Netuba İstanbul’da Ofis Açtı

Netuba İstanbul’da Ofis Açtı

Kısa adı NETUBA olan Hollanda Türkiye İş Konseyi Türkiyedeki ilk ofisini İstanbulda faaliyete geçirdi

Netuba İstanbul’da Ofis Açtı


Netuba İstanbul’da Ofis Açtı

Ergun KULA / İSTANBUL / KAFKAS HABER AJANSI

Kısa adı NETUBA olan Hollanda Türkiye  İş  Konseyi Türkiyedeki ilk ofisini İstanbulda faaliyete  geçirdi

 Hollanda ile Türkiye  arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve ki ülke arasındaki ilişkilere ivme kazandırmak için çalışmalar yürüten kurum, Türkiye’de yeni çalışmalara imza atmayı hedefliyor

 

İstanbul  Zorlu Center da  açılışa özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Hollandalı girişimciler de katıldı.

Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosu  Bart Van Bolhuis , Hollanda merkezli Edelstaal Grup Yönetim Kurulu Başkanı  ve DEİK VE DTIK Avrupa Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı Turgut Torunoğulları,  TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası, Sanatçı Nuri Alço, BJK Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, Amsterdam Yatırım Ajansı Temsilcisi  Mustafa TanrıverdiNETUBA  Türkiye Temsilcisi  Mükremin Altuntaş, Organik Kimya Hollanda temsilcisi Emre Kaya , Edelstaal Grup yöneticisi Ertan Torunoğulları nın yanı sıra  yaklaşık 100 kişi katıldı.

NETUBA Hakkında bilgiler verildi.

Hollanda merkezli olan NETUBA İş  Konseyi  yaklaşık 10 yıldır Hollanda ile Türkiye arasındaki özel sektöre yönelik çalışmalarının yanı sıra ayrıca  Hollanda dışında da resmi olarak sürdürmeye başladı.

NETUBA tarafından yapılan açıklamada, Hollanda ile Türkiye arasındaki  ticari faaliyetler   400 yıl öncesine dayanmaktadır.

Bu Ticari faaliyetleri ise  günümüzde  NETUBA iş konseyi gibi iki ülke arasında köprü

 vazifesi yapan kurumlar tarafından geliştirilmekte ve geleceğe taşımak için projeler gerçekleştirmektedir.

NETUBA is konseyi Hollanda  da Amsterdam,Rotterdam yatırım ajansı  ,Hollanda Ticaret Odası, Hollanda’daki Belediye kurumları ile işbirliği halinde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hollanda içerisinde Türkiye’ye yatırım yapan Hollanda kurumlarının ise Türkiye’deki Ticari adımlarında  danışman olmakta yatırımcıları Türkiye’ye yönlendirmektedir.

Hollanda içindeki Hollandalı kurum ve yatırımcıların Türkiye’deki aktivitelerinin gerçekleştirilmesi konusunda ise Türkiye yatırım Ajansı  (ISPAT)ve Türkiye’deki  başta İstanbul Ticaret Odası  ve  tüm ticaret odaları ile işbirliği halindedir.

NETUBA is konseyinin İstanbul’da acılan ofisinde Türkiye’de yer alan ve Avrupa’ya açılmak isteyen kurumlara Hukuksal ve stratejik destek sağlamayı planlamaktadır.

Açılışa katılan  yetkililer  Hollanda’ya yatırım yapmak isteyen firmalar Hollanda istanbul konsolosluğu yetkilileri ile Hollanda yatırım ajansı yetkilileri ile bir araya gelme fırsatı bulmuş oldu.Açılış programını konuşma bölümünü Amsterdam yatırım ajansı yetkilisi Mustafa Tanrıverdi gerçekleştirdi. NETUBA nin Turkiye de neden bir ofis acma ihtiyaci hissettiğini ve sürdürülecek faaliyetler ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirtirdi.

NETUBA Hollanda adına EDELSTAAL Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları ayrıntılı bir konuşma yaptı.

Turgut Torunoğulları konuşmasında  Hollanda ile  Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin son durumu hakkında  açıklamalarda bulundu.

Özellikle iş konseylerinin iki ülke  arasında ticari gelişimi  etkili bir şekilde desteklediğini  ve NETUBA’nın bu faaliyetlerini uzun yıllar sürdürdüğünü ve her iki resmi kurumları ile iyi iliksileri içerisinde olduğunu bu ilişkileri daha da geliştirileceğini ve her iki ülkenin özel sektörünün bu anlamda faaliyetlerini geliştireceğini bildirdi.Hollanda da yer alan ve bugünlerde Hollanda ekonomisinde önemli payı olan Türk şirketlerinin de Hollanda’daki gücünden bahsetti.Turgut Torunoğulları iki ülke arasındaki Ticaretin sürdürülmesinde NETUBA gibi değerli kurumların çok büyük rol üstlendiğini söyledi.

NETUBA adına konuşma yapan AKD firma yetkilileri de NETUBA içerisindeki rollerinden ve gelecekteki çalışmalarından bahsettiler.

NETUBA en büyük bord üyelerinden biri olan ORGANIKKIMYA  Hollanda yetkilisi Emre Kaya firma faaliyetlerinden ve  NETUBA ile beraber yapılan ortak çalışmalardan bahsettiler.NETUBA ya çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

DEIK is konseyi yetkileri de Hollanda partneri olan NETUBA yi yalnız bırakmadı ve yapılan konuşmada ortak aktivitelerden bahsettiler.

TUSIAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleagasi açılış konuşmasında özel sektörün dünyadaki gücünden bahsetti ve is konseylerini yapılanmaları ve dünyadaki misyonlarının Ticari faaliyetler acısından çok önemli olduğunu bildirdi.NETUBA is konseyini İstanbul ofisi  faaliyetlerinde başarılar diledi.

Son olarak Hollanda’nın İstanbul başkonsolosu Bart van Bolhuis  konuşmacı olarak Iki ülke arasındaki deneyimlerinden  NETUBA is konseyinin İstanbul’daki ofisinin açılısından duydukları memnuniyeti dile getirdi  faaliyetlerini yakından takip edeceklerini bildirdi ve başarılar diledi. Açılışı Hollanda’nın  İstanbul başkonsolosu Bart van Bolhuis ,Turgut Torunoğullarıi(Edelstaal yönetim kurulu başkanı),Emre Kaya (Organik kimya),Mükremin Altuntaş(Netuba Türkiye sorumlusu),Ertan Torunoğulları (Edel staal ve NETUBA Board üyesi)Hatice Bekker (NETUBA Başdanışmanı)kurdele keserek gerçekleştirdiler.Açılış sonrası NETWORK etkinliği ile programa devam edildi.Tüm sektörlerden katılan 100 e yakin is adamı Yatırım ajansı ve konsolosluk yetkililerine soru sorma fırsatı bulabildiler.İstanbul Ticaret odası ISPAT kurum yetkilileri de açılışta yer aldılar.Açılış programı GREEN&BLACK firmasının üretimine başladığı şarap tanıtımı ve tadımı ile devam etti.NETUBA periyodik olarak İstanbul’daki sektörel NETWORK faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktadır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI




Bu Haberin Manşeti :

Netuba İstanbul’da Ofis Açtı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Netuba İstanbul’da Ofis Açtı Sonraki Haber >>

Netuba İstanbul’da Ofis Açtı

DMCA.com Protection Status

Netuba İstanbul’da Ofis Açtı

  Yukleme: 0.061830