KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
CHP’nin belediye meclis üyeleri MHP’ye geçti
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’nin belediye meclis üyeleri MHP’ye geçti
2016-01-15 - 14:49
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 CHP’nin belediye meclis üyeleri MHP’ye geçti

Kars’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis üyeleri Nusret Kara ve Ramazan Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçti. Kara ve Çelik’in MHP’ye geçişleri nedeniyle Büyük Kale Ötel’de program düzenlenerek MHP rozetleri takıldı.

Programa MHP genel başkan yardımcısı Atilla Kaya ve Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, MHP İL Başkanı Yaver Özcan, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimleri Milletvekili Adayı Taner Gökçek, 1 Kasım 2015 milletvekilliği erken genel seçimleri MHP Milletvekili Adayları Erkan Koçali, Tuncay Aydın, Murat Sağlam ve partililer katıldı.

Burada bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz çok zor günlerden geçerek, zor mücadelelerden geçerek bugünlere gelmiş bir siyasi hareketiz. Son 40-50 yıllık tarihine baktığımız zaman, bu siyasi tarihin değerlendirmesini yaptığımız zaman hadiselerin Milliyetçi Hareket Partisini ve Milliyetçi Hareket Partisinin ülkenin sorunlarıyla ilgili yapmış olduğu tespitlerin, teşhislerin doğru olduğunu görürsünüz. Tarih Milliyetçi Hareket Partisini her zaman haklı çıkarmıştır. Bundan daha 40 sene önce bu ülke için en önemli tehdidin, tehlikenin bölücü Kürtçülük olduğunu Milliyetçi Hareket Partisi söylediği zaman birçokları Milliyetçi Hareket Partisini suçlamıştır. Geçtiğimiz dönemlerle ilgili Milliyetçi Hareket Partisinin yapmış olduğu bütün tespitler haklı ve doğru çıkmıştır maalesef. Çözüm sürecinde yapmış olduğumuz ikazlar, yapmış olduğumuz itirazlar dikkate alınmış olsaydı Türkiye bugün bu tabloları yaşamıyor olacaktı. Milliyetçi Hareket Partisi tarihin haklı çıkardığı bir harekettir ve Milliyetçi Hareket Partisinin mensuplarından da beklenen, onlara yakışanda hiçbir zaman bir ümitsizlik içerisinde olmamaları, davalarına, hareketlerine, mücadelelerine olan inançlarında en küçük bir tereddüde düşmemeleridir.” dedi.

Kaya daha sonra şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi 1999 seçimlerin sağın birinci partisi, Türkiye’nin ikinci partisi konumuna gelmiştir. Zor günlerden geçiyoruz ülke olarak, millet olarak. Partimiz üzerinde de yine bir takım propagandalarla çeşitli operasyonlar yapılmak isteniyor. Şuna hepimizin inanması lazım. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin, bu milletin, birliğinin, bütünlüğünün, geleceğinin yegane teminatı olan siyasi harekettir. Milliyetçi Hareket Partisi son sözünü söylemediği müddetçe de kimsenin hiçbir şeyi gerçekleştirme şansı yoktur bu ülkede. Onun için hiçbir ümitsizliğe kapılmadan, birbirimize olan sevgimizi, birbirimize olan dayanışmamızı daha da güçlendirerek, birbirimiz yıpratmadan, arkadaşlarımız arasına fitne ve fesadı sokmak isteyenlerin oyunlarına kapılmadan, teşkilatlarımızın disiplini içerisinde burada ki faaliyetlerimizi el birliği içerisinde, gönül birliği içerisinde devam ettirmek durumundayız. Bu tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Bu hareket sıradan bir hareket değildir. Her zaman söylüyoruz, sosyal maliyeti son derece yüksek ve ağır bir harekettir. Binlerce şehidi, gazisi, mağduru, mahkumiyeti yaşamış bir hareketiz biz. Dolayısıyla vebali de ağır olan bir harekettir. Bu hareket Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi bu hareket dualı bir harekettir aynı zamanda. Bu harekete kim yanlış yapmışsa, bu hareketin sırtından kim menfaat sağlamışsa inanın ona hiçbir hayrı olmamıştır. Bu anlayış içerisinde birlik, kardeşlik, beraberlik içerisinde birbirimizi sevelim, birbirimizi daha çok kucaklayalım, saflarımızı sıklaştırarak Türkiye’nin, Türk milletinin geleceği, ümidi olan Milliyetçi Hareket Partisinin buradaki mensupları, temsilcileri ve onların kurumlarının bu yürüyüşlerini daha emin adımlarla devam ettirebilmesi için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymalıyız.”

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta  ve MHP İl Başkanı Yaver Özcan da birer konuma yaptılar.

Program; hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4486 Defa Okundu

YORUMLAR

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır