KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için diş implantı artık en etkin çözüm
Anasayfaya Dön Tüm Sağlık Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayıp, dişler, yüzünden, zorluk, çeken, hastalar, için, diş, implantı, artık, en, etkin, çözüm
2017-02-15 - 21:43
MERKEZ
Facebook'ta Paylaş

 Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için diş implantı artık en etkin çözüm

KAFKAS HABER AJANSI

Twetter sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

“All On 4” adı verilen sistemle alt ve üst çene kemiğine yerleştirilen 4’er adet implant sayesinde vidalı sabit dişler yapılarak dişsizliğe 1 günde çözüm olunuyor

Diş Hekimi Dr. Burak Büyüktürk, diş implantlarıyla kendi doğal dişleriniz gibi fonksiyon sağlayan “All On 4” tekniği ile ilgili resmi internet sitesinde bir yazı yayınladı. Yazısında tekniğin fonksiyonlarından bahseden Büyüktürk, işlemin “kimlere?”, “nasıl?” ve “ne şekilde?” uygulandığını anlattı.

 “All On 4” tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir teknik olup, tedavi günü planlandığı şekilde hastaya 4 adet dental implant yerleştirildikten sonra, aynı gün, geçici diş protezi diş implantların üzerine sabitlenerek yapılır diye anlatan Diş Hekimi Dr Burak Büyüktürk’ün verdiği bilgiler ise şöyle;

İŞLEM NASIL UYGULANIR?

 Dişlerin çekildiği gün implantlarınız yerleştiriliyor ve daha önceden hazırlanan dişler bu implantlar üzerine vidalanarak tedavi tamamlanıyor. Bu sayede 1 gün içerisinde hem fonksiyon hem estetik hem de konfor olarak rahat edeceğiniz sabit dişlerinize kavuşuyorsunuz. Dişleri daha önceden çekilmiş hastalarda da aynı işlem uygulanabilir.

HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

 Genel sağlığı iyi olan ve çekilen diş bölgesinde ciddi bir enfeksiyonu olmayan her vakaya uygulanabilir.

İŞLEMİN AVANTAJI NE?

Bir gün içerisinde dişlerinize kavuşmak bu yöntemin en büyük avantajı. Daha önceleri implantlar yapıldıktan sonra 2-3 ay kadar protez için bekleniyordu. Bu sürede hastalar ya dişsiz geziyor ya da geçici hareketli protez kullanıyordu. Bu yöntem sayesinde bu zor dönem bir an önce atlatılıyor. Diğer bir avantajı ise başka cerrahi bir işleme gerek duyulmaması.

DEZAVANTAJLARI NE?

Cerrahi ve protez aşaması aynı gün yapıldığı için işlem biraz uzun sürüyor. Yoğun sigara kullananlarda, kontrolsüz diyabeti olanlarda, son 6 ay içerisinde kalp rahatsızlığı geçirenlerde, damar içi bifosfonat kullanan hastalarda uygulanması riskli.

Dr. Burak Büyüktürk Hakkında

Dr.Burak Büyüktürk 1982’de Bakırköy, İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Bakırköy Laboratuar Koleji’nde Liseyi Konya/Ereğli Lisesi’nde bitirdi. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı. 2005 yılında başarıyla mezun olup Diş hekimi olmaya hak kazanan Dr. Büyüktürk 2005-2006 yılları arasında Damla Tıp Merkezinde Diş hekimi olarak görev aldı. 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 6 yıl süren doktora eğitiminden sonra 2012 yılında doktora ünvanı aldı. Kısa bir süre aynı üniversitenin Ortodonti kürsüsünde Öğretim Üyesi olarak çalıştıktan sonra özel muayenehane açtı. Mesleki gelişimsel için gerek yurt dışı gerekse yurt içi bir çok kurs, kongre ve seminerlere katılmış ve yazılı ve sözlü sunumlar gerçekleştirmiştir.

Mesleki İlgi alanları:

Lingual ortodontik tedavi

Sınıf II malokluzyonların tedavisi

Ortognatik cerrahi

Üst çene hızlı genişletme

Erken yaşta ortodontik tedavi

Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, Avrupa Ortodonti Derneği, Genç yönetici ve İş adamları derneği ve BNI üyesidir. BNI Rainbow grubunun başkanlığını yürütmektedir.

Dr. Büyüktürk çok sayıda sosyal projede de yer aldı. Çok sayıda okulda ücretsiz ağız taraması yaparak çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanması yönünde eğitimler vermiştir. Engelsiz Yarınlar Sosyal, Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu. Halen bu dernekte engellilerin yaşam standartlarını arttırmak için faaliyetlerini sürdürmektedir. Okumaya istekli çocuklara destek veren TOÇEV’in gönüllü diş hekimidir. 2000-2007 yılları arasında tiyatro oyunlarında yer aldı ve bir oyunda yönetmen olarak görev aldı. Tenis ve Yüzme en sevdiği sporlardır.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 459 Defa Okundu

YORUMLAR

Sağlık Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta Dünya Yürüyüş Günü Dünya Emzirme Haftası Sağlık Sen: Sağlık Çalışanına Şiddet Uygulamak, Hastalıklı Bir Ruh Halidir Saglık Sen’den kan bağışı İftar sonrası kan bağışı kampanyası Türkiye Sağlık Araştırması Kars’ta 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkilikleri Türkiye Hane Halkı Sağlık Araştırması Hemşirelerimizin Günü Kutlu Olsun Sağlık İçin Hareket Et Günü Dünya Aşı Haftası Sağlık -Sen’den yılın hekimine ziyaret

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır