KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta sportif faaliyetler
Anasayfaya Dön Tüm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta sportif faaliyetler
2017-01-03 - 19:24
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta sportif faaliyetler

KAFKAS HABER AJANSI

@kafkasajans

https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Sarıkamış Şehitlerini anma haftası nedeniyle müdürlük tarafından düzenlenen ve il sporcularının katılımıyla gerçekleştirilen sportif faaliyetler hakkında açıklamada bulundu.

Polat, “Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri Sayın Valimiz başkanlığında devam ediyor. Son şekilleri verildi. Cumartesi-pazar faaliyet icra edilecek. Pazar günü de gerçekleştirilecek olan yürüyüşle program noktalanmış olacaktır. Geçen hafta Sarıkamış etkinlikleri kapsamında ilimizde muhtelif branşlarda müsabakalar yapıldı. Günün anısına binaen Badminton Bilardo ve bazı branşlar gibi faaliyetler yapılmış oldu. Yine ilimizde spor faaliyetleri kayak branşında il birinciliği müsabakaları dün ve bugün gerçekleştirildi. Dün yapılan Alp Disiplin İl Birinciliği müsabakalarına 90 sporcumuz katıldı ve müsabakaları yapıldı. Yine Snowboard il birinciliği 40 sporcumuzun katılımıyla yapıldı.” dedi.

Polat ayrıca, “Bugünse Mukavemet Kuzey disiplini branşında 30 sporcunun katılımıyla il birinciliği müsabakaları yapılacak. Dereceye giren sporcular il birinciliği müsabakaları sonucunda diğer illerde kayak branşındaki müsabakalarında ilimizi temsil edecekler. Yine Tüm Türkiye’de uygulandığı gibi Ana Lig müsabakaları 6-8 Ocak 2017 tarihleri arasında Malatya’da yapılacak ve voleybol müsabakalarına ilimizden de iştirak edecekler. Yine ana Lig müsabakaları Bingöl ilinde 6 Ocak-8 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak basketbol müsabakalarına ilimizden de katılım olacak. Yine 6-8 Ocak 2017 tarihleri arasında Sarıkamış faaliyeti ile birlikte denk gelen ilimizde badminton müsabakaları da ilimiz dahil 10 ilin katılımıyla gerçekleşecek.” diye konuştu.

Polat daha sonra şunları söyledi:

“Önümüzdeki günlerde 14-15 Ocak 2017 tarihleri arasında yine Ana Lig müsabakaları 10 ilin katılımıyla ilimizde gerçekleştirilecektir. Diğer yandan okul sporlarımızda tüm hızıyla devam ediyor. Okul sporlarında kayıt bildirme, sonuç bildirme tarihleri belli. O tarihlerden önce il birinciliğini yapıp sonuçları daire başkanlığına bildireceğiz. İlimiz için şuan okul spor faaliyetleri de hafta içinde devam etmektedir. Yukarıda saymış olduğum faaliyetler özellikle hafta sonu, okul faaliyetleri ise hafta içi üniversitemizin spor salonunda, İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’nda, futbol branşı da semt sahasında, spor salonlarında ve üniversitemizin sahasında devam ediyor.”

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI



KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 832 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Spor Haberleri Harbiler 36 Karsspor’a iftar verdi Amatör Spor Kulüpleri iftarda buluştu Miniklerde Şampiyon Belli Oldu Kars36 Spor Hükmen Galip Kars Spor Haberleri Kars’ta Beşiktaş’ın Şampiyonluk Kutlaması Kars’tan Türkiye Şampiyonluğuna Kars’ta spor Kars’ta Fenerbahçe’nin Zafer Kutlaması Fenerbahçe Maçı Dev Ekranda Kars Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni sponsoru Orka Hotels

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?




















VİDEO HABERLER
Başkent Erkek Kuaför Sanatçı Engin Serhat’la müşt
Başkent Erkek Kuaför Sanatçı Engin Serhat’la müşterilerine canlı müzik hizmeti sundu
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kaymakamlardan Ramazan Bayramı Mesajı
Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, Selim Kaymakamı Mehmet Keklik, Digor Kaymakamı Musta

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır