KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Geleceğin tasarımcıları 2. Anadolu cam afiş tasarım yarışması’nda buluştu
Anasayfaya Dön Tüm Teknoloji haberleri Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin tasarımcıları 2. Anadolu cam afiş tasarım yarışması’nda buluştu
2014-04-19 - 20:27
MERKEZ
Facebook'ta Paylaş

 Geleceğin tasarımcıları 2. Anadolu cam afiş tasarım yarışması’nda buluştu

‘Cam Ambalaj, Sağlıklı Ambalaj’ Afiş Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Anadolu Cam tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Cam Ambalaj Sağlıklı Ambalaj’ konulu afiş tasarım yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 29 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmada, dereceye girenlerin ödülleri, 18 Nisan’da Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının da yer aldığı jürinin değerlendirmesi sonucunda, birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 2.500 TL para ödülü verilirken, mansiyon alanlar ise 1.500 TL’lik ödül kazandı. Ödüllü afiş tasarımlarının yanı sıra sergilenmeye değer bulunan toplam 30 eser 18 Nisan-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenecek.

Cam ambalajın gerçek bir doğa dostu olduğu konusunda farkındalığın artırılması ve camın en sağlıklı ambalaj olduğuna dikkat çekmek amacıyla Anadolu Cam Sanayii A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Cam Ambalaj Sağlıklı Ambalaj’ konulu afiş tasarım yarışması sonuçlandı.

Dünyanın önde gelen cam ambalaj üreticilerinden biri olan Anadolu Cam’ın genç tasarımcıları desteklemeyi amaçlayan ve bu yıl ikincisini düzenlediği afiş tasarım yarışmasının sonuçları 18 Nisan Cuma günü Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Törene Şişecam Cam Ambalaj Grubu Başkanı Abdullah Kılınç, Anadolu Cam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Serdar Özer, öğrenciler, jüri üyeleri ve öğretim üyeleri katıldı.

29 ÜNİVERSİTEDEN 203 BAŞVURU

Türkiye genelinde 29 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmanın jüri üyeleri ise Grafik Tasarımcı Aydın Erkmen (Jüri Başkanı), Grafik Tasarımcı Ali Batı, Anadolu Cam Ürün Tasarım Şefi Eda Yılmaz, Grafik Tasarımcı Ulaş Eryavuz, Grafik Tasarımcı Onur Bayiç ve Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Oya Akman’dan oluştu. Jürinin değerlendirmesi sonucunda; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden Ayşe Kaptan birinci ve Anadolu Üniversitesi’nden Cihat Yıldız ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Atatürk Üniversitesi’nden Sema Gürsoy aldı. Marmara Üniversitesi’nden Mehmet Güzel, Atatürk Üniversitesi’nden Meltem İşleyen ve Turgay Feyzi’nin tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin önde gelen grafik tasarımcıları ve akademisyenlerden oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 2.500 TL, mansiyon kazananlara 1.500 TL’lik para ödülü verildi. Ödül kazanan afiş tasarımlarından yanı sıra sergilenmeye değer bulunan toplam 30 eser 18 Nisan-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenecek.

ABDULLAH KILINÇ: “BU YARIŞMAYA GÖSTERİLEN İLGİ HEM ANADOLU CAM HEM DE SEKTÖR ADINA ÖNEMLİ BİR KAZANIMDIR”

Ödül töreninde konuşan Şişecam Cam Ambalaj Grup Başkanı Abdullah Kılınç, Anadolu Cam’ın cam ambalajda üretimden gelen gücü ve tasarım yeteneğiyle sektörünün en güçlü oyuncusu konumunda olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Günümüzde cam ambalajı ayrıcalıklı kılan en önemli özellik sağlıklı olmasıdır. Çünkü içine konulan ürüne duyulan güveni artıran ve bundan dolayı ‘Sağlıklı Ambalaj’ sıfatına en çok yakışan ambalaj malzemesi camdır. Camın bu özelliğini korurken, bir yandan da tasarımla farklılaşarak tüketicinin ilgisini sürekli kılmak ve estetik anlayışına hitap etmek sektörümüzün önceliklerinden biri haline gelmiştir. Müşterilerine, tasarlanmış ürün ve hizmetler sunan Anadolu Cam’ın vizyonunda insana ve çevreye değer katmak önemli bir yer tutmaktadır. İşte bu nedenledir ki, bugün başarılarını alkışlayacağımız öğrencilerimizin ‘Cam Ambalaj, Sağlıklı Ambalaj’ temalı afiş tasarım yarışmamıza gösterdikleri ilgi hem Anadolu Cam hem de sektörümüz adına çok önemli bir kazanımdır. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale gelmesini arzuladığımız yarışmamız sayesinde geleceğin tasarımcılarını cam dünyasıyla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

SERDAR ÖZER: “YARIŞMAMIZIN TÜRKİYE’NİN BİR UCUNDAN DİĞER UCUNA ULAŞMIŞ OLMASI GELECEKTE YÜRÜTECEĞİMİZ YENİ PROJELER İÇİN BİZİ CESARETLENDİRİYOR”

Anadolu Cam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Serdar Özer ise yatığı konuşmada şunları söyledi: “Anadolu Cam olarak 5 bin yıllık geçmişe sahip olan camın en doğal, en sağlıklı ambalaj malzemesi olduğunu tüm iletişim kanallarını kullanarak topluma aktarmak için çabalıyoruz. Afiş tasarım yarışması da işte bu çabalarımız arasında önemli bir yer tutuyor. Tasarıma gönül veren öğrencilerimiz aracılığıyla bu yıl cam ve sağlık temasını işlediğimiz yarışmamızı gelecek yıllarda da camın üstün özelliklerini yansıtacak konularda tekrarlamak amacındayız. 29 üniversiteden 203 başvuru almamız, yarışmamızın Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ulaşmış olması gelecekte yürüteceğimiz yeni projeler için bizi cesaretlendiriyor.”

(BA-BA-S) MERKEZ (KHA)KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3168 Defa Okundu

YORUMLAR

Teknoloji haberleri Kategorisine Ait Diğer Haberler

Her Şey Yeni Nesil Doblo’da On-line itibarınızı karalatmayın! Ford Otosan 50 Yıllık Ar-Ge deneyiminin başyapıtını tüm dünya için üretti Pirelli’den sıcak kampanya Gençler, Ücretsiz İnterneti Çok Sevdi Geleceğin tasarımcıları 2. Anadolu cam afiş tasarım yarışması’nda buluştu Trend Micro, Heartbleed’in Türkiye ve dünyadaki verilerini açıklıyor Düşler ve Umutlar 3.Bölüm Fragmanı izle full (5 Nisan Cumartesi) Yasaklı Sitelere ve Youtube’ye Nasıl Girilir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? bjk karabük maçı canlı izle lig tv den canlı izle ANLIK Bugünün saraylısı full 20.bölüm fragmanı izle “Teknoloji Bağımlılığı” masaya yatırılacak

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır