Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda

Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda

ERZURUM BAROSU STAJYER AVUKATLARINDAN MEHMETÇİK VAKFI’NA ZİYARET

Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda


Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda

KAFKAS HABER AJANSI

ERZURUM BAROSU STAJYER AVUKATLARINDAN MEHMETÇİK VAKFI’NA ZİYARET

Erzurum Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlknur SARCAN; Stajyer Avukatlar Seçil ÜNAL, Saime TAŞKIN, Şule SARAÇOĞLU, Furkan ATALAY, Esra AKIN ve Serdar Batuhan TUYLU ile birlikte TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliğini ziyaret ettiler.

Erzurum Barosu’nun, özellikle de mesleğe yeni adım atan genç avukatlarımızın ziyaretlerinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI, vakıf hakkında özetle şu bilgileri verdi: 

“TSK Mehmetçik Vakfı; Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yaptığı vatan hizmeti esnasında, şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere, toplumsal olarak sahip çıkmak ve destek olmak gibi önemli bir yükümlülüğümüzü toplum adına yerine getirerek; ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunmaktadır.

Vakıf; kurulduğu 1982 yılından bu yana 51.255 Mehmetçik veya Mehmetçik yakınına, toplam 714.565.022 TL yardım yapmıştır. Yardım miktarları her altı ayda bir artırılarak yeniden belirlenmektedir.

Şehit/vefat Mehmetçikler için yapılan ölüm yardımının yanı sıra Gazi ve malul Mehmetçiklere de maluliyet yardımı ile aylık bakım yardımı yapılmaktadır. Bu Mehmetçiklerimizin çocuklarına 18 yaşına kadar aylık 520 TL, öğrenime devam edenlere lise düzeyinde 680 TL, üniversite (Yüksek lisans dâhil) düzeyinde 820 TL aylık yardım yapılmaktadır. Şu ana kadar 3.629 Mehmetçik çocuğuna yardım yapılmış ve 1004 Mehmetçik çocuğuna yardıma devem edilmektedir. Yardım almaya devam eden 7.744 Gazi/malul Mehmetçik ile birlikte vakfın yaptığı yardımların miktarı aylık olarak 7.600.000 TL’dir.”

 Bugün aldıkları bilgilerle vakfı daha yakından tanıma imkânı bulduklarını ifade eden Erzurum Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlknur SARCAN da şunları söyledi: “Vakfın faaliyetlerini ve yaptığı yardımları çok önemsiyoruz. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her türlü koşulda canını ortaya koyarak görev yapan Mehmetçiklerimizin hakkını ödememizin mümkün olmadığı bir gerçek. Bu nedenle yürütülen bu çok önemli faaliyetlere destek olmak için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız. Vakıfta görev yapan tüm personele başarı dileklerimizle birlikte, şehitlerimize rahmet, geride kalan aileleri ile gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.”

Temsilcilik ziyaret defterinin imzalanmasından sonra toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

(BA-BA-S) ERZURUM (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda Sonraki Haber >>

Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda

DMCA.com Protection Status

Avukatlar Mehmetçik Vakfı’nda

  Yukleme: 0.060533