KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

MİLLİ TAKIM HEZİMETİ

  Tuncer Kırhan

          tkirhan@hotmail.com
         MİLLİ TAKIM HEZİMETİ

 Milli Takım Hezimeti

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Tuncer Kırhan’ın, “Milli Takım Hezimeti” yazısı:

Bu köşede  şimdiye kadar sporla ilgili  hiç yazı yazmamıştım.ta ki  milli takımın Hırvatistan karşısındaki başarısızlığı, ardından İspanya  karşısında tuş olması  kanıma dokununca klavyeye  dokunmaya başladım.

Artık  palavracı yorumcuların  umut  saçan  yorumlarıyla  grupta kalmak için  öteki maçları düşünmeye de gerek yoktur.

Gerçi gerek Fatih Terim  gerekse havuz medyanın  çok konuşan otoriteleri umut fakirin ekmeği kabilinden İspanya maçını da alıyorlardı bir sonrakini de.

Gelelim Hırvatistan maçına; ortam mükemmel, Eyfel kulesi dahi  büyük paralarla kiralanmışken bizim  milli takım oyuncuları  sahada çimlerde sürünürken bir tarihte yine bu Fatih Terim’in aslanları  Baltık  ülkelerinden Slovenya’nın mahalle esnafından kurulu  milli takımı  karşısında yenilgisini hatırlarken bu  teknik adama kim, neyin imparatoru olduğunu düşünmeden söylemiştir. Hani milli takıma bir dünya üçüncülüğü  kazandıran  ve  böyle bir iltifat almayan  Şenol Güneş’in kulakları çınlasın.

Aldıkları  ücretlerle  her biri  dünya çapında yıldızken,  anlı şanlı çapkın Arda reklam filmlerinde daha iyi koştururken, sahada Hırvat oyuncuların tozuna yetişemedi.

Bir başka ayıp Türk milli takımının yanında giden kadrodur.Katılımcı ülkelerin yayın ekipleri  30 kişi göndermişken, bizim her prodüksiyonu  dışarı yaptıran devlet kanalı TRT içlerinde soruşturma geçirenler dahil 93 kişiyi görevli olarak  Paris’e göndermesidir. Oysa  Almanya tüm yayınları yapıyor ve uydudan  satarak   para kazanıyor,  bizimkiler ise olsa olsa  Şanzelize’de  tur atarak  tecrübe kazanması  saçmalıktır.

 Kim  ne derse desin bu konuda en güzel tespiti  bizim gibi içi yanan  değerli gazeteci Yılmaz Özdil “ En iyi oyuncumuz üst kale direği idi” diyerek  özetlemişti.

Sonuç olarak diyebiliriz ki EURO 2016 maçlarına kötü  başladık, İspanya maçıyla da hüsrana  uğradık.

 İktidarın milli takım  teknik adamı olarak iş başı yapan ve  bulunmaz Hint kumaşı gibi yerinin yüksek paralarla koruyan  bu  Fatih Terim’den kimseye fayda  gelmez.

Kısacası  Avrupa’nın  en yoksul ülkelerinden biri olan ve teknik hocasının  aldığı ücret  sadece 250 000 Euro  olan Hırvatlar’a teslim olduk.

 Bizim Aslan Fatih terim’in  maaş ise  her nedense TL değil, 3.5 milyon Eurodur.

Oynanan  iki maç ta da  geçmiş maçların Türkiye’sinden eser yoktu.

 Umut bağladığımız yıldızlarımız Hırvat maçında hayal kırıklığına uğrattı. Binlerce Türk ekranların karşısından boynu  bükük ayrılırken hiçte kolay olmadığını bildiğimiz ve biz bu yazıyı tamamladığımızda 3-0  yenilgiyle  sonuçlanan İspanya maçını almayı  boşu boşuna düşünüyordu.

  Futbolun içinde her şey vardır. Yenersin yenilirsin. 

Milli Takım başarılı olsa da olmasa da sorunluluk  teknik direktör ve tüm takıma aitken, Fatih Terim ve ekibinin bir de  gruptan çıkma  mucize formülü varmış, alıp  okuduk pek anlayamadık, hani  derler ya hayal iyi şeydir. 

Fatih Terim  ve ekibinin bu saatten sonra  yapacağı bir şey vardır. Rakip teknik direktörlerin  nasıl  bir tavır içinde olduklarını , ve oyuncuları ile nasıl  ilişki kurduklarını  anlatan  videoları alıp  izlemesidir.

Yoksa  hiçbir şansı kalmayan  ve  yalancı  kabadayılar gibi “ fatura bana çıksın” demekle ne bir yere vara bilir, ne de  kurtara bilir.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 62670 Defa Okundu
2016-06-19

SON YAZILARI

Okullar Açılmışken Dil Üzerine Öğütler Katar Feraset ve Ahlak Tarihi Süreçte Türk Kadın Hakları Terör ve anayasa değişikliği Dilimiz Türkçe Orta Doğu Cehennemi Milli Takım Hezimeti Daha Ne Kadar Şehit, Ne Kadar Acı… Teokrasi ve Demokrasi

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır