KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta Massey Ferguson’dan Tarla Günleri
Anasayfaya Dön Tüm Tanıtım Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Massey Ferguson’dan Tarla Günleri
2017-09-25 - 22:47
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta Massey Ferguson’dan Tarla Günleri

KAFKAS HABER AJANSI

AGCO’nun dünyaca ünlü markası Massey Ferguson’un geleneksel hale gelen tarla günleri, Kars ARAS Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Aras’ın da katılımıyla coşkulu şekilde yapıldı.

Kars/Kağızman karayolu kavşağındaki etkinliğe Bölge Satış Müdürü Kenan Yavuz, Bölge Servis Müdürleri Bayram Yeter, Gencer Sevinç, Pazarlama Uzmanı Serdar Eral, Kıdemli Bölge Müdürü Barış Özyurt ve Teknik Destek Müdürü Mikail Yüksel, Kars ARAS Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Aras ve diğer yöneticiler ve çalışanları ile yüzyerce Karslı çiftçi katıldı.

KIRMIZI HAYATTIR HER KIRMIZI MASSEY FERGUSON DEĞİLDİR

Kars ARAS Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Aras burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Çok Değerli Çiftçi Dostlarımız; Öncelikle sizleri Araslar Otomotiv  adına selamlıyorum. Hoş geldiniz, onur verdiniz; böylesine büyük bir katılımla bizi yüreklendirdiniz. Massey Ferguson Ailesi olarak Müşterinin yanında, ona en ucuza mal olacak alımların nasıl yapılabileceği üzerine kendi ürün bilgisini kullanarak kafa yoruyor, kalite peşinde koşuyoruz. Müşteriye, eşdeğer ürünler arasında en kaliteliyi seçerken, kendi bilgisine göre samimi bir danışmanlık yapmaya çalışıyoruz. Ülke tarımına katkıda bulunmak ve tarım faaliyetlerini genişletmek amacıyla Massey Ferguson ürün gamını genişletmiş, bu bağlamda Manisa’da bir Fabrika ve  Kocaeli İlinde ise Genel Müdürlüğü kurmuştur. Buradan  tüm Türkiye ve Ortadoğu Ülkelerine yedek parça göndererek  ülkemize katma değer sağlamaktadır. Çok uzun yıllardır çiftçilerimize hizmet eden Massey Ferguson Markası 50 hp ve 400 hp arası ürün gamı ile gerek Türk çiftçisine gerekse dünya tarımına hizmet etmektedir.  Dünya lideri olan bu markayı siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyar gerek şahsım gerekse de  Massey Ferguson Ailesi adına emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Kırmızı Hayattır Her Kırmızı Massey Ferguson Değildir.”

MASSEY FERGUSON TRAKTÖRLERİNDEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Konuşmaların ardından Massey Ferguson traktörleri gövde gösterisi yaptı. Etkinliğe katılanlar traktörlerin performanslarını büyük bir keyifle izlediler. Alandaki arazilerde sürüm yapan traktörlerin iş gücünü heyecanla izleyen çiftçiler bir yandan da beğendikleri traktörleri satın almak için kayıt yaptırdılar. Katılımcılar traktörlerin performanslarını cep telefonlarına kaydettikleri gibi sosyal medya hasaplarından canlı yayın bile yaptılar. Traktörlerin gösterisinden sonra da davul zurna eşliğinde halay çektiler.

15.000 ÇİFTÇİ TARLA GÜNLERİNDE MASSEY FERGUSON’LARI TEST EDECEK

AGCO’nun dünyaca ünlü markası Massey Ferguson’un geleneksel hale gelen tarla günleri etkinlikleri bu yıl 26 ilde gerçekleşecek. 17 Ağustos’ta başlayan, 15.000 çiftçinin katılması beklenen “MF Tarla Günleri” ve  “MF 2600 Serisi Tarla  Günleri”nde MF’in yeni modellerin dışında uydu sistemli traktörü de test edilecek.

AGCO Türkiye Pazarlama Müdürü Özlem Aşcı, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız, çiftçilerle buluştuğumuz, ürünlerimizi deneme şansı verdiğimiz tarla günlerini bu yıl iki farklı etkinlik serisi ile gerçekleştireceğiz. “MF Tarla Günleri” 10 ilde, diğer etkinliğimiz “MF 2600 Serisi Tarla Günleri” ise toplamda 16 ilde gerçekleşecek. Toplam 26 ilde gerçekleşecek etkinliklerimize 15 bin çiftçinin katılmasını bekliyoruz.

UYDU SİSTEMLİ, HASSAS TARIM TEKNOLOJİSİNİ DENEME ŞANSI

Massey Ferguson, Gaspardo, Lassa, APV, ve Valagro markalarının iş ortaklığı ile birlikte yürüteceği MF Tarla Günleri programının toplam 10 farklı ilde gerçekleşeceğini söyleyen Aşcı “17 Ağustos’ta başlayacak ve 16 Eylül’de bitecek bu programda MF markası tüm traktör modelleri ile katılacak. Manisa üretimi MF2600 serimiz ve tamamen yeni tasarım olan Global serimizin yanında üst beygir gücünde teknoloji üssü olarak tanımlanan Fransa’da bulunan Beauvais Fabrikası’nda üretilen MF5700SL, MF6700S, MF7700 ve MF8700 model traktörlerde uygun ekipmanlarla denenme fırsatı sunacak. Son yıllarda Türkiye’de yüksek beygir güçlü traktörlere ilginin arttığını gözlemliyoruz, biz de Massey Ferguson olarak 400 beygir gücüne kadar çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verip ve teknolojinin de desteğiyle verimliliklerini arttırıyoruz.”

ÇİFTÇİLER İÇİN VERİMLİ VE KESİNTİSİZ İŞ SEZONU

“Teknolojinin tarım ekipmanlarında da çok etkili olduğunu görüyoruz. Uydu sistemli traktör modelleriyle, otomatik dümenleme ile operatör müdahalesine gerek kalmadan (eller serbest) traktörün tarlada kullanılması sağlanacak. Hassas tarım veya uydu destekli tarıma verilen önem ve artan talep karşısında MF olarak bizim de buna uygun uygulamalarımız, sistemlerimiz ve tarım makinalarımız bulunmaktadır. Bu amaçla kullanılan sistem sayesinde, tarlada üst-üste binmeler azaltılarak, traktör yakıt sarfiyatından tasarruf edilirken, tarlada geçirilen zamanın daha da azaltılması sağlanmaktadır. Farklı hassasiyet sinyaline sahip bu ürün sayesinde +/- 2 cm hassasiyete kadar tarlada uygulama yapılabilmektedir. Bu sebepten çiftçilerin ilgisini çeken ve geleceğin vazgeçilmezi olan bu ürünleri de etkinliklerimize özellikle dahil ediyoruz.”

DİKKAT! HER KIRMIZI MASSEY FERGUSON DEĞİLDİR

“MF 2600 Serisi Tarla Günleri”nin toplam 16 farklı ilde, 36 gün sürecek etkinliklerle yapılacağını belirten Aşcı “Bu etkinlik serimize ise 15.000 civarında katılımcı bekliyoruz. Traktörlerin tarlada denenebiliyor olması traktör seçimi için en sağlıklı yol. Özellikle vurgulamak istediğimiz ise her kırmızının Massey Ferguson olmadığı. Massey Ferguson traktör olarak en eski ve ilk akla gelen markalardan biri. Bunun da etkisi ile benzer model isimli farklı markalarda Massey Ferguson görünümlü ve aynı model isimli traktörlerle maalesef karşılaşabiliyor. Massey Ferguson sadece satış aşamasında değil, satış sonrasındaki parça ve servis hizmetlerini de içeren tüm ülkeye yayılmış 3S bayi ağı ile her zaman olduğu gibi üreticilerimizin yanında olacaktır. Massey Ferguson tarla günleri çiftçilerimize yeni modellerini tarlada deneme imkanı vermek üzere 50-75 BG arası MF 2600 serisine ait traktör modelleri ile katıldı. Traktörlerimizin tarlada denenmesinin yanında gün boyunca süren eğlenceli ve eğitici programlar da hazırladık.

TÜRKİYE’DE KULLANILAN HER BEŞ TRAKTÖRDEN İKİSİ MASSEY FERGUSON

Özlem Aşcı sözlerini tamamlarken “Türkiye, Massey Ferguson için kilit öneme sahip ülke; markanın Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesindeki en büyük satış pazarını temsil ediyor. Şu anda parkta kullanılan her üç traktörün birinden fazlası Massey Ferguson markasına ait. Bunun yanında bu yıl açılışı yapılan Gebze’deki tesisimiz 45.000 çeşit malzeme stoklama kapasitesi olan bölgesel yedek parça depomuzu ve bölgesel eğitim merkezimizi de içinde barındırıyor. Eğitim merkezimizde hem kullanıcı eğitimleri hem de Türkiye çapındaki servislere verilen eğitimlerin yapıldığı bir yer. Türkiye çapındaki servislere traktörlerin ve hasat makinalarının servis ve satış sonrası bakımları ile ilgili eğitimler de burada veriliyor. Bu bölgesel tesis 35 milyon tl’lik bir yatırımın sonucu” diye ekledi.    

MF TARLA GÜNLERİ YAPILAN İLLER - BÜYÜK DEMO

17.08.2017      Adıyaman

19.08.2017      Kayseri

22.08.2017      Sivas

24.08.2017      Tokat

26.08.2017      Yozgat

07.09.2017      Ankara

09.09.2017      Konya

12.09.2017      Afyon

14.09.2017      Eskişehir

16.09.2017      Tekirdağ

MF 2600 SERİSİ TARLA GÜNLERİ YAPILAN İLLER - KÜÇÜK DEMO

14-15.08.2017             Mersin

17-20.08.2017             Hatay

22-23.08.2017             Gaziantep/Islahiye

25-26.08.2017             Mardin

28-29.08.2017             Diyarbakır

08-10.09.2017             Kars

13-15.09.2017             Erzincan

18-19.09.2017             Yozgat

21-22.09.2017             Amasya

MF 2600 SERİSİ TARLA GÜNLERİ YAPILACAK İLLER - KÜÇÜK DEMO

25-26.09.2017             Kastamonu

28-29.09.2017             Sakarya

02-03.10.2017             Çanakkale

05-06.10.2017             Manisa

09-10.10.2017             İzmir

12-13.10.2017             Denizli

16-17.10.2017             Antalya

AGCO HAKKINDA:

AGCO, tarımsal ekipman tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünyanın ileri gelen kuruluşlarındandır. Traktörden biçerdövere, balya makinelerinden ilaçlama makinelerine, yem makinelerinden hububat depolama ve protein üretim sistemlerine, ekim ve sürüm makineleri ve yedek parçalarına kadar geniş kapsamlı ürün yelpazesiyle daha üretken bir tarımı destekler. AGCO ürünleri beş ana markayla satışa sunulmaktadır: Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ve Valtra® markaları, Fuse® hassaslık teknolojileri ve tarım optimizasyon servisleriyle desteklenmekte, 150’den fazla ülkedeki yaklaşık 3.000 bağımsız bayi ve distribütör üzerinden küresel satıştadır. 1990 yılında kurulan ve merkezi ABD’nin Georgia eyaletinde (Duluth) bulunan AGCO, 2016 yılında 7.4 milyar dolar net satış rakamına ulaşmıştır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI - BEDİR ALTUNOK / ÖZEL HABER


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1362 Defa Okundu

YORUMLAR

Tanıtım Kategorisine Ait Diğer Haberler

Ögel Kardeşler’de kış Lastiği dönemi başladı Cihan Otomotiv’de Ekim Ayı Fırsatları Kars’ta Massey Ferguson’dan Tarla Günleri Özel Eylül Anaokulu Masal Cafe Hizmete Açıldı Giyim Dünyası’nda okul satışları başladı Sahibinden Satılık Apartlar Ögel Kardeşlerde Yaz ve Bayram Fırsatları Cihan Otomotiv’de Ağustos Ayı Fırsatları Kafkasya Turizmi Tanıyalım Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı Cihan Otomotiv’de Temmuz Ayı Fırsatları

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır