KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
AK Parti KAI Vekillerinden Kalkınma Bakanı Yılmaz’a ziyaret
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti KAI Vekillerinden Kalkınma Bakanı Yılmaz’a ziyaret
2015-12-30 - 19:27
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 AK Parti KAI Vekillerinden Kalkınma Bakanı Yılmaz’a ziyaret

AK Parti Kars Milletvekilleri Dr. Selahattin Beyribey ve Ahmet Arslan ile Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Iğdır Milletvekili Nurettin Aras Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey’in ziyaretle ilgili yaptıkları açıklamada, “Kars Ardahan Iğdır Milletvekilleri olarak Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ı ziyaret ederek illerimiz ve bölgemiz ile ilgili istişarede bulunduk.” dediler.

Vekiller Arslan ve Beyribey ğörüşmede öne çıkan konuları ise şöyle sıraladılar:

Yatırımlara karar verilirken Türkiye genelinden farklı olarak, talebin arzı oluşturmasından hareket etmekten ziyade, bölgede yapılan yatırımlarla arz oluşturmalıyız ki talep oluşsun ve böylece bölge olarak kalkınmamızı hızlı bir şekilde devam ettirelim. Bu cümleden hareketle Kuzey- Güney koridorunun bölünmüş yol olarak tamamlanması için Ilgar ve Sahara tünelleri ile Kars- Digor- Tuzluca bölünmüş yolunun biran önce tamamlanmasını önemsediğimizi belirttik.

Devam eden baraj projelerinin yanı sıra özellikle Kağızman barajının biran önce ihale edilerek yapımının hızlandırılması gerekli ki meyvecilikten geçimini sağlayan insanımız ve bölgemiz için daha çok katma değer oluşturulabilsin.

DAP Bölge Başkanlığı, TKDK, AKAK ve SERKA Ajansı gibi oluşumların bölgenin ihtiyaçlarının biran önce karşılanması için gerekli olduğunu vurgulayarak, benzer uygulamaların bölge açısından önemli olduğunu ifade ettik.

Besi Organize Sanayi Bölgesi ve kesimhane ile ilgili yapılan çalışmalara teşekkür ederek, bunların biran önce bitirilmesinin bölge açısından önemini konuştuk.

Bölgede inşaat sezonunun kısa olması nedeniyle, bölgesel olarak farklı uygulamaların yapılarak işlerin hızlandırılması ile ilgili olarak ilgili bakanlıklar ve mahalli paydaşlarla beraber çalışmalar yaparak; Doğu Anadolu Bölgesinin önceliklerini belirleyip gereği konusunda adımlar atmamızın önemini vurgulandık.

İlgili Bakanlıklar, Bölge Milletvekilleri ve taraflarla toplantı ve çalıştaylar yapılmasını kararlaştırdık. Böylece bölgenin cazibe merkezi olması ve Komşu Ülkelerle ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesini hedeflediğimizi belirttik.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1457 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır