet, plan ve projeleri de bakanlarla paylaştıklarını anlattı. Bunda önemli olanın bugünden sonraki beklentileri ve çözüm önerilerini ortaya koymak olduğunun altını çizen Arslan, bu tür bir çalışmayı da aktif şekilde yürüttüklerini dile getirdi. Özellikle yeni bakanlar açısından bu tür çalışmanın önemli olduğuna vurgu yapan Arslan, “Bakanların bütün birimlerinden brifing alması, konulara hakim olması, konulara müdahale etmesi belli bir zaman alıyor. O zaman ve sıralamayı beklersek gecikmiş olabiliriz diyoruz. Onun yerine biz çözüm önerilerimizle gidiyoruz. Eğer çözüm önerilerinizle birlikte giderseniz işleriniz daha hızlı bitebiliyor ve sonuç alabiliyorsunuz.” diye konuştu. Buradaki avantajdan da söz eden Arslan, Beyribey ve kendisinin geçmişte de milletvekili olarak görev yapmaları nedeniyle sorunları çok iyi bilmiy olmalarını bir avantaj olarak değerlendirdi.

İl Başkanı Adem Çalkın, Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey’in açıklamalarının ardından basın mensupları kentin önemli sorunları hakkında soru sordular. Vekiller başka BTK ve Lojistik Merkez olmak üzere kurumlardaki işleyiş, iş istihdamı ve daha bir çok konuda yöneltilen soruları cevaplandırdılar. 

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1556 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır