• ÖGEL TEPE REKLAM

Ermenistan’dan Kaçak Yollarla Getirildi

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

  • 08 Temmuz 2020 01:00
  • A
  • A

Ermenistan’dan Kaçak Yollarla Getirildi

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

ERMENİSTAN’DAN KAÇAK YOLLARLA GETİRİLEN KAÇAK ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜNÜ ELE GEÇİRİLDİ

Iğdır’da jandarma ekipleri kaçak yollarla Ermenistan’dan getirilen kaçak elektronik sigara ele geçilirdi.

Yaz mevsimi nedeniyle Türkiye Ermenistan sınırını ikiye bölen Aras nehrinde su seviyesinin düşmesi nedeniyle sınır köylerinde yaşayan bazı kişilerin kaçak yollarla Ermenistan’dan Aras nehri üzerinden kaçak Elektronik sigara tütünü kaçakçılığının yapıldığı ihbarını alan Jandarma ekipleri, Iğdır Cumhuriyet başsavcılığının talimatları doğrultusunda yaptıkları istihbarı çalışma sonucunda  Aralık ilçesi Aşağı Çiftlik köyünde bir evde yaptıkları arama sonucu 2520 paket 75.000 TL değerinde Ermeni menşeli kaçak elektronik sigara tutunu ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, Aralık İlçe J.K.lığı ile İsth. ve KOM Ş.Müdürlüklerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde K.Ç. isimli şahsın kaçak elektronik sigara tütününü kaçak yollarda Ermenistan sınır hattından getirerek satması duyumu üzerine, şüpheli şahsın evinde ve tarlasında yapılan arama neticesinde piyasa değeri yaklaşık (75 000 TL) olan (2520 ) paket kaçak elektronik sigara tütünü İle tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen*(7) adet sikke ele geçirilmiştir. D.K.Ç isimli kişi gözaltına alınırken olayla bağlantısı olan bir kişinin ise aranmasına başlanıldı.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.