KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

AÇIK TERÖR SİSTEMİNİN HEDEF ODAKLI GİRDİLERİ!..

  Prof. Dr. Ali Osman ENGİN

          aosmanengin@gmail.com
         AÇIK TERÖR SİSTEMİNİN HEDEF ODAKLI GİRDİLERİ!..

 Açık terör sisteminin hedef odaklı girdileri!..

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Prof. Dr. Ali Osman Engin’in, “Açık terör sisteminin hedef odaklı girdileri!..” yazısı:

“Her şey den önce İstanbul’ da ve şüphesiz mevcut sınırlarla sınırlandırılamayan vatan coğrafyasında canlarını cananlarına tercih ederek cansiperane görev yapan kahraman Çevik Kuvvet polislerimizi hedef alan alçak, korkak ve kalleş saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yer yüzünü şereflendirdiklerinde eşya, obje ve tüm varların en güzel ilke, yasa ve sırlarını zirvede yaşadıkları Yüce Peygamberimizin doğumunu ifade eden Mevlit Kandilinde canlarımıza kıyan o hain ve satılmışların hak ettikleri en ağır karşılığını alacaklarına hiç kuşkumuz yoktur”.

Topyekun bir saldırıyla karşı karşıya olduğumuz, bütün hain şer güçlerinin ittifak halinde oldukları dönemlerden geçiyoruz ve gerçekleştirdikleri terör saldırılarının açık cephe savaşları gibi açıkça belli taraflar olması, esasında milletimizi korkutmak yerine, onların elde olan her şeyleriyle saldırmalarından sermayelerinin de tükenmekte olduğu algısını geliştirmesi daha doğru olacaktır.

Adı, kaynağı, hedefi hangi yanıltıcı söylemlere bağlı olursa olsun ait oldukları sahipleri aynıdır. Tek elden çoklu strateji, yöntem ve teknikler kullanılarak terör açık sistemi yönetiliyor. Bu açık sistemin nihai hedefe ulaşmak için kullandığı girdiler ve hammaddeler sistemi besleyen temel can sularıdır. Eylemi çağrıştıran bilgi işlem boyutunda işin zihinsel alt yapısı oluşturulduktan sonra gelen aşama her an ve her yerde serseri mayınlar gibi ortaya serilen terör saldırılarıdır.

Özellikle akademisyenler, naylon siyasetçiler, gazeteciler ve her türlü faaliyetleriyle teröre taraf olan güya sivil toplum yapıları, eylemler için seçilen terör hücrelerinin harekete geçmeleri için ihtiyaçları olan can sularını vermekte ve zihinsel alt yapılarını hazırlamaktadır. Eğer dikkat edilirse ne zaman bu yapılar ortaya çıksalar, seslerini duyurmaya çalışsalar, hemen akabinde hain bir saldırı gerçekleşiyor. Dolayısıyla terör belasının artık canlı ve sistematik bir yapı olduğu değerlendirmeleri yapılmalıdır. Bu tür zihinsel temellendirmelere yön veren eylem ve söylemlerin de bu bakış açısıyla değerlendirilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Terör örgütlerinin hedefi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve halihazırdaki suni sınırlarımızın dışını da kapsayan Türk Milleti ve tüm İslâm alemidir. Hatta daha geniş bir ifadeyle tüm mazlum milletlerdir. Çünkü Türk Milleti de İslâm dünyasının çok önemli bir parçasıdır. Gerçek İslâm inancıyla şereflenmiş her bir toplum bu ana gövdenin önemli ve anlamlı bir parçasıdır. Her toplum aldığı yer, ürettiği değer, üstlendiği sorumluluk, amel ve ortaya koyduğu fedakârlıklar ölçüsünde önemlidir.

Sovyetler Birliği dağılıp, aynı coğrafyada yeni ve bir ölçüde bağımsız devletler ortaya çıktıktan sonra, çizilen sınırların fazla bir anlamı olmadığı ve gerektiğinde Rusya’nın; Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna-Kırım, Çeçenistan gibi yerlere müdahale yapabildiğini biliyoruz. Buna da çoğu küresel aktörler ses çıkarmıyorlar. Hatta bir hak olarak görenler bile çıkabiliyor. Peki tamam da milyonlarca kilometre karelik Osmanlı coğrafyası için bizde aynı şeyleri düşünemez miyiz?..

İşin garip tarafı, biz istesek te istemesek te bunu yapmak zorundayız. Çünkü tarihi, psikolojik, kültürel, dini ve sosyal faktörler bunu gerektiriyor. Ancak o zaman doğru ve sonuç alıcı hamleleri yapabiliriz. Aksi halde çok palyatif ve naylon tedbirlerle durumu kurtarmaya çalışırız, ancak kurtardığımız fazla bir şeyin olmadığını da hemen anlarız. Sayın Cumhurbaşkanımızın vurgulamak istediği de bu olsa gerek. Gerçekten dünyanın beşten büyük olması, Lozan ve benzeri anlaşmalarla ilgili hatırlatmaların yapılması, o anlaşmaların ve çizilen sınırların tarafımızdan çok istenen sınırlar olamayacağı ifadeleri hep aynı gerçekliğin dillendirilmesidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayip ERDOĞAN’ ın karizmatik liderliği ve Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’  nin bilge liderliği İnşallah millet olarak terör belasıyla beraber bütün sorunların üstesinden gelmemizi sağlayacak feraset ve cesareti sağlayacaktır.

Rabbim akıl sağlığımızı korusun. Amin.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 489 Defa Okundu
2016-12-13

SON YAZILARI

Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! İhanet ateşinde aklını ısıtanlar kendi bedenlerinin yanışını seyredecekler!.. İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!.. 15 Temmuz Üzerinden 1 Yıl Geçti Devleti Başsız Bırakmaya Niyet Edenler… İnfaz timlerinin varlığına işaret etmiştim, eyvah haklıymışım!.. Neye Evet Neye Hayır!.. Anayasa ve Hükümet Sistemi Referandumunda evetle hayır yer değiştirirse! Anayasa Referandumu ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanının Sözleri Rus Büyükelçisine Yapılan Menfur Saldırının…

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır