KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Ögel Kardeşler Ana Sponsorluğunda Sarıkamış Kış Oyunları Festivali
Anasayfaya Dön Tüm Tanıtım Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ögel Kardeşler Ana Sponsorluğunda Sarıkamış Kış Oyunları Festivali
2016-01-30 - 21:56
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Ögel Kardeşler Ana Sponsorluğunda Sarıkamış Kış Oyunları Festivali

Ögel kardeşler Ana Sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, birbirinden güzel ve renkli görüntülerle önümüzdeki yıla önemli bir adım atmış oldu.

Sarıkamış’ın kış sporlarına uygunluğunu da ortaya koyan festivalin önemli ayaklarından biri olan ana sponsorluğu Ögel Kardeşler üstlendi. Sarıkamış ve Kars’ın tanıtımında bir çok noktada görev alan ve bu görevleri layıkıyla yerine getiren Ögel Kardeşler, sadece ticaret yapmakla kalmayıp Sarıkamış ve Kars halkının sosyal ve kültürel etkinliklerine de katılıyor. Ticarette kazandıkları tanıtımda harcamaktan çekinmeyen, cömert ve paylaşımcı ruhla hareket eden Ögel Kardeşler bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliği ile kendini gösterdi.

Genç ve başarılı işadamı Suat Ögel, her fırsatta kapılarını Sarıkamış ve Kars’a açarak ekonomik gücünü yüreği ile bütünleştirmeyi bildi. Sosyal ve kültürel etkinliklerden hiç geri durmadı. Başarılı işadamı olmasının yanında vatandaşlarla kurduğu sıcak ve samimi diyaloglar sözden öteye giderek icraat noktasında da kendini gösterdi. Suat Ögel son olarak Sarıkamış Kış Festivali’nde de önemli bir bütçe ayırarak ilçenin ve kentin tanıtımına katkı sundu.

Konuyla ilgili Kafkas Haber Ajansı’nın (KHA) sorularını cevaplayan İşadamı Suat Ögel, “Ögel kardeşlerin kurucuları, bu memlekette doğmuş bu memlekette büyümüştür.  Bütün her şeyini bu memlekette borçlu olan, bu memleketin varlığıyla, bu memleketin insanlarının güzelliğiyle, bu memleketin insanların kazancıyla büyümüştür.  İnsanlarına hizmet etmeyi, halka hizmet etmeyi hakka hizmet etmek saymıştır.  Elinden geldiğince nereden geldiğinin farkında olarak geldiği yere yaşadığı topluma faydalı olmak adına bölgesinde olan bütün organizasyonlarını elinden geldiğince katkı sağlamaya çalışmıştır.  Memleketimizin daha refah seviyelerine ulaşabilmesi adına dışarıdan gelecek katılımcıların önünü açmak, daha büyük markaların, daha uluslararası markaların şehrimize gelerek büyük organizasyonlara imza atması için bir ön ayak olabilmek adına bir gayret sarfetmektedir.” dedi.

Ögel ayrıca, “Ögel kardeşler kendi bölgesinde otomotiv lastik sektöründe, Ülker despirtörlüğü, bosch beyaz eşya bayiliği ve tarım aletleri işi ve faklı sektörlerde toptan ve perakende mağazalarla halkına hizmet etmekte devam etmekte olan, halka hizmet etmenin en büyük değer olduğuna inanan bir şirket olarak yoluna devam eden bir şirkettir. Kars merkez, Sarıkamış, Kağızman, Ardahan, Kars merkezde üç tane şube, Erzurum’da üç tane şube ile halka, memleketimize, insanlarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Biz bu organizasyonun başladığı yıldan beridir 4 yıldır bu organizasyonlara sponsor oluyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet etmeye şehrimizin önünü açacak projelerin yapılabilmesine bu memleketimizde bulunan diğer şirketlerin bu işe daha büyük katkılarla ön ayak olmak adına 4 yıldır Sarıkamış kış oyunlarına eksi 36 derneğinin katkılarıyla yalpan bir organizasyona bir katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tabi şirketimiz sadece bunu yapmıyor.” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLER DİYARI SARIKAMIŞ, BEYAZ ŞEHİR, DANS EDEN KARLAR ÜLKESİ

Ögel daha sonra şunları söyledi:

“Sarıkamış şehitlerinin anma törenlerinde gelen misafirlerimize sıcak ikramlarda bulunmaya da devam ediyoruz. Gayret ediyoruz, mücadele ediyoruz. Çünkü bu memleketin her şeyin en iyine layık olduğuna inanan insanlarız. Allah-u Teâlâ şu memlekete o kadar güzellşkler vermiş ki… Tabiatıyla kışıyla, çam ağaçlarıyla, doğal güzellikleriyle, tarihiyle. Bunun yanında yazın yaylalarımızla, suyumuzla, insanımızla, kültürümüzle müthiş bir potansiyele sahip. Jeopolitik konumu itibari ile Bakü-Tiflis- Kars Demir yolu Projesi de hayata geçtiği gün buradan Nahçivan’a bir bağlantı kurulduğu gün, Karadeniz’e, Trabzon’a bir bağlantı kurulduğu gün insanların uğrak yeri olacak bir nokta haline gelecek. Müthiş bir potansiyeli var. Ralli işiyle uğraşan bir arkadaşımız aynen şunu söylüyor: Dünya da bu işi yapılabileceği iki ülkeden İrlanda ve bir ülkeden daha bahsetti. Üçüncüsü Sarıkamış dedi. Milyon dolarların rahatlıkla getirilip harcanılabileceği, otel sayısının artabileceği, konaklamanın 20–25 bin yataklara çıkabileceği bir potansiyele çıkabilecek ilçeden bahsediyoruz. En iyi kayak yapabileceği, kristal karın mevcut olduğu, kış sporları mevsiminin belki de Eylülün yirmisinden sonra kar yapma makinelerinin yapılması ile birlikte Eylül’ün 20’sinden başlayıp Nisan ayının sonlarına kadar rahatlıkla, insanların en güzel şekilde kayak yapabileceği, kış sporlarını en güzel şekilde yapabileceği bir şehirden bahsediyoruz. Şehitler diyarı Sarıkamış. Beyaz şehir, dans eden karlar ülkesi, bu güzelliğin en iyi şekilde tanıtılmamsı lazım. Bizde naçizane kendi gücümüzle şehrimizin bölgemizin tanıtımına katkı sunmaya gayret ediyoruz.”

ŞEHRİMİZİN ÖNÜ AÇIK

Ögel konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bizim memleketimizle ilgili bir ses olmaya, sorunlarımızı en iyi şekilde anlatmaya gayret etmeye, bu memleketin çocuğu olarak sorunlarımıza çözüm üretecek mercilere o sorunları iletmeye, yeni yapılacak yatırımların, yarın yapılacak daha farklı organizasyonların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Tabi ki AK Parti ile birlikte sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Sarıkamış’a müthiş bir gönül bağı var. 13 yılda AK Parti ile beraber ciddi organizasyonlar yapıldı. Ciddi yatırımlar yapıldı. Güzel şehrimizin önünün açılması adına ciddi katkılar, kazanılar sağlandı.   Bizim tören alanlarımız, şehitleri anma tören alanımız, tanıtım merkezimiz, DSİ’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığının ciddi yatırımları var. Burada spor sahaları yapılıyor. Bu spor sahalarının da devreye girmesiyle beraber futbol takımlarımız, spor kulüplerinin burada yazın rahatlıkla kamp yapılabileceği ortamlar oluşturulacak. İnşallah şehrimizin önü açık. Dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olacak. Turizmin 12 ay boyunca yapılabildiği, manevi turizmin Ebul Hasan Harakani var bu bölgede, tarih turizminde yanı başımızda Anı’nın olması, İshak Paşa sarayının, Ruslardan kalmış Baltık mimarisine dair önemli eserlerin olduğu bir coğrafya da yaşıyoruz. Bunları da bu işin içerisine kattığımız gün değil Türkiye’nin, değil Kafkasya’nın dünyanın sayılı turizm merkezlerinden birisi olacaktır. Bunun temeli atılmıştır. İnşallah bu hedeflere ulaşacağız.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5583 Defa Okundu

YORUMLAR

Tanıtım Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özel Eylül Anaokulu Masal Cafe Hizmete Açıldı Giyim Dünyası’nda okul satışları başladı Sahibinden Satılık Apartlar Ögel Kardeşlerde Yaz ve Bayram Fırsatları Cihan Otomotiv’de Ağustos Ayı Fırsatları Kafkasya Turizmi Tanıyalım Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı Cihan Otomotiv’de Temmuz Ayı Fırsatları Cihan Otomotiv’de Haziran Ayı Fırsatları Cihan Otomotiv’de Mayıs Ayı Fırsatları Bakan Nirvana Cafe & Restoran açılışını gerçekleştirdi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır