KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

BELEDİYE BAŞKANIYLA ‘15 KÜÇÜK RİCA’ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

  Sezai Yazıcı

          sezaiyazici@kha.com.tr
         BELEDİYE BAŞKANIYLA ‘15 KÜÇÜK RİCA’ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

 Belediye Başkanıyla ‘15 Küçük Rica’ Üzerine Söyleşi

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile ‘15 Küçük Rica’ Üzerine Söyleşisi:

Kars’ın malum sorunlarını yazdığım  ‘Belediye Başkanından on beş küçük rica’ ve  ‘kaldırım işgalleri nereye kadar’ yazıları gerekli melcelerde makes buldu.

Bu iki yazım üzerine Belediye başkanımız işin ciddiyeti ve yazıda belirtilen sorunlardan bazısının önemine binaen belediye de sorumlu kişilerini toplayarak yazımı önlerine koyup Kafkas haber ajansı yazarı olumlu bir üslup ile bazı sorunların giderilmesi için rica yazısı yazmış. Yazıda ciddi olarak iddia edilen bazı hususların olduğunu beyan ettiğini ziyaretinde beyan etti.

Belediye Başkanından On Beş Küçük Rica yazımdan sonra Sayın Belediye Başkanımız Bizimle görüşme istediğini Basın Müdürü Turgay KAYA Bey KHA Kurucusu Bedir ALTUNOK’a iletmiş. Talep bana iletince görüşmeye gittik.

Başkanımız bizleri sıcak bir ortamda karşıladı. İkram edilen çayları yudumlarken öncelikle yazımız için teşekkür etti. Olumlu ve yapıcı bir üslup ile yazıldığı ve farkına varamadığımız bazı sorunlar beyan edildiği için memnuniyet ifadelerini kullandı.

Sayın Başkanımız sümen altından çıkardığı bir not kâğıdını göstererek sizin tespit ettiğiniz sorunları bizlerde tespit ettik ve çözümü için çalışıyoruz dedi.

Söz alarak kendilerine hitaben dedim: ’Sayın başkanım Osmanlı padişahları bazen tedbili kıyafet halkın arasına karışıp halkın yönetimden beklentilerini şikâyetlerini ve sorunlarını yerinden müşahede ediyorlarmış. Belki bu zamanda bu imkânsız çünkü sosyal medya basın var ve sizleri tanıyorlar.

Ama sizin danışmanlarınız, basın müdürünüz veya görevlendireceğiniz kişiler halkın arasına karışarak toplumun sorunları bire bir tespit edip halkımızın etkisi tepkisini ve beklentilerini daha iyi analiz edebilir.

Yine maalesef toplumumuz söylem toplumu olduğu için sorunları ve problemleri gerekli melcelere iletmek ve yansıtmak yerine söylenmeyi tercih ediyor. Böyle olunca dolmuşta, arabada, durakta, çarşıda, evde ve sokakta konuştukları sorunlar gerekli melcelere ulaşmıyor. Yerel yönetim öyle zannediyor sorun yok. Biz bu noktada işte halkın söylemleri eyleme yani yazıya dökerek sizlere ulaştırıp sorunların çözümünü onların adına talep ediyoruz. Yoksa bizler olmayan hayali ve farazi sorunları yansıtmıyoruz.

Söz arasında Başkanımız kaldırım işgalleri ve çözüm talep ettiğimiz sorunların durumları hakkında açıklamalarda bulundu. Toplumun beklentilerinin hep kendi şahsi çıkarları çevresinde olmasından dolmayı hizmetlerin bazen sekteye uğradığını ve hizmetleri aksattığını söyledi.

Bizde Başkanımıza hakkın hatırı yüce ve ali olduğu için umumun ve milletin menfaati için şahısların küçük basit bencil çıkar ve menfaatlerini göz ardı etmemiz gerektiğini, küçük menfaatleri uğrunda toplumun yüksek çıkarlarını düşünmeyen ve zarar verenlere karşı şeriatin kestiği parmak kimin olursa olsun acınmaması gerektiğinin altını çizdik.

Tarihi olaylardan yönetim örnekleri vererek sorunların çözümünde ve problemlerin halledilmesinde bu örneklerin önemine değinerek hizmet etmenin zorlukları ve sıkıntıları olsa da görev ve sorumluluklarımızın elimizden geldiği kadar yapmak zorunda olduğumuzu sözlerimize ekledik.

Kafkas Haber Ajansı Kurucusu Bedir ALTUNOK tespit ettiği bazı küçük sorunların çözülmesi için Başkanımızdan ricada bulundu.

Görüşmemiz sıcak ve güzel bir ortamda iyi niyet ve temenni dolu sözler ile geçse de yine bizler gazeteci olarak çözümüne katkı sağlamak adına Kars ‘ın sorunlarını yazmaya ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bizi Kars’a bağlayan hiçbir ailevi sebep olmadığı ve gitme imkânımız olduğu halde ailemizin yaşadığı şehre gitmiyorsak ve doğduğumuz şehrimizi terk etmiyorsak tabi ki bu şehirde hak ettiğimiz hayatı ve layık olduğumuz yaşamın bizlere gerekli yönetimler tarafından sunulması gerekir. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1952 Defa Okundu
2015-08-10

SON YAZILARI

PROF. DR. TURGUT BASKAN Bezdiren Elektrik Kesintileri, Bozulan Kars Algısı Belediye Başkanıyla ‘15 Küçük Rica’ Üzerine Söyleşi Bir Türk ve bir Ermeni tarihçinin ortak bir konu için ilk kez bir araya geldiği örnek bir çalışma: Nefes Nefese Biten Onurlu Bir Yaşam Bir mezar taşı üzerinden 1905 Rus devriminin Kars’taki izleri İsmail Aytemiz Gazi Kars Şehrengizi’nin ardından Kars, 8 yılda 52. Sıradan 62. Sıraya düştü Karstan BAKINCA

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır