En büyük engel sevgisizliktir

En büyük engel sevgisizliktir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle Anadolu İmam Hatip Lisesi “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Çocuk Esirgeme Kulübü” öğrencileri, rehber öğretmenleri Selin İrak ve Neslihan Boz, okul rehber öğretmeni Özge Ayvazoğlu nezaretinde 75. Yıl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunu ziyaret ettiler.

En büyük engel sevgisizliktir


En büyük engel sevgisizliktir

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

"Biz, sizi bir erkek ve bir dişiden yaratıp, birbiriniz ile tanışmanız için kabileler halinde çoğalttık. Allah katında en değerli olanınız, O´ndan en çok korkanınızdır." (Hucurat 49/13) ayetinden aldığımız mana ve düstur ile Allah katında doğuştan herkesin eşit olduğu, üstünlüğün ise takvada olduğudur.

Yine Allah, bazı insanların günahlarına kefaret için birtakım sınırlar koymuştur. Allah-u teâlânın engelli kimselere verdiği ulvi değeri ise Abese süresinden hareketle anlayabiliriz. Allah, bu surede âmâ olan Abdullah b. Ümmü Mektûm üzerinden engellilerin sahiplenilmesi, dışlanmaması, topluma kazandırılması emrini vermiştir. Bunun üzerine Hz. Peygamber, bir sefere giderken yerine vekâlet için Abdullah b. Ümmü Mektûmu bırakmıştır.

Yine "Engelli bir hastaya yol göstermek, sağır ve dilsiz ile ilgilenmek, yürümeye veya hareket etmeye çalışan bir engelliye yardım etmek sadakadır." (Ahmed b. Hanbel, Müsned, c.V, sf.168-169) hadis-i şerifinden edindiğimiz şiar neticesinde engelliler üzerinde ziyadesiyle hassas düşünen İnsanî ve Maarif zihniyetimiz, 3 Aralık Engelliler gününde onları her gün hatırladığımızdan daha fazla düşünmeye sevk etmiştir bizleri.

Bu minvalde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle Anadolu İmam Hatip Lisesi “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Çocuk Esirgeme Kulübü” öğrencileri, rehber öğretmenleri Selin İrak ve Neslihan Boz, okul rehber öğretmeni Özge Ayvazoğlu nezaretinde 75. Yıl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunu ziyaret ettiler.

Okul idaresi, “Bu duyarlı etkinliklerinden dolayı rehber öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” mesajını paylaştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

En büyük engel sevgisizliktir
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   anadolu haberleri; imam hatip lisesi haberleri; En büyük engel sevgisizliktir haberleri; kars haberleri;  
<< Önceki Haber En büyük engel sevgisizliktir Sonraki Haber >>

En büyük engel sevgisizliktir

DMCA.com Protection Status

En büyük engel sevgisizliktir

  Yukleme: 0.060078