KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarında tanıttı
Anasayfaya Dön Tüm Turizm Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarında tanıttı
2015-10-09 - 12:33
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarında tanıttı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Antalya’da bu yıl 6’ıncısı düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’na katılarak Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin yöresel ürünlerini tanıttı.

“Sizin Oraların Nesi Meşhur?”  sloganıyla Antalya’da Expo Center’da bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’na 68 ilden yaklaşık 350 kurum, kuruluş ve işletme temsilcisi katıldı. 7 bin metrekarelik alanda kurulan fuarda katılımcı iller yöresel ürünlerini sergilerken, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı da, yöresel ürünlerini tanıtmak amacıyla stant açtı. Yöresel ürünlerin yanı sıra bölge illerinin tarihi ve turistik değerlerinin de fotoğraflarla tanıtıldığı fuarda SERKA standı büyük ilgi gördü. Fuarı gezen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu SERKA standını ziyaret ederek Genel Sekreter Hüsnü Kapu ile illerin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından bölge ilerinin yöresel ürünleri hakkında bilgi aldı ve bölge illerinin yöresel ürünlerini tattı. 

Ajansların YÖREX’e olan ilgisinden memnun olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Geçtiğimiz yıl 61 ilin katıldığı fuara bu yıl 68 il katıldı. Yine 5 bin metrekarelik alanı 7 bine çıkardık. Fuara katılan tüm katılımcılar yöresel ürünlerin coğrafi işaretlerine ağırlık vermelidirler. Bu konu çok önemlidir. Coğrafi işaret, hem ürünün hem de kentlerin tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır” dedi. Konuşmanın ardından Genel Sekreter Kapu, Başkan Hisarcıklıoğlu’na SERKA plaketi takdim etti.

6 yıl önce başlayan ve Türkiye’nin önemli fuarlarından biri haline gelen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek, ürünlerde markalaşmayı sağlamak, ürünlerin katma değerini arttırmak, yöresel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmek ve ürünleri kamuoyuna mal etmek gibi temel amaçları bulunmaktadır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1023 Defa Okundu

YORUMLAR

Turizm Kategorisine Ait Diğer Haberler

Arslan, Berlin Fuarı’nda Kars’ın Turizmi Büyük Kale’de masaya yatırıldı Kars Turizminde Son Durum! Kültürel Miras istatistikleri SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarında tanıttı Sarıkamış, kış turizmine hazırlanıyor Tarihe Değer Hotel Katherina Sarayı Turizmciler: Saldırıyı Lanetliyoruz. Turizm Evrenseldir TÜRSAB, Kafkasya Turizm’de buluştu Kars-Kafkasya Turizm Seyahat Acentesi hizmette Bir Bildiri Üzerinden Kars’a 870 Turist Geldi Kars’ın Turizmi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır