KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
2016’da Güreþ Tarihi Rekor Kýrdý!
Anasayfaya Dn Tm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2016’da Güreþ Tarihi Rekor Kýrdý!
2016-12-29 - 13:35
MERKEZ
Facebook'ta Paylas

 2016’da Güreþ Tarihi Rekor Kýrdý!

KAFKAS HABER AJANSI

Milli Güreþ Takýmlarýmýz 2016 yýlýnda tarihi bir rekor kýrarak uluslararasý þampiyonalarda toplam 423 madalya kazandý. Türkiye Güreþ Federasyonu Baþkaný Musa Aydýn, Türkiye Milli Güreþ Takýmlarýnýn dünyanýn en iyi takýmlarý arasýnda olduðunu belirterek “Bu baþarýlar bizim için sadece bir baþlangýç. Amacýmýz ise en iyisi olmak. Bu hayalimizi gerçekleþtirmek için tüm enerjimizle çalýþmalarýmýza devam edeceðiz” dedi.

Türkiye’nin en baþarýlý sporu olan güreþ 2016 yýlýnda büyük bir baþarýya imza attý. Özellikle bu yýl dünyanýn en büyük ve en prestijli spor organizasyonu olan Rio Olimpiyat Oyunlarýnda Milli Güreþ Takýmlarýmýz yarým asýr sonra 5 madalya birden kazanarak zor günlerden geçen milletimize büyük gurur yaþattý.

Milli Takýmlar 31 Turnuvaya Katýldý 423 Madalya Kazandý

Milli güreþçilerimiz bu yýl katýldýðý 31 Uluslararasý Þampiyonada adeta rakiplerine minderi dar ederken sýrtýný da yere getirttirmedi. Güreþçilerimiz þampiyonalarda 126 altýn, 105 gümüþ ve 192 bronz madalya ile toplam da 423 madalyayý ülkemize kazandýrdý.

Baþkan Aydýn: “Bu Baþarýlar Bizim Ýçin Sadece Baþlangýç”

Konuyla ilgili deðerlendirmede bulunan Türkiye Güreþ Federasyonu Baþkaný Musa Aydýn, Türkiye Milli Güreþ Takýmlarýnýn dünyanýn en iyi takýmlarý arasýnda olduðunu belirterek “Bu baþarýlar bizim için sadece bir baþlangýç. Amacýmýz ise en iyisi olmak. Bu hayalimizi gerçekleþtirmek için tüm enerjimizle çalýþmalarýmýza devam edeceðiz” dedi.

 “Milli Takýmlarýmýza Dünya Standartlarýnda Kaliteyi Getirdik”

Türk güreþinin son zamanlarda iyi bir ivme yakaladýðýna dikkat çeken Baþkan Aydýn, sözlerine þöyle devam etti:

 “Bir buçuk yýl gibi kýsa sürede hayata geçirdiðimiz projeler, sporcularýmýza verdiðimiz güven ve milli takýmlarýmýzý dünya standartlarýndaki kaliteye kavuþturmamýz en yüksek seviyeye taþýdý. Yani sporcularýmýz bugün psikoloðuyla, özel sporcu diyetisyeniyle, kondisyoneriyle ve sporcusunu tanýyan özel hekimiyle tam bir uyum içinde turnuvalara hazýrlanýyor. Bugünün þartlarýnda sporcu için sadece güç ve zeka yetmiyor. Sporcu mindere çýktýðý zaman vücudunun gerekli besin öðelerini, vitaminini, proteinini tam almýþ olmasý lazým, kondisyonunun bir maç süresinin son saniyesine kadar en yüksek düzeyde olmasý lazým, bunun yaný sýra sporcunun psikolojisi o turnuvayý kaldýrabilecek seviyede olmasý lazým. Ancak bunlarýn hepsi bir araya geldiðinde baþarý saðlanabilir. Ýþte biz bu süreçte bunu yaptýk. Bugün Dünya Þampiyonasýnda olsun, Avrupa’da ve Olimpiyatlarda olsun hep zirveyi kovaladýk. 52 yýl aradan sonra ülkemize 5 madalya, 18 yýl aradan sonra ise dünya þampiyonasýnda 3 Dünya þampiyonluðunu kazandýrdýk. Ýnþallah bunlar bizim için daha baþlangýç.

 “2017’de A Milli Takýmlarýna Getirdiðimiz Ýmkanlarý Altyapýda Uygulayacaðýz”

Þimdi A Milli Takýmlarýmýza getirdiðimiz imkanlarý altyapýdaki (Gençler ve Yýldýzlar) Milli Takýmlarýmýza uygulamayý düþünüyoruz. Bununla ilgili kurullarýmýzla birlikte çalýþmalarýmýzý yaptýk projelerimizi hazýrladýk. Ýnþallah bu yýlýn baþýndan baþlamak üzere tek tek hayata geçireceðiz. Böylece kýsa bir süre sonra Milli Takýmlarýmýzý baþarýda altyapýsýyla ve üst yapýsýyla tamamen en üst seviyeye çýkarmýþ olacaðýz.”

(UA-BA-S) MERKEZ (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 529 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ýn Spor Bülteni Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor maçý Kars’ta Kick Boks Þampiyonasý Kars36 Spor’un Çatýksu Gençlikspora attýðý goller Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor’u 4-0 maðlup etti Kars36 Spor’un Elektriðini Kestiler! Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda Kars36 Spor Kulübü Baþkaný Muharrem Yýldýz Ardahan maçýný deðerlendirdi Kars’ýn demir Yumruðu Tuðrulhan Erdemir final maçýna çýkacak Kars36Spor’un Baþarý Serüveni Tuðrulhan Erdemir yarý finale yükseldi Kazanan Kars Oldu!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır