KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
İftar sonrası kan bağışı kampanyası
Anasayfaya Dön Tüm Sağlık Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İftar sonrası kan bağışı kampanyası
2017-06-06 - 23:41
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 İftar sonrası kan bağışı kampanyası

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Erzurum Kızılay Kan Merkezi, Ramazan ayı münasebetiyle Kars’ın en işlek caddesi olan Faikbey Caddesi üzerine Kan Bağışı Otobüsü kampanyası başlattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada kan verenler mutlu olduklarını çünkü kan verdikten sonra kendilerini huzurlu hissettiklerini söylediler.

Kars Kızılay Kan Alma Birimi’nden Dr. Enis Güllüdağ’ın öncülüğünde yürütülen ve 5 gün boyunca iftar sonrası 21.00-24.00 saatleri arasında açık kalan Kan Bağışı Otobüsüne kan vermeye gelenler önce form dolduruyorlar. Tansiyon ve diğer kan değerlerinin ölçülmesinden sonra Dr. Enis Güllüdağ gönüllü kan vermek isteyenlerle sohbet edip kan vermelerinin sağlıklı olup olmadığını değerlendiriyor. Bu değerlendirmelerin ardından kan vermeye uygun olan gönüllü vatandaşlardan kan alınıyor.

Dün 20 kişinin kan bağışında bulunduğu otobüse bugün de ilgi oldukça yoğundu. Bir yandan Kan Merkezi görevlileri yoldan geçen vatandaşları kan vermeye davet ederken diğer yandan da gönüllü kan vermek isteyenler duydukları anons ve aldıkları bilgilerle direkt olarak otobüse gelip kan vermek istediklerini söylüyorlar. Kan veren vatandaşlar, bir hayat kurtarmak için kan vermek istediklerini aynı zamanda da kendilerini kan verdikten sonra daha mutlu ve huzurlu hissettiklerini söylüyorlar.

Kars Kızılay Kan Alma Birimi’nden Dr. Enis Güllüdağ, “Erzurum Kızılay Kan Merkezi’nden bir otobüs gönderildi. Bu otobüste akşamları iftar sonrasında 5 gün boyunca kan alımı yapılacak. Merkezdeki Kan Alma Merkezimiz gündüzleri de 14.00-16.00 saatleri arası, akşamları da iftar sonrası 21.00-24.00 saatleri açık. Bizde burada 5 gün boyunca gece saat: 24.00’e kadar kan alımı yapacağız. Tüm Kars halkını kan vermeye bekliyoruz. Dün bayağı yoğundu bugün de vatandaşlar ilgiyle kan vermeye geliyor. Bu konuda halkımızda bilgilendirildi. Gündüzleri Belediyeden anonslarda yapılıyor. Biz bu otobüsümüzü aynı zamanda kentin en işlek caddesi olan Faikbey Caddesi üzerine kurduk. Kan vermek kalp krizi riskini yüksek oranda azaltıyor. Kanın sulanması sağlandığı için insanlar kendini daha aktif hissediyor. Çünkü metabolizma hızlanıyor. Böylelikle bu bölge için çok yüksek olan kan değerleri düşmeye başlıyor. Sık sık kan verildiğinde o değerler düşüyor. Bunun yanında insan kendini mutlu ve huzurlu hissediyor.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 313 Defa Okundu

YORUMLAR

Sağlık Kategorisine Ait Diğer Haberler

Sağlık Sen: Sağlık Çalışanına Şiddet Uygulamak, Hastalıklı Bir Ruh Halidir Saglık Sen’den kan bağışı İftar sonrası kan bağışı kampanyası Türkiye Sağlık Araştırması Kars’ta 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkilikleri Türkiye Hane Halkı Sağlık Araştırması Hemşirelerimizin Günü Kutlu Olsun Sağlık İçin Hareket Et Günü Dünya Aşı Haftası Sağlık -Sen’den yılın hekimine ziyaret 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü - Otizm nedir? Otizm tedavisi Akılcı İlaç Kullanım Toplantıları Devam Ediyor

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır