KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

PROF. DR. YUNUS KILIÇ HOCAYLA KARS’IN YENİ POLİTİK VİZYONU VE DÜNYAYA AÇILAN YENİ PENCERELER

  Prof. Dr. Ali Osman ENGİN

          aosmanengin@gmail.com
         PROF. DR. YUNUS KILIÇ HOCAYLA KARS’IN YENİ POLİTİK VİZYONU VE DÜNYAYA AÇILAN YENİ PENCERELER

 Prof. Dr. Yunus Kılıç hocayla Kars’ın yeni politik vizyonu ve dünyaya açılan yeni pencereler

Bir önceki genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kars millet vekili olarak seçilen sayın Prof. Dr. Yunus KILIÇ Beyle beraber Kars’ ın politika ve siyaset anlayışı da oldukça renklenmiştir. Çünkü mesleğinin zirvesinde olan yetişmiş bir akademisyen yerelde Kars halkına ve genelde ülkesine ve milletine hizmete talip olmuş ve hiçbir ayrım gözetmeksizin yapmış olduğu çalışmalar ve sosyal sorunlara yaklaşımıyla da bunu kanıtlamıştır. Kars’ın en köklü ailelerinden olan sayın millet vekili sahip olduğu statüsünün kendisine sağlayacağı maddi imkân veya fırsatların hiçbirisine ihtiyacı olmayan, sadece devletin tanıdığı imkânları yöre halkıyla paylaşan bir değer olduğunu söylemek hiçte abartılı olmayacaktır. Sayın KILIÇ, siyasi iktidarın yanında olmakla ellerinde bulundurdukları erki sadece kendi kişisel egolarını tatmin etmek için kullanan ve her devrin adamı olma potansiyelleri yüksek şarlatan soytarıların aksine, her devirde dosdoğru adam olma iradesini kimsesizlerin kimsesi olarak ispat etmiştir.

Her devrin adamı olan ve sadece kavramsal düzeyde Karsçılığı maske olarak kullanıp din, iman ve meşreple uzaktan yakından alâkası olmayan ve rant hesapları peşinde koşanlar, Kars’a hizmet bir kenara, Kars sadece kendilerine hizmet etmediği sürece, Türkiye haritasından değil dünya haritasından bile silme arzularını gündeme getirebilirler. Eğer bu pervane böceklerinin derdi Kars’a hizmet ise, bu mübarek beldeye hizmet veren her kim olursa olsun, başlarının üzerine koymaları gerekmez mi? Ancak bunların tek dertleri hizmetin niteliği ve kalitesi ne kadar yükselirse o hizmet erlerine olan antipatileri de o oranda artmaktadır. Bunlar ekmeğini yedikleri ve suyunu içtikleri kaba tüküren ve kusan insanlardır. Bunları dikkate alarak korkusundan başlarına taç edenler çok yakın bir gelecekte başlarının o yükü taşıyamayacağı için omuzlardan birisine yıkılacağını çok acı da olsa göreceklerdir. ALLAH bunların kötü niyetlerinden Karsı ve Karsta yaşayanları korusun. Bunlar kendilerini çok güvenli  sırça köşklerde yaşadıklarını sansalar da, aleyhlerinde düşmanlık yapmaya devam ettikleri ve ana yiğit sandıkları ama gerçekte babayiğit olan birileri tarafından istedikleri an yaptıkları hinliklerin bedelini ümükleri sıkılarak ödeyeceklerini ve tabiri caiz ise ayaklarının havadan getirileceğini akıllarında tutmak zorundadırlar. İster Karslı olsun ister olmasın ama tek ortak paydası Karsa hizmet olan hizmet erleri Karsa ve Karslılara hizmeti yedikleri ekmeğin ve içtikleri suyun karşılığı olarak görmektedirler. Zaten Kars’a hizmet o hesap bazlara hizmet değildir. Onlarda öyle düşünmektedirler. Karsın ekmeğini yiyip suyunu içen ama Karsa hizmeti aklının ucuna getirmeyenler nereli olursa olsun birbirlerinin aynısıdır. Üstünlük takvada olduğu gibi hizmettedir.

Kars’a hizmet aynı zamanda Karsın değerlerini yaşatmaya, o değerlerin felsefelerinin Kars halkı için bir yaşam felsefesi haline gelmesiyle mümkün olacaktır. Bu uğurda olağanüstü bir çaba sarf eden Harakani Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim KAYA Beyi katkılarından dolayı kutlamak istiyorum. Hiçbir maddi karşılık beklemeden ve sırf ALLAH rızası için hizmet edenler himmeti ve ödülü nereden alacaklarını çok iyi bilirler. Harakani ondan kendilerine dünyevî bir şeyler çıkarmak isteyenlerin ceplerine ve ağızlarına sığmayacak kadar büyük ve yücedir. O evrenseli yakalamış bir hümanisttir. Sayın Prof. Dr. Yunus KILIÇ Beyin Harakani ile ilgili düzenlenen panel ve konferanslarda sundukları konuşma çok iyi hazırlanmış ve günün anlam ve önemini ortaya koyacak nitelikte idi. Sayın Hocam sizi canı gönülden tebrik etmek istiyorum. İyi ki varsınız. Aynı şekilde Harakani Vakıf başkanı Yavuz Hoca beyefendiler ve saygıdeğer eşleri de Ebul Hasan El-Harakani Hazretlerinin manevi şahsına yakışır nitelikte yaptıkları çok aydınlatıcı ve samimi konuşmalarından dolayı herhalde Harakani Hazretlerinin himmetine lâyık olmuşlardır. Kendilerine sonsuz saygılarımı iletmek isterim.

Sayın Prof. Dr. Yunus KILIç Beyin değiştirdiği ve niteliğini yükselttiği Kars’ın siyasi atmosferine düşen hoş resimler gönüllerde yansımaya başlamıştır. Son yerel seçimlerde hemen hemen siyasi partilerin hepsinden aday adayı olmak isteyenlerin kariyer ve statü olarak ülkemizin diğer yerlerine örnek olacak bir nitelik almaya başlamıştır. Örneğin Milliyetçi Hareket Partisinden çok değerli diğer aday adaylarıyla beraber, artık yetişmiş ve alanlarında profesyonel uzmanlar olan akademisyenler de Karsı yerelde yönetmeye talip olduklarını açıklamışlardır. Yrd. Doç. Dr. Ötüken SENGER, Prof. Dr. Ali KAFKASYALI ve belki çıkacak daha başkaları olması gereken örneklerdir. Ak Partiden aday adaylığını açıklayan, Doç. Dr. Vedat BARAN’ da aynı şekilde olması gereken güzel örneklerden birisidir. Ancak bu güzellikler yanında bir başka güzelliğinde olmasını arzu ederdim. Keşke aynı şekilde çok değerli hanımefedilerden de aday adayları gündemde olsa.

Saygı ve sevgilerimle.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 12553 Defa Okundu
2013-11-14

SON YAZILARI

Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! İhanet ateşinde aklını ısıtanlar kendi bedenlerinin yanışını seyredecekler!.. İhanet Çeteleri ve Terör Yapılarıyla Beraber Kayıran ve Koruyanlara da Amasız, Fakatsız Dokunulmalıdır!.. 15 Temmuz Üzerinden 1 Yıl Geçti Devleti Başsız Bırakmaya Niyet Edenler… İnfaz timlerinin varlığına işaret etmiştim, eyvah haklıymışım!.. Neye Evet Neye Hayır!.. Anayasa ve Hükümet Sistemi Referandumunda evetle hayır yer değiştirirse! Anayasa Referandumu ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanının Sözleri Rus Büyükelçisine Yapılan Menfur Saldırının…

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır