KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Özel Sporcular Kayak Yarýþmasý için Fransa’ya gidiyor
Anasayfaya Dn Tm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Sporcular Kayak Yarýþmasý için Fransa’ya gidiyor
2017-03-20 - 15:25
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Özel Sporcular Kayak Yarýþmasý için Fransa’ya gidiyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) Kayak Milli Takýmý, 27 Mart-1 Nisan 2017 tarihleri arasýnda Fransa’da düzenlenecek Dünya Engelliler Kayak Þampiyonasý’na katýlacak.

06-25 Mart 2017 tarihleri arasýnda Sarýkamýþ’ta kampa giren Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Kayak Milli Takýmý bugün de il protokolüyle kahvaltýda buluþtu.

Kahvaltýya Vali Rahmi Doðan, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kars eski milletvekili Yunus Kýlýç, AK Parti Ýl Baþkaný Adem Çalkýn, Ýl Özel Ýdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Ýl Müdürü Gürsel Polat, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaþkaný Metin Toraman, federasyon danýþma kurulu üyesi Muharrem Toraman ve Aile ve Sosyal Politikalar Ýl Müdürü Aydýn Acay, Kars Valiliði Ýl Soysal Etüt ve Proje Müdürü Muzaffer Sara, Aile Sosyal Politikalar Ýl Müdürlüððüne baðlý Engelsiz Yaþam Merkezi Müdiresi Ebru Aküzüm, özel sporcular ve öðretmenleri katýldý

Kahvaltýdan sonra protokol üyeleri özel sporcular ve öðretmenleriyle birlikte hatýra fotoðraflarý çektirdiler, özel sporculara da hediye takdiminde bulundular.

GAYEMÝZ TAKIM HALÝNDE DÜNYA ÞAMPÝYONLUÐU OLMAKTIR

Asbaþkan Metin Toraman þunlarý söyledi:

“Kampýmýz çok verimli ve güzel geçti. Sporcularýmýz, deneyimli antrenörlerimiz gözetimimde günde 6 saat antrenman yaptýlar. 2016 yýlýnda Polonya’da düzenlenen Dünya Kayak Þampiyonasý’nda kendi kulübümüzün de sporcusu olan Tuba Çelik ile dünya þampiyonluðu Ayþe Kader Yavuz ile dünya ikinciliði Tajdin Ören ile kayaklý koþuda dünya dördüncülüðü alan takýmýmýzýn Fransa’da yine ayný baþarýyý yakalayacaðýna inancýmýz tam. Üstelik gayemiz takým halinde dünya þampiyonluðu olmaktýr. Ayrýca Aliye Zeynep Bingül ve Muhsin Murat Bingül kardeþler Dünyada bir ilki gerçekleþtiriyorlar. Otistik olan bu çocuklarýmýz kendilerinden 8-10 yaþ büyük sporcularla yarýþacaklar ve inanýyorum ki çok güzel derecelerle Türkiye’ye dönecekler. Tabi ki kampýmýzýn saðlýklý ve sorunsuz yürümesi için baþta federasyon baþkanýmýz Birol Aydýn olmak üzere herkes elinden gelenin en iyisini yapmak için gayret gösteriyor:”

VALÝ DOÐAN VE GENEL SEKRETER ERDÝNÇ DOLU’YA TEÞEKKÜR ETTÝ

Asbaþkan Metin Toraman ayrýca, “Bu arada çocuklarýmýzýn rahat bir ortamda kamp yapmasýný saðlayan otel yönetimi ve personeline zirveye çýkýþlarda telesiyejden yararlanmamýzý saðlayan Kars Valisi Rahmi Doðan ve Özel Ýdare Genel Sekreteri Sayýn Erdinç Dolu’ya teþekkür ediyorum.” diye konuþtu.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 4460 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ýn Spor Bülteni Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor maçý Kars’ta Kick Boks Þampiyonasý Kars36 Spor’un Çatýksu Gençlikspora attýðý goller Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor’u 4-0 maðlup etti Kars36 Spor’un Elektriðini Kestiler! Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda Kars36 Spor Kulübü Baþkaný Muharrem Yýldýz Ardahan maçýný deðerlendirdi Kars’ýn demir Yumruðu Tuðrulhan Erdemir final maçýna çýkacak Kars36Spor’un Baþarý Serüveni Tuðrulhan Erdemir yarý finale yükseldi Kazanan Kars Oldu!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır