KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

15 TEMMUZ GECESİ PÜSKÜRTÜLEN KARANLIK KALKIŞMANIN SİVİL AYAKLARI DOLAŞIYOR!..

  Prof. Dr. Ali Osman ENGİN

          aosmanengin@gmail.com
         15 TEMMUZ GECESİ PÜSKÜRTÜLEN KARANLIK KALKIŞMANIN SİVİL AYAKLARI DOLAŞIYOR!..

15 Temmuz Gecesi Püskürtülen Karanlık Kalkışmanın Sivil Ayakları Dolaşıyor!..

 

15 Temmuz akşamı/gecesi ülkemize ve aziz milletimize yaşatılan o karanlık iç savaş ve darbe kalkışmasının Paralel Çete ve PDY hain, satılmış, Haçlı ittifaklarının kiralık tetikçi kuklalarını perde arkasından oynatan oyun kurucular da birer birer saklayamadıkları kirli emelleriyle ortaya çıkmaya başladılar. Özellikle Amerika Birleşik Devletleriyle beraber emperyalist ve sömürgeci Batı güçlerinin hep beraber bu oyunu tezgâhlayanlar oldukları anlaşılmıştır. Buna şaşılmaması gerekir, çünkü biz bu oyunlara yabancı değiliz. Aşağı yukarı benzer zamanlamalarla ve kullanılan benzer argümanların kullanımıyla ısıtılıp ısıtılıp canımıza çekilmektedir. Ne yazık ki, bu hain oyunlardan alınması gereken dersler alınamadığı için, tarihin tekerrür ettiği söylenebilir. Kanlı oyunlar sahnelenirken, kullanılan oyuncuların asker, Müslüman kılıklı sarıklı ve cüppeli gizli kardinallerden oluşması süreci değiştirmiyor. Öyle veya böyle onların hedefleri her ihtimalde gene de gerçekleşiyor. İster başarılı olsunlar, ister başarısız olsunlar, hep kazanan onlar kaybeden ise büyük milletimiz oluyor. Çünkü sonuçta güç kaybeden, milletle arası açılmak istenen kendi gözbebeğimiz olan kurumlarımız ve temel toplumsal yapılarımızdır. Bastırılan bu kalkışmayla ortaya çıkan birlik ve beraberlik ruhu, “mevzu vatansa gerisi teferruattır” algısı, aradığımız kazanımlar olmaktadır. Ancak bu kazanımlar üzerine odaklaşıldığı zaman, hainlerin beklentisi olan olumsuz etkiler bertaraf edilebilir.

Alınacak dersler çerçevesinde ortaya koymamız gereken birtakım davranışlar vardır. 15 Temmuz yazılan destanda rol alan asker, polis ve halkımızın her türlü maddi ve manevi araç ve gereçlerle ödüllendirilmeleri önemlidir. Bütün bunların yapıldığını görmekteyiz. Ancak benim çok çok önemli bir teklifim olacak. O gece vatan ve millet savunmasında şehadet şerbetini içen kahramanlarımızdan özellikle asker ve polislerimizin de hayattakilere verildiği gibi, en üst rütbe ve makamlarla ödüllendirilmelerini istiyorum. Meselâ Özel kuvvetlere yapılan baskını önleyen, o isyancı generali şehit olacağını bile bile komutanının emri doğrultusunda alnının çatından vuran, aynı zamanda isyancılardan yedisini de etkisiz hale getiren, ancak mermisi bittiği için otuz kurşunla o yüce mertebeye ulaşan assubayımızın da generallik rütbesine yükseltilmesi çok şık olacaktır. Geriye kalan altı kardeşine ve ailesine verilebilecek en büyük onur rütbesi olacaktır. Diğer şehitlerimize de benzer ve çok yakışacak yüceltmeler yapılabilir.

O kahramanlarımız için ne yaparsak lâyıktır ve azdır. Bu şehitlerimizin yarım kalan hayallerini de mümkün mertebe tamamlamak gerekir. Örneğin bu kahramanımız köyünde bir ev yapmak istiyormuş. O ev mutlaka yapılmalıdır ve o civanmerdin anısına yaşatılmalıdır. Bu vatan evlatlarının ve kahraman gazilerimizin elbette ki bir başka beklentilerinin de, ülkemize ve milletimize bu acıları yaşatan hainlerin sivil yaşamda ve kamu kurumlarındaki işbirlikçi karanlık uzantılarının ortaya çıkarılması ile ilgili yapılan temizlik çalışmalarının gerçekçi ve mutlaka olması gerektiği gibi yapılmasıdır. Bu konuda bilerek veya bilmeyerek o küresel hainlere hayatı boyunca yardım ve yatakçılık yapan, onların talimatlarına göre davranıp diğerlerini hep yok sayarak bölücülük yapan, Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Emniyet Teşkilâtındaki yapılanmadan haberdar olup, ona göre bir özgüvenle haddini aşan baskıcı tutum ve davranışlar gösteren kripto çetelerin, vatan ve milletin bekası adına ortaya çıkarılması hayati bir öneme sahiptir. Nerde ve hangi kurumda olursa olsun engelleme ve karartma yapılmamalıdır. Çünkü devlet mekanizmalarında bu konulardaki bilgi ve

belgeler mutlaka fazlasıyla vardır. Yeri geldiğinde o bilgi ve belgeler ortaya çıkacaktır. Bütün bunlarla beraber, sağlam kanıt ve belgelere dayanmayan, birilerinin öfke ve kişisel beklentilerine hizmet edecek mesnetsiz suçlamalara da gidilmemelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da sürekli vurguladıkları gibi; hukukun çizdiği çerçevede gerekenler mutlaka yapılmalıdır. Çünkü o tetikçi piyonlar bu tercihi kendileri yapmışlardır. Sonuçlarına da katlanacaklardır. Vatana ihanetin sonuçları ağırdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün dediği gibi; “Vatana İhanetin Cezası Olmaz, Eninde Sonunda Bedeli Olur”. İşte bu bedel oldukça ağırdır.

Bu aziz milleti şucu bucu diye kamplara bölen, kendilerini beyaz Amerikalılar ve diğerlerini Zenciler gibi görerek, baskı ve yıldırma politikaları izleyen, böylece devşirdikleri gücü kendi çıkarlarına hizmet ettiren, diğerlerini de ellerine geçirdikleri araçlarla alabildiğine etkisizleştiren, değersizleştiren, ellerinden geldiği ölçüde nefessiz bırakan; ar, namus, şeref, haysiyet, ahlâk, edep, erkân, hak ve adalet yoksunları artık at oynatamamalıdırlar. Onların oynattıkları atlar, ot yemeyen ama insan eti yiyen atlardır. Binicilerine göre itleşmiş ve kudurup bu aziz millete saldırmıştır. Ancak onlar, her seferinde olduğu gibi, meydanlarda taşların bağlı olduğunu sanıyorlardı. Dolayısıyla taşı yakalayan o sahibiyle beraber itleşen atların alnının ortasına yapıştırdılar ve 15 Temmuz gecesindeki destanı yazdılar. Onların değersizleştirmeye çalıştıkları vatan evlatlarına iadeyi itibar yapılmalı ve adalet yerini bulmalıdır. Bu konularda konferanslar ve paneller düzenlenmelidir.

BU zavallı hainler; muhtemeldir ki yeniden bir kalkışmaya fırsat verecek, aynı sindirme be baskılarına fırsat sağlayacak toparlanma çabası içerisindedirler. Bu konuda çeşitli kripto teşebbüsler göze çarpıyor. Buna da kesinlikle fırsat verilmemelidir. Bu vatan ve millet düşmanı Sabatayist kriptoların değersizleştirmeye çalıştıkları onurlu insanların kendilerinden çok daha zeki ve farkındalık düzeylerinin yüksek olduğunu anlamaları gerekiyor. Bunu anladıkları zaman, daha önce gösterdikleri pervazsızlıklarını ve hadlerini aşmalarını tekrarlayamayacaklardır. Her gördüklerine “anam” diye sarılamayacaklar ve bir gün o gördükleri saçlının, “babaları” olduğunu anlayacaklardır.

Daha ne diyelim, ALLAH bunlara büyük Türk Milletini tanıyabilecekleri akıl ve izan versin!..

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 3218 Defa Okundu
2016-07-30

SON YAZILARI

Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! İhanet ateşinde aklını ısıtanlar kendi bedenlerinin yanışını seyredecekler!.. İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!.. 15 Temmuz Üzerinden 1 Yıl Geçti Devleti Başsız Bırakmaya Niyet Edenler… İnfaz timlerinin varlığına işaret etmiştim, eyvah haklıymışım!.. Neye Evet Neye Hayır!.. Anayasa ve Hükümet Sistemi Referandumunda evetle hayır yer değiştirirse! Anayasa Referandumu ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanının Sözleri Rus Büyükelçisine Yapılan Menfur Saldırının…

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır