Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı

Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı

KARS ESKİ BBP İL BAŞKANI ALİ GENÇLER SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMLA TÜRK DÜNYASINA HİZMET İÇİN KOLLARI SIVADI.

Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı


Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı

KAFKAS HABER AJANSI

KARS ESKİ BBP İL BAŞKANI ALİ GENÇLER SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMLA TÜRK DÜNYASINA HİZMET İÇİN KOLLARI SIVADI.

ULU BUDUN KÜL-TÖRE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Ali Gençler, Kafkas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevi Genel başkan ve genel merkez yöneticileri tarafından bana layık görülüp tarafıma verilmiştir. Genel başkan sayın Derviş Recep Var ve kıymetli yönetime bu teveccühlerinden dolayı teşekkür ederim. Türk dünyasına, kıymetli Kars halkına hayırlı uğurlu olmasını diler saygılarımı sunarım. Bizler bu vatanın yılmaz bekçileri olarak Türk’ün birliği ve beraberliği için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret göstereceğiz.” dedi.

Derneğin ismi, logosu, misyonu ve vizyonu konusunda şu bilgilere yer veriliyor:

Türk ulusunun tarih sahnesine çıkışı ile binlerce yıllık tarihinde, devlet ve toplum hayatında adaletin kaynağı olmuş Türk töresine sahip olan yüce Türk milletini ifade etmek amacı ile ULU BUDUN ismi derneğimizin adı olarak seçilmiştir.

Ulu Budun logosu, binlerce yıllık tarihsel süreç içerisinde Türklüğün atası Oğuz Kagan’ dan feyz alarak oluşmuş yüksek Türk kültürünü, Türk’ün son Başbuğ’u Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşımak, Türk’ün Birliği ile dünyaya adaleti tesis etmek yolunda, bilgiyi içselleştirip bilgeliğe ulaşmak hedefinde olan Türk çocuklarını temsil etmek için seçilmiştir.

ULU BUDUN’UN MİSYONU

Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ nin ruhuna ve esasına sadakatle bağlı ,Türk töresini kendisine yaşam biçimi olarak kabul etmiş farkındalığı yüksek kişiler yetiştirmek için eğitim çalışmaları yapar ,sosyal faaliyetlerde bulunur.

ULU BUDUN’UN VİZYONU

Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak suretiyle tam bağımsız bir Türkiye‘ nin var olduğu dünya düzeninde, Türk’ün Birliğini sağlayarak 21. yüzyılın Türk medeniyetini inşa etmek ve insanlığın onuru için dünyaya Türk’ün adaletini tesis etmek.

Burada gayemiz Türklerin birlik beraberliği, Türk dünyasının geleceği, Türk kültürümüzün ileri nesillere en doğru haliyle aktarılması konuları üzerinedir.

Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamıdır.Kültür bir toplumun geçmişle olan bağı, geleceğe yön veren kılavuzudur.

Bizlere düşen görevler Türk dünyası adına insanlık için tüm fedakarlıkta bulunabilecek milli manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirebilmek, başarıyı sürdürmektir.

Bunun yanı sıra derneğimiz , çokluğun sesi doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde iyi güzel başarılı çalışmalar yapacak. insanlarımızın

Türk dünyasının geleceği için birlik ve beraberlik çatısı altında dayanışma halinde olacağız..Birlik ve beraberlikle çözülemeyecek hiçbir konu ve aşılamayacak hiçbir engel yoktur.

Toplumsal dayanışma, birlik, beraberlik ve fedakarlık ruhu ile bezenmiş, hoşgörülü, sevgi ve saygı kurallarını ihlal etmeyen, verdigi sözde duran, hayalcilikten uzak davranan, günü kurtarma, koltugu koruma peşinde olmayan,toplumun hiç bir ferdini ve hiçbir kurumunu  kendi egosu için feda etmeyen yöneticilerle saglanabilir.

Toplumsal dayanışma, birlik ve beraberlik adına ortaya çıkan, yada bunu saglamakla sorumlu olanlar,  liderler ve yöneticiler, saglam karakterli, halkı kucaklayan, birlikte aynı mücadelenin içinde olan arkadaşlarını unutmayan, yol arkadaşlarına sırtını dönmeyen kimseler olmayı becerebilmelidir.

Dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberligini saglayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, iktisadi, egitim, kültür alanlarında ve aklımıza gelen her alanda başarıya ulaşmış ve hatta girdikleri savaşları kazanmışlardır. Kendi tarihimizde de bunun örnekleri fazlasıyla mevcuttur.

Bu tablo karşısında fikir birligi ve gönül birligi içersinde hareket ederek başarılı çalışmalarımızın olacağından umutluyuz.

Tabi tüm bu söylediklerimizi önce Allah'ın izni sonra türk milletinin desteğiyle başaracağız.

ALİ GENÇLER: ŞEHİTLER ÖLMEZ

Sözler ne zaman ölür? İnsan hissettiği duyguları tarif etmeye söz bulamayınca.

Şimdi yüreğim Ölü Sözler Kabristanlığı, yüküm çok ağır, çok acı, gücüm tükeniyor, konuşması çok zor.

Bu acılar içinde Şehidimizi göz pınarımda yıkadım, sadece genç fidanlara onların acılı aileleri ile birlikte ağladım sakin ve sessizce .Sözlerime  son verirken tüm şehitlerimize  rahmet,acılı ailelerine sabırlar diliyorum.

Tüm Türkiye’nin başı sağolsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı Sonraki Haber >>
  • Dolar : 5,25011
  • Euro : 5,9534
  • Altın : 221,333
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ

Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı

DMCA.com Protection Status

Ali Gençler, Türk dünyasına hizmet için kolları sıvadı

  Yukleme: 0.067728