KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Stadı Olmayan İlde 2017-2018 Yılı Amatör Futbol Sezonu başladı
Anasayfaya Dön Tüm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Stadı Olmayan İlde 2017-2018 Yılı Amatör Futbol Sezonu başladı
2011-03-27 - 12:12
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Stadı Olmayan İlde 2017-2018 Yılı Amatör Futbol Sezonu başladı

Kars Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Burhan Taş, “İlimizde Federasyonumuza üye toplam 16 Amatör takımın mücadele etmesi gereken sezonda normalde stadı olmayan tek il olmamıza karşın elimizde bulunan ve tek semt sahası olan Halit paşa sentetik sahasında soyunma odalarının bu yılda yapılamaması sebebiyle Amatör ligleri oynatamama durumuna gelmiş durumdayız. Sporcularımızın soyunma odası olmaması sebebiyle sağlıksız bir ortamda spor yapmalarını kendilerinden beklememizde doğru değildir.” dedi.

MEVCUT SEMT SAHASININ SOYUNMA ODASI YOK

Mevcut semt sahasının soyunma odasının olmadığını da belirten Taş, “Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz yetkililerden soyunma odalarını yapacak olan firmanın iflas ettiği ve işi bıraktığı söylenmektedir kaba inşaatı bitmiş olan soyunma odalarının ince işçiliği inanıyorum ki ilimiz idarecilerinin katkılarıyla kısa bir sürede bitirilip sezona yetiştirilebilir kanaatindeyim. Öyle afaki rakamlara gerek kalmaksızın ilimiz imkânlarıyla bu sorun giderilebilir.” diye konuştu.

AŞILMAYACAK SORUN DA DEĞİL

Taş daha sonra şunları söyledi:

“2017-2018 Amatör Futbol Sezonunda İlimizinde aralarında bulunduğu ve ilimizi Kars36 sporun temsil edeceği Bölgesel Amatör Ligi toplam da 160 takımın katılımıyla önümüzdeki günlerde başlayacak ayrıca Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarıda ilimizde oynanacak ancak ne yazıktır ki bu müsabakaları oynatabileceğimiz semt sahası olmasına rağmen söz konusu sahada soyunma odaları bulunmamaktadır. Konteyner içerisinde soyunma yapılmasına TFF ve müsabaka hakemleri müsaade etmemektedir.Tff yetkilileri ile yaptığımız inceleme sonucunda 11 Ağustos Tarihine kadar soyunma odası eksikliklerinin ve saha ya giriş ve çıkışlardaki noksanlıkların tamamlanması halinde bu sahada müsabaka oynanmasına müsaade edeceklerini belirttiler. Aslında bu sorun aşılmayacak boyutta değildir Sayın Valimizin talimatları ve destekleriyle bu sorun çözülecektir. Bu konuda yetkililerimizin konuya duyarlı olacaklarına inancımız tamdır. Aksi taktirde Amatör ligi oluşturamayacağız ve ilimizde Amatör Futbol Ligi olmayacak duruma gelmiştir.3 yıldır sabırla beklediğimiz ve çözümün beklediğimiz sahadaki sorunların çözüme kavuşturulması Spor camiası olarak yetkililerden arz ve talebimizdir. Bizler kocaman bir aileyiz gençlerimize sağlıklı bir ortamda spor yaptırmak ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hepimizin ortak görevidir düşüncesiyle sorunlarımıza el atılmasını sabırsızlıkla beklemekteyiz. Saygılarımla Tüm Spor Camiasına duyurulur.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 948 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Spor Haberleri Genç Kafkars, Kars’ta Malatya ile karşılaşıyor Kars’ta Spora Bir Darbe Daha Sporculara ödülleri Orka oteller adına Ertan Torunogullari verdi U23 Karakucak Türkiye Şampiyonası sona erdi Kars36 Spor’u Taraftarlar Havaalanında Çoşkuyla Karşıladı Kars36 Spor stadı olmayan kentte destan yazıyor Kars36 Spor tarih Tarih Yazdı Canser Oltu şampiyon oldu Karsspor’dan Haberin Var Mı! Mehmet Ali Armağan Ağyol Ağrı 1970 Spor’da!!! Altın Adam Muhammed

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır