KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

NELER YAPMALI…

  Prof. Dr. Ali Osman ENGİN

          aosmanengin@gmail.com
         NELER YAPMALI…

Neler Yapmalı…

SÜREKLİ TERÖR BELASININ SEBEPLERİNİ KONUŞMAK ACABA TERÖRE YENİ GEREKÇELER Mİ OLUŞTURUYOR?.. ARTIK BU BELADAN TOPYEKUN KURTULMANIN YOLLARININ DEĞİŞMEZ DEVLET POLİTİKALARI OLARAK AÇILMASININ ZAMANI GEÇİRİLMEMELİDİR!..

ÜLKE EKONOMİSİ AÇISINDAN MERKEZİ BİR KONUM ARZEDEN İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN HAİN VE KALLEŞ TERÖR SALDIRISININ ACISINI İÇİMİZE GÖMERKEN HALEP’E UYGULANAN VAHŞETLE DİKKATLER ÇEKİLDİ VE DAHA YÜREK YANGINIMIZIN SOĞUMADAN TERÖRİSTLERE KAYSERİ İLİMİZ SEÇTİRİLEREK BOMBALAR PATLATTIRILDI VE ARTIK LAFIN BİTTİĞİ YERDEYİZ!..

İSTANBUL VE ARKASINDAN KAYSERİ’NİN SEÇİLMİŞ OLMASI TESADÜF DEĞİLDİR. BU SEÇİMİN ARKASINDA ÜLKE EKONOMİSİ VARDIR. ÇÜNKÜ BU ŞEHİRLERİN ÜLKEMİZİN EKONOMİK HAREKETLİLİK VE FAALİYETLERİNDEKİ YERLERİ ÇOK ÇOK ÖNEMLİDİR.

ÜLKEMİZİN EKONOMİK HAREKETLİLİĞİNİN TAŞIYICILARI OLAN ŞEHİR MERKEZLERİNE YÖNELEN TERÖR SALDIRILARININ MUTLAKA ÇOK BOYUTLU ÖNLEMLERLE VE ALINMASI GEREKEN ACİL TYEDBİRLERLE ENGELLENMESİ GEREKİYOR. SON TERÖR SALDIRILARININ ŞÜPHESİSZ BAŞKA HEDEFLERİYLE BERABER ANA HEDEFLERİNDEN BİRİSİ DE ÜLKE EKONOMİSİ VE TİCARİ CANLILIK MERKEZLERİDİR.

İSTANBUL’DA YOĞUN KALABALIKLARIN OLDUĞU BİR FUTBOL MAÇININ GÜVENLİĞİNİ ALAN POLİSLERİMİZE VE KAYSERİ’DE ÖZENLE YETİŞTİRİLEN KOMANDOLARIMIZA YAPILAN HAİN SALDIRININ EKONOMİK CANLILIĞI VE GENİŞ KİTLELERDEN OLUŞAN SOSYAL AKTİVİTELERİ ENGELLEYEREK GÜVEN ZAAFİYETİ YARATMAK, MORAL BOZMAK VE TÜKENMİŞLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN GÜCÜNÜ KORUDUĞU İMAJINI VERMEK GİBİ HEDEFLERE YÖNELMİŞ OLDUĞU AÇIKTIR.

NASIL Kİ TÜRKİYE ETRAFINA ÖRÜLEN AĞLARLA SINIRLARI İÇERİSİNE HAPSEDİLMEK İSTENİYORSA ÜLKE İÇERİSİNDE DE HALKI EVLERİNDEN DIŞARI ÇIKAMAZ HALE GETİRMEK İSTİYORLAR. BÖYLE BİR DURUMUN VEREBİLECEĞİ EN BÜYÜK ZARAR ÇALIŞAN ÜLKE EKONOMİSİNEDİR. ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DIŞ İSTİHBARAT SERVİSLERİNİN YÖNLENDİRMELERİ VE FETÖ KRİPTOLARININ YAKIN DESTEĞİYLE TAŞERONLUĞA VE GÖTÜRÜ İŞ ALMAYA SOYUNMUŞ OLNMASI KENDİ VARLIĞINI KORUYAMAZ HALDE OLDUĞUNU AÇIKÇA GÖSTERİYOR.

İLK BAKIŞTA İSTANBUL’DA YAPILAN BİR FUTBOL KARŞILAŞMASININ GÜVENLİĞİNİ ALAN ÇEVİK KUVVET POLİSLERİMİZİN BİR NOKTADA TOPLANMALARININ BİR GÜVENLİK AÇIĞI OLDUĞU SÖYLENEBİLİR. ÜLKEMİZ ÖRTÜLÜ VE AÇIK TEHDİTLER ALTINDADIR. BU TEHDİTLERLE YÜRÜTÜLEN MÜCADELE BOYUTUYLA BİR SAVAŞ DURUMU SÖZKONUSUDUR. BU SAVAŞ YENİ SAVAŞ KONSEPTLERİYLE YÜRÜTÜLÜYOR. KLASİK SAVAŞ STRATEJİLERİNDEN BAHSEDİLEMEZ. CEPHE SINIRLARIMIZ DIŞINDA YÜRÜTÜLEN HAREKÂT ALANLARI VE TOPYEKUN VATANDIR.

15 TEMMUZ AKŞAMI İÇ SAVAŞ VE DARBE İHANETİNİN TÜM VATANI KUŞATAN BİR KALKIŞMA OLDUĞU DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE CEPHENİN VATANIN TAMAMI OLDUĞU GERÇEĞİ ANLAŞILIYOR. ÖYLEYSE HERKES CEPHEDEDİR VE MUTLAKA SEFERBER OLMALIDIR. İSTER CEPHEDE İSTER CEPHE GERİSİNDE OLSUN HERKESİN VATAN, MİLLET, DİN, NAMUS, ŞEREF VE HAYSİYET SAVUNMASINDA GÖREVLERİ VARDIR. BU GÖREV YA ŞİMDİ İFA EDİLECEK YA DA HİÇ BİR ZAMAN!..

Aziz kardeşlerim; ülkemize ve milletimize karşı bir terör ittifakı söz konusudur. Bu şer ittifakı devşirdiği doğrudan ve dolaylı güç çerçevesinde daha can yakıcı eylemlere girişiyor, varlığını sürdürebiliyor. Bu ülkenin ve aziz milletimizin kan düşmanları verilecek her güvenlik açığından sızma yapabilecek yeterliğe ulaşmaya çalışıyorlar. Gittikçe gücünü kaybeden kalleş ve hain örgüt, yeni yeni güç gösterilerine girmek için ülkemiz ve milletimizle hesabı olan her türlü gizli odaklardan ihaleler almaya başlamıştır. Terör örgütlerinin güç devşirme çabaları içerisinde yardım ve yatakçılık yapanların da bulunduğu kabul edilmelidir. Çünkü yatakçılık desteği olmadan yaptıkları saldırıları gerçekleştirmeleri imkânsızdır. Bu destekte FETÖ militanlarının rolü gözden kaçırılmamalıdır. Terör cephesi açısından her unsur kendi konumuyla bağlantılı görevini yapmaya devam ediyor. Kısacası karşımızda adi bir şer ittifakı vardır. Kripto paralel yapı uzantılarının halâ çok önemli kurum ve kuruluşlarda faal oldukları anlaşılıyor. Her zaman yaptıkları gibi, kaos yaratma, devleti yıpratma, her fırsatı değerlendirerek milleti ayrıştırma çabaları aralıksız sürdürülüyor. Bu kripto yapılar sahip oldukları güçlerini muhafaza etmek, kendilerinin kirli çamaşırları ortaya çıkmasın veya çıkarılmasın diye, tüyü bitmemiş yetim hakkı olan devlet malını haraç mezat pazarlara sürmeye devam ediyorlar.

Amaçlarına ulaşmak için satamayacakları hiçbir değer, önünde tepe takla atamayacakları güç yoktur. Asıl amaçlarının ise; temelde kendi şahsi çıkar ve hep elde etmeye alıştırıldıkları mal ve hizmetlerdir.

Buna karşı devletinde bir şeyler yapmasının zamanı gelmiştir ve geçmek üzeredir. En başından beri devletine ve milletine meccanen bağlı olan, vatan ve millet duyarlılığı çok yüksek olan insanların mutlaka devlet tarafından fark dilmeleri, adeta her birisi kendi kulvarında cansiperane ve karşılıksız yaptıkları vatan ve millet savunmasında sahipsiz ve güçsüz bırakılmamalıdırlar. Şu an itibariyle şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimizin tabutları arkasından yapılan törenlerle gösterilen saygının, şehadet şerbeti içilmeden önce de o kahramanların düşüncelerine değer verildiği algısının yaratılması gerekir. Kısacası o kahramanların çok değerli olan vatan savunması mücadelesinde gösterdikleri irade ve cesaretin sahip oldukları ideallerden kaynaklandığını ifade etmeye bile gerek yoktur. Kahraman şehitlerimizin vatan, millet, din, namus ve şeref düşünce bayraklarının ülkemizin her tarafında dalgalanması gerekir. Onlar ölümsüzleşerek bu değeri kendileri hak etmişlerdir. Belki bu saygı ve verilmesi gereken değeri; düşünce ve idealler boyutuyla yeniden tanımlamak gerekir. Bu vatan uğruna toprağın kara bağrına düşerek bayrağımızı indirtmeyen, ezanımızı susturmayan, vatanımızı böldürmeyen, ırzımızı ve namusumuzu çiğnetmeyen o kahraman şehitlerimizin vatan ve milletle ilgili sevda bayraklarını taşımak ve onların düşüncelerini rehber edinmek boynumuzun borcudur.

Bu ülkede yerli ve milli olanlar bellidir. Devlet bunlara amasız ve fakatsız sahip çıkmalı, daha güçlendirmeli, hain şer odaklarının sinsi karalama ve değersizleştirme fırıldaklarını döndürmelerine fırsat verilmemelidir. Yıllarca böyle yapılmış, devlete paralel yapılar oluşturan cemaatler hep bu kitleleri ötekileştirmeye, devletten uzaklaştırmaya, alanlarını daraltmaya, değersizleştirmeye, zayıf düşürmeye gayret etmişlerdir. Bunda da oldukça başarılı olmuşlar ve işte o karşılıksız vatanseverleri zayıflatmışlardır. İçerisinden geçtiğimiz darboğazlarda bu vatan evlatlarının, ülkenin ve milletin olmazsa olmazları oldukları gerçeği anlaşılmıştır. Cephe gerisinde ve cephelerde cansiperane mücadele verenler de bunlardır. Şimdilik isimsiz olan bu gerçek kahramanların özellikle devlet nezdinde sahiplenilmeli ve mümkünse devletin en üst kademelerinde görev verilmelidir. Devletin bunlara ihtiyacı olduğu gibi, bunların da daha fazlasını yapabilmek için devletin sahipliğine ihtiyaçları vardır. Bu ideolojik bir yaklaşım değil, devlet gerçeğinin devamlılığı açısından bir zorunluluktur. Hiç ama hiç vakit geçirilmeden be çalışmalar hemen şimdi başlatılmalı ve gereği korkmadan ve çekinmeden yapılmalıdır. Bence bu noktada da bir seferberlik ilanına ihtiyaç vardır. Keşke devletim bana bu çalışmanın yapılması için bir görev verse ve ben de bunu her türlü sorumluluğu üstlenerek yapabilsem. Bu namussuz ve hain yapının ve onun kan bağına dayalı türevlerinin o dönemlerde ellerinde tuttukları devlete paralel güçlerine dayanarak belki sicillerini bozarak kirletmeye çalıştıkları milyonlarca vatan evladı vardır. Acil olarak bu durum da derin bir incelemeye tabi tutulmak zorundadır.

Bu satılmış hain yapının kesinlikle iddia ediyorum, her şehrimizde aktif olarak çalışan infaz timleri bulunuyor. Özellikle büyük şehirlerimizde gerçekleştirilen çok komplike saldırıların arkasında bu timler var. Bunlar bulundukları şehirlerin gerçekleştirilecek eylemler açısından güvenlik açıklarını çok iyi biliyorlar ve kullandıkları taşeronları da öyle yönetip yönlendiriyorlar. Kurmuş oldukları infaz timlerinin yönetici lider kadrosu çeşitli yapılar içerisinden cımbızla seçilmiş çok özel kişilerdir. Bu kişiler 12 Eylül sonrasında alabildiğine zenginleştirilmiş ve bir çok açıdan güçlendirilmişlerdir. Asıl uyumayan hücreler bunlardır. 12 Eylül öncesi ve sonrasının birçok suikast ve nedenleri anlaşılamamış operasyonlarının arkasında bu timlerin olduğunu biliyorum. Çünkü bu timlerin çok derin ve çeşitli olan faaliyetlerinin kurbanlarından birisi olacaktım, ancak Rabbimin de yardımıyla oynamak istedikleri oyunlar hep boşa çıktı. Ancak bana çok zararlar verdiler, üzdüler, hayattan küstürdüler, ağır bedeller ödettiler. Çok uzun yıllar öncesinden bu konuları yazıp çizen ve deşifre olmalarına çalışanlardan biri olduğum gerçeğini belirtmek istiyorum. Bu iddiaları çok sağlam bir şekilde temellendirebilirim.

Çalışan kamu kurum ve kuruluşlarında bahse konu vatansever şahsiyetler; halâ işbaşında olan muhtemel kripto paralel yapılar tarafından sistemden uzak tutulmakta, zayıf düşürülmekte ve etkisizleştirilmektedirler. Bu duruma fırsat vermek, devleti ve milleti zaafa düşürmektir. Devletin elini ve kolunu iş göremez hale getirmektir. Aziz milletimizin kan içici düşmanlarının kucağında oturup, her gün binlerce Müslüman’ın ocağına şivan düşüren, demokrasi ve insan haklarını getireceklerini söyleyerek harabeye çevirdikleri İslâm coğrafyalarındaki kızlarımızın ve kadınlarımızın ırz ve namuslarını talan eden, taş üstünde taş, hareket eden gövde üzerinde baş bırakmamaya yeminli olan Siyonist ve haçlı Okyanus ötelerinde saltanat sürerek o zalimleri nefeslerini nefesine katan, akıttıkları Müslüman kanını su yerine içenlerin sularını içen ve yediklerinden gönül rahatlığıyla yiyen FETÖ terör örgütü lideri ve onun kucağında oturanların din, namus, vatan ve millet kaygılarının olması beklenemez. Eğer öyle olsaydı; onların suyundan içmeyi, yedilerinden yemeyi, alıp verdikleri nefeslerini nefeslerine katmayacak ve her ne olursa olsun, kendi ülkelerinde yaşamak arzusunu taşırlardı.

O zalimler kendi yaptıklarının ne kadar büyük bir vatan hainliği olduğunu ve birilerinin mutlaka buna karşılık vereceğini biliyorlardı ve onun için bu topraklara ayak basamıyorlardı. Nasıl ki geciken adalet adalet olmazsa, bu satılmış hainlerle olması gereken devlet ve millet mücadelesi de asla geciktirilmemelidir. Mutlaka bitirilmelidir. Bu mücadelede herhangi bir zaaf telâfisi çok zor sıkıntılara neden olacaktır. Ne olur Allah aşkına şu yazımı okuyan bir yetkili var ise sesime kulak versin.

Düşüncelerimin bir temelinin olabileceğine ihtimal versin. 15 yıldır kendi çabamla daraltılan alanlarda çırpınıp duruyorum. Bir şeyler yapamadan bu dünyadan göçersem gözlerim açık gidecek. Rabbimin bana bunun hesabını soracağından da korkuyorum.

Bu yazıyı bitirdiğimde Rus Büyükelçisine hunhar bir saldırı yapıldı ve büyükelçi yaşamını kaybetti. Türk Rus ilişkilerinin düzeltilmesi için olağanüstü çaba gösteren büyükelçinin ailesine ve Rus halkına başsağlığı diliyorum. Yapılan saldırının ifade etmeye çalıştığım sebeplerden dolayı gerçekleştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuyu bir sonraki yazımda işleyeceğim.

Her zaman olduğu gibi sevgi ve saygılarımla.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI
 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1810 Defa Okundu
2016-12-20

SON YAZILARI

Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! İhanet ateşinde aklını ısıtanlar kendi bedenlerinin yanışını seyredecekler!.. İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!.. 15 Temmuz Üzerinden 1 Yıl Geçti Devleti Başsız Bırakmaya Niyet Edenler… İnfaz timlerinin varlığına işaret etmiştim, eyvah haklıymışım!.. Neye Evet Neye Hayır!.. Anayasa ve Hükümet Sistemi Referandumunda evetle hayır yer değiştirirse! Anayasa Referandumu ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanının Sözleri Rus Büyükelçisine Yapılan Menfur Saldırının…

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır