KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
EBB Gençlik Spor Kulübü Basketbol 2. Lig’de
Anasayfaya Dn Tm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EBB Gençlik Spor Kulübü Basketbol 2. Lig’de
2017-08-05 - 09:18
ERZURUM
Facebook'ta Paylas

 EBB Gençlik Spor Kulübü Basketbol 2. Lig’de  

Erzurum Büyükþehir Belediyesi’nin sporda yükselen trendi olan Gençlik Spor Kulübü, Erzurum’u Basketbol 2.Lig’de temsil edecek. Erzurum Büyükþehir Belediye Baþkaný Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptýðý deðerlendirmede, “Erzurum Büyükþehir Belediyesi olarak sporda þehrimize altýn bir dönemi yaþatýyoruz. Baþta futbol ve güreþ olmak üzere salon sporlarý ve diðer branþlarda spora yatýrým yapan kurumumuz bilindiði gibi Minikler Basketbol Ligi ile de Türkiye’de bir ilke imza atmýþtý. Þimdide basketbol sporunda iddialý bir hamle yaparak 2. Lig’de Erzurum’u Türkiye’de temsil etme kararý aldýk. Gençlik Spor Kulübü Basketbol takýmý olarak Türkiye Basketbol 2. Ligi’nden baþlayarak Süper Lig hedefimiz için var gücümüzle çalýþacaðýz” dedi. Erzurum Vali Yardýmcýsý Ayhan Terzi de, “Erzurum Büyükþehir Belediyesi sporda tabiri yerindeyse þehrimize altýn bir dönemi yaþatýyor. Büyükþehir Belediyesi ile birlikte sporda önemli dereceler elde ettik. Umuyor ve inanýyorum ki basketbolda da kýsa sürede çok güzel baþarýlar elde edeceðiz” diye konuþtu. Erzurum Büyükþehir Belediyesi Genel Sekreter Yardýmcýsý ve ayný zamanda Erzurum Büyükþehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün Baþkaný Selami Keskin de, “Erzurum Büyükþehir Belediyesi iki spor kulübüyle spor faaliyetlerini devam ettiriyor. Kulübümüz bünyesinde on branþýmýz var, branþlarýmýzýn hepsinde ülke genelinde uluslararasý camiada ödüller alýyoruz. Bunlarýn baþýnda güreþ ön planda… Ciddi bir mücadele verdik ve geçen sene süper ligde sezonu Türkiye ikincisi olarak kapattýk. Ayný þekilde bölgesel baþarýlar kapsamýnda atletizmdeki çalýþmalarýmýz da sürüyor” þeklinde konuþtu.

SPORDA SÜRDÜRÜLEBÝLÝRLÝK ÝLKESÝ

Erzurum Büyükþehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Baþkaný Selami Keskin, “Kulüp olarak Basketbol 2. Lig’de Erzurum ve bölgemizi temsil edeceðiz” dedi. Keskin, sözlerini þöyle sürdürdü: “Erzurum 6000 yýllýk bir tarihe sahip… Erzurum hem Doðu’nun hem de Türkiye’nin incisi olarak diðer aktiviteler gibi spor alanýnda da baþarýlarýný sürdürecektir. Bunu sürdürmesi için de basketbol takýmýný oluþturduk ve inþallah bu sene ikinci ligde mücadele edeceðiz. Bununla birlikte kýþ sporlarý ile Erzurum’u kýþ turizminde zirveye taþýyacaðýz.  Palandöken ve Konaklý Kayak Merkezi, Ejder3200 markasýyla birleþtiði andan itibaren Türkiye’nin bir numaralý kayak merkezlerinden biri oldu. Ejder3200’ün basketbol takýmýmýza sponsor olmasý da ayriyeten sevindirici bir olay. Bizim bir tane hedefimiz var. Erzurum’da baþlamýþ olan hangi faaliyet olursa olsun sürdürülebilir olmasý insanlara fayda saðlýyor olmasý ve en önemlisi de Erzurum isminin Erzurum Büyükþehir Belediyesi isminin ve çocuklarýmýzýn adýnýn önce Türkiye’de sonra da dünyada duyuluyor olmasýný saðlamaktýr. Bu sebeple kulübümüze ve takýmýmýza destek olan gerek gelip seyirci olarak destek olacak gerekse de bize manevi anlamda dua ederek destek olacak herkese þimdiden teþekkür ediyorum. Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin hem takýmýmýza hem de Erzurum’a hayýrlý olmasýný diliyorum.”

(BA-BA-S) ERZURUM (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 9114 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ýn Spor Bülteni Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor maçý Kars’ta Kick Boks Þampiyonasý Kars36 Spor’un Çatýksu Gençlikspora attýðý goller Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor’u 4-0 maðlup etti Kars36 Spor’un Elektriðini Kestiler! Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda Kars36 Spor Kulübü Baþkaný Muharrem Yýldýz Ardahan maçýný deðerlendirdi Kars’ýn demir Yumruðu Tuðrulhan Erdemir final maçýna çýkacak Kars36Spor’un Baþarý Serüveni Tuðrulhan Erdemir yarý finale yükseldi Kazanan Kars Oldu!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır