KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
CHP Olağan İl Kongresi yapıldı
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Olağan İl Kongresi yapıldı
2015-12-24 - 16:07
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

CHP Olağan İl Kongresi yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Olağan İl Kongresi yapıldı. İki listeyle girilen kongrede mevcut başkan Özfer Koçak ile eski CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras, demokrasi çerçevesinde kıyasıya yarıştı.

Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Kars eski Milletvekili Zeki Naci Tarhan, CHP Kars İl Kadın Kolları Başkanı Arife Kaçar, Arpaçay eski Belediye Başkanı Enver Akaya, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve partililerin yanı sıra AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan da katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir kongre geçmesi temennisinde bulunarak, bölgenin milletvekili olarak Kars’ı da temsil ettiğini ifade etti. “Bize nerelisin dediklerinde, Karslıyım diyordum.” diyen Yılmaz, kongrede divan başkanlığı görevine davet edildiği için de herkese teşekkür ederek, bölgede tek vekil olmanın üzüntüsünü yaşadığını da dile getirdi. Bu düşünceyle kongrelerin ayrıştırıcı değil, birleştirici olması gerektiğinin altını çizen CHP Ardahan Milletvekili adaylara başarılar diledi.

Daha sonra tüzük gereği birer konuşma gerçekleştiren CHP Kars İl Başkanı Adayları Özfer Koçak ve Mustafa Aras, ortak birliktelik ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanacağı bir kongre gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu. İlk olarak konuşan CHP Kars İl Başkanı Özfer Koçak, İl Başkanlığı sürecince gerçekleştirdikleri faaliyet raporlarını katılımcılarla paylaştı. Koçak, “Şeker Fabrikası’nın Kars’ın tüten tek bacası olduğu bilincinde mücadelemizi sürdürdük. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konularla mücadele edeceğimizi hem işçi kardeşlerimizle hem Kars kamuoyuyla paylaştık. 7 Haziran seçimlerinde çok çalışarak partimize katkı sunduk. Çok kısa bir süre sonra 1 Kasım seçimlerini yaşadık ve yine tüm parti teşkilatımızla gece gündüz çalışarak oylarımızı artırma başarısı gösterdik ancak milletvekili çıkaramadık. Bu süreçlerde ilçelerimizde ve köylerimizde çok samimi ilişkiler kurduk ki bu da bundan sonraki seçimler için çok büyük bir adımdır.” şeklinde konuştu.

Mustafa Aras ise konuşmasında, CHP’nin olağan genel kongrelerinin oldukça hararetli geçtiğini hatırlatarak, bunu hep birlikte aşmaya ve herkesi sağduyulu davranmaya davet etti. Aras’ın bu çağrısı her ne kadar güzel olsa da yer yer eleştiriler ve itirazlar kongrede zaman zaman tansiyonun yükselmesine neden oldu. “Kimse benim CHP’liliğimi eleştirmeye kalkmasın” diyen Aras, “Sabah kalktım, elbiselerimi giyindim ve rakip arkadaşımı arayarak başarılar diledim. Bugün bu kongrede aynı şekilde herkesin birbirine saygı, sevgi göstermesini istiyorum. Bugün bu kongre saat 17:00’da biter ve biri kazanır, biri kaybeder. Önemli olan kaybedenin partiye kazandırılmasıdır. Kaybedeni kazanmadıktan sonra bu kongrenin hiçbir önemi kalmaz.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti kongresi nedeniyle gönderdiği yazılı mesajın divan başkanı CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz tarafından okunmasından sonra Türkiye’nin dört bir tarafından kongreye gönderilen mesajlara yer verildi. Son olarak görüş ve önerilerin alındığı kongrede her iki kesimden de konuşmacılar kongre sürecini değerlendirerek, kongrenin sonucunun Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kars’taki geleceği olduğu vurgusunda bulundular. CHP İl Sekreteri Av. Meryem Çetin ve CHP Kars eski Milletvekili Zeki Naci Tarhan’ın konuşmaları katılımcılar tarafından alkış aldı.

Listeli tek türlü çoğunluk sistemi (blok oy) şeklinde gerçekleştirilen seçimde ilk oy CHP Kars İl Başkanı Özfer Koçak tarafından kullanıldı. Kaybedenin olmayacağının altının çizildiği kongrede il başkanı seçimi delegelerin oy kullanımı ile tamamlandı. Saat 17:00’da sandık açılacak ve sonuçlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni Kars İl Başkanı’nı belirleyecek.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3379 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır