Bahçeşehir Koleji Kars’ta

Bahçeşehir Koleji Kars’ta

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü'nün tanıtım toplantısı yapıldı.

Bahçeşehir Koleji Kars’ta


Bahçeşehir Koleji Kars’ta
KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlkokul ve ortaokul kademeleri ve Anadolu Lisesiyle 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün tanıtım lansmanı The Kars Park Otel’de Kars Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in katılımıyla gerçekleşti.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU SİTEM EĞİTİMİ, BİLGİSAYAR LABORATUARI, ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

Bahçeşehir Koleji Türkiye’nin her noktasına kaliteli eğitimi ulaştırmak amacıyla yeni kampüsler açmaya devam ediyor. Anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahçeşehir Kolejinin Kars Kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul ve Anadolu Lisesi kademeleri yer alıyor. 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünde STEM+A eğitim modeli uygulamaları için hazırlanan robotik sınıfı, 3D salonu ve STEM Center bulunuyor. Squash ve fitness alanlarını da içeren kapalı spor salonu, açıkhava spor sahaları, kapalı yüzme havuzu ve anaokulu öğrencileri için özel yüzme havuzunun da bulunduğu kampüs, sosyal olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Öğrencilere tam donanımlı bir kampüste eğitim görmenin ayrıcalığını yaşatacak olan Bahçeşehir Koleji STEM+A Eğitimi ile Geleceğe Hazır Bir Nesil Yetiştirmeyi amaçlıyor. Bahçeşehir Koleji algoritmik düşünme becerilerini erken yaşta kazandıran, disiplinlerarası çalışma ortamı sunan ve eğitime üretim odaklı yaklaşan STEM+A eğitiminin Türkiye’deki öncülüğünü yapıyor. Farklı disiplinleri bir arada edindirme ilkesine dayanan ve adını Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) ve Art (Sanat) kelimelerinin baş harflerinden adını alan STEM+A eğitimi Bahçeşehir Kolejinin tüm kampüslerinde Erken Çocukluk Eğitiminden itibaren uygulanıyor.

Dünyanın bazı önemli noktalarında üniversiteleri de bulunan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının Kars Kampüsün tanıtımı The Kars Park Otelde yapıldı. 930 öğrenci, 100 öğretmen ve 40 personel kapasiteli Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün lansmanına Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Kafkas halk oyunları gösterisinin ardından bir öğrenci şiir okudu bir öğretmen de Bahçeşehir Kolejini anlatan kısa konuşma yaptı.

İlk konuşmayı Kars Kurucu Temsilcisi Eray Aksoy yaptı. Aksoy, “Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştirildiği Bahçeşehir Koleji ailesine Kars Kampüsü olarak dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitim kalitesini içeriğini belirler anlayışıyla Türkiyede eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olabilmeleri için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, STEM eğitimi, Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarılarımızla taçlandırıyoruz. Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına, ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiyenin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilerine sahip. Tüm bunlar bir arala geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz.“ dedi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Özlem Dağ, “Kars gibi 5 bin yıllık tarihe sahip kadim bir şehirde bulunmanın verdiği heyecanı ve mutluluğu ifade etmek istiyorum. Yüzler boyunca İpek yolunun kavşak noktası olduğu bu kadim şehir her zaman medeniyetlerin kesişme noktası olmuştur. Ve her zaman çok sesliliği, çok kültürlülüğü ve birlikte yaşama kültürü ve becerisiyle de öne çıkmıştır. Bu yönüyle ve eğitime verdiği değerle de Bahçeşehir Koleji olarak yeni eğitim döneminde Karsta olmaktan ve burada hizmet verecek olmaktan gurur duyuyoruz.“ diye konuştu.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de Kars'a şube açmakta geç kaldıklarını belirtti. Başkan Enver Yücel "Biz Kimiz" diye merak ediliyoruz önce bunu açıklayayım ama bu konudan önce şuan Kars Valisi olarak görev yapan Rahmi Doğan'ın eğitim kurumlarımızı Kars ile buluşturmasın da emeği ve gayretinin çok olduğunu ifade etmek isterim diye başladığı konuşmasında, "Biz eğitimi doğru dürüst yapamazsak muasır medeniyet düzeyine ulaşmamız mümkün değil. Dünyadaki iyi ülkelerde nasıl eğitim yapılıyorsa biz de bu eğitimi yapmak zorundayız okullarımızda. Sadece özel okullarda değil tüm okullarda yapmak zorundayız. Hep birlikte bunu anaokulundan itibaren anlayıp, kavrayabilirsek, eğitim nedir diyebilirsek, işte o zaman biz geleceği yakalayabiliriz. Keşke Türkiye'de eğitim zorunlu olarak 12 yıl olmasaydı da anaokulları zorunlu olsaydı. Keşke liseler 2 yıl olsaydı da bundan 20 yıl önce, 30 yıl önce, 40 yıl önce anaokulları zorunlu olsaydı. Keşke ben de anaokulunda okuyabilseydim. Ama daha yeni yeni Türkiye'de okul öncesi eğitimin önemi yeni kavranmaya başlandı. Şunu bilin ki anaokuluna 1 dolar yatırdığın zaman 7 dolar olarak geri alıyorsun. Anaokulu bireyin hayatındaki beyin gelişiminin en önemli yaş grubu. Okul öncesindeki eğitim hepsinden daha da önemli." ifadelerine yer verdi.

FETÖ'DEN ATILAN OLMADI

Enver Yücel, Bahçeşehir Okulları'nı 1994, Bahçeşehir Üniversitesi'ni de 1998 yılında kurduklarını anlattı. Kurumlarında 10 bine yakın öğretmen ve eğitimcinin görev yaptığını ifade eden Yücel şöyle konuştu:

"Şu anda 150 bine yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. Türkiye'nin dünyadaki önemli bir markası yolunda hızla ilerliyoruz. Sayıca Avrupa'nın en büyüğüyüz. Ama dünyanın büyüklerinden bir tanesi olmamıza rağmen en büyüğü değiliz. Bütün bu çalışmaları yaparken kadromuzda 10 bine yakın öğretmen, eğitimci çalışıyor. Bu kadar büyüklükte, bu kadar çalışmada, bu kadar hoca, öğretmen çalışmamızda ama Allah'a şükür bir tane vermedik. Bir öğretmenimiz FETÖ'cülükten dolayı atılmadı. Biz öğretmenimizi iyi seçtik. Değerlerimize sahip çıktık. Kurulduğumuz günden beri iktidarlar değişti ama bizim ilke ve prensibimiz değişmedi. Ve yolumuza devam ediyoruz. Güncel politikaların içinde hiç olmadık. Ve hiç olmayacağız. Bizim işimiz eğitim, kaliteli eğitim ve Türkiye'nin geleceği. Biz sadece Türkiye içinde sınırlı kalmadık. Şuanda İstanbul ile birlikte dünyanın 5 noktasında bizim üniversitemiz var."

Kars Valisi Rahmi Doğan da “Son yıllardaki eğitime devletimizin yaptığı yatırım gerçekten büyük bir yatırım. Fiziki imkanlarımız neredeyse tama yakınken eğitim kalitesindeki eksikliğimiz bu kadar para harcayıp da bunun bugün geri dönüşümünü alamamanın acısını hissediyoruz. Tabi bu çok tartışılır, su götürür. Öğretmen kalitesinden müfredattan tutun da diğer hususları da ortaya koyduğunuzda bir takım eksikliklerimizin olduğu aşikardır. Bunları gidermek zorundayız. Niye gidermek zorundayız? Her zaman söylüyorum artık Karsın çocukları Ardahanın çocuklarıyla mücadele etmiyor. Karsın çocukları Madritli çocuklarla Tokyolu çocuklarla mücadele etmek zorunda. Ve 21. Yüzyılda Türkiye gelecekte var olmak istiyorsa o zaman çocuklarını geleceğe iyi yetiştirmesi lazım. “ dedi.

Programa katılanlar Yenişehir Mah. Ali Gaffar Okkan Bulvarı Zübeyde Sok. Merkez/Kars adresinde önümüzdeki sezon 10 bin 500 metre kare kapalı alanda Karslı işadamı Ekram Demir ve eğitmenler Eray Aksoy, Çağatay Özbey, Adem Kızıltepe önderliğinde eğitim ve öğretime açılacak olan Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü ile Şehitler Mah. İnönü cad. Şehit Er Emin Polat Sok. No:38 Kars Merkez adresinde hizmete başlayan tanıtım ofisinin Kars ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundular.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Bahçeşehir Koleji Kars’ta
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Bahçeşehir  Koleji  Kars’ta  eğitim  Vali  Rahmi  Doğan  Belediye  Başkanı  Murtaza  Karaçanta  Bahçeşehir  Uğur  Eğitim  Kurumları  Başkanı  Enver  Yücel  Kafkas  Üniversitesi  Rektörü  Prof.  Dr.  Sami  Özcan    14. Mekanize  Piyade  Tugay  Komutanı  Tuğgeneral  Turan  İnan  Kars  İl  Emniyet  Müdürü  Ümit  Bitirik  AK  Parti  Kars  İl  Başkanı  Adem  Çalkın  Kars  İl  Milli  Eğitim  Müdürü  Gökhan  Altun   
<< Önceki Haber Bahçeşehir Koleji Kars’ta Sonraki Haber >>

Bahçeşehir Koleji Kars’ta

DMCA.com Protection Status

Bahçeşehir Koleji Kars’ta

  Yukleme: 0.060704