KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
“Türkiye’nin sınırları Halep’ten, Şam’dan, Bağdat’tan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan başlar”
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Türkiye’nin sınırları Halep’ten, Şam’dan, Bağdat’tan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan başlar”
2017-01-10 - 13:50
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 “Türkiye’nin sınırları Halep’ten, Şam’dan, Bağdat’tan, Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan başlar”

Kars Özel Çelik Başarı Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Sarıkamış Şehitlerini Anma programı büyük ilgi gördü. Programda konuşan Kars Valisi Rahmi Doğan, Türkiye’nin güvenlik sınırlarının Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay’dan tutulmasının ülkede bombalar patlamasına neden olduğunu dile getirdi.

Kars’ta eğitim öğretim faaliyetleri yanında yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Kars Özel Çelik Başarı Eğitim Kurumları,öğrencilerinin hazırlamış olduğu Sarıkamış Harekatı’nın 102. Yılındaki Anma Etkinliğinde müzik şöleni ve harekatın canlandırılması salondakilere duygulu anlar yaşattı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Kars Valisi Rahmi Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay ve öğrenci velileri katıldı.

Kars Özel Çelik Başarı Eğitim Kurumları Müdürü Hikmet Ayrıbaş’ın açılış konuşması sonrası öğrenciler tarafından oluşturulan koroyla şehitler anısına müzik sunumu yapıldı. Şiirlerin okunmasıyla devam eden programda öğrencilerin hazırladığı Sarıkamış Oratoryosu katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Öğrencilerin profesyonel tiyatro oyuncularını aratmayan Sarıkamış Harekatı canlandırmasını öğrenci velileri de telefonlarla ölümsüzleştirdi.

Kars Valisi Rahmi Doğan konuşmasında öğrencilerin performansının takdire şayan olduğuna dikkat çekerek, Sarıkamış Harekatı canlandırmasının gayet başarılı olduğunu kaydetti. Vali Doğan konuşmasında; 22 Aralık’tan 5 Ocak tarihine kadar geçen süreci canlandıran öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum.” dedi.

Bizim Türkiye Cumhuriyeti olarak sınırlarımızı değiştirme gibi bir düşüncemiz yok ama güvenliğimiz için ne zaman nerede bulunmamız gerekiyorsa orada bulunmalıyız.’ Diyen Vali Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarının Halep’ten, Şam’dan, Bağdat’tan, Balkanlar’dan ve Kafkasya’dan başladığının altını çizdi.

Vali Doğan, konuşmasında şunları söyledi; “Bu memleketin çocukları Yemen’in sıcak topraklarında kavruldular, Sarıkamış’ın soğuğunda dondular. Balkanlar’da, Trablusgarp’ta, Bağdat’ta, Şam’da, Halep’te çok uzak diyarlarda can verdiler. 100 yıl önce tam bu vakitlerde coğrafya değişmiş, haritalar yeniden çizilmiş ve 20 milyon metrekare toprağımızdan 780 bin metrekare bir alana sıkışmış kalmışız. Türkiye’nin sınırlarının güvenliğine bakıldığında bu sınırları Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay’dan tutmaya kalkarsanız Konya’da Kayseri’de, Bursa’da, İstanbul’da patlamalar oluyor. Bizim sınır güvenliğimiz Halep’ten, Şam’dan, Bağdat’tan, Balkanlar’dan ve Kafkasya’dan başlar. Dolayısıyla bizim bu alanlardaki tarihten kalan mirasımız, tarihten kalan varlığımızı iyi muhafaza etmemiz lazım, onları ayakta tutmamız ve her zaman moral, motivasyon desteği vermemiz lazım. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak sınırlarımızı genişletelim, değiştirelim gibi bir talebimiz ve derdimiz yok ancak sınırlarımızı ve vatandaşlarımızın güvenliği adına nerede ne zaman nerede bulunmamız gerekiyorsa iyi hesaplamamız ve orada bulunmamız lazım.”

Kars Özel Çelik Başarı Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Sarıkamış Şehitlerini Anma programı öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sahnede hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1633 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Zeki Elma Güven Tazeledi Korunan Tarih Dönüşen Şehirde Yeni Bir Konut Projesi Daha Doğu Tenis Ligi Başladı Sanatçı Topatan’ın Sergisi Büyüledi Kurban bereketi paylaştıkça artıyor Karadayı: Satın alınacak kurbanlıklarla ilgili bilgiler Bakan Arslan: Gecemizi gündüzümüze katıyoruz Bakan Arslan: Türkiye mazlumlar için de büyümek zorunda Digor’da kesintisiz hizmetler Sarıkamış Tören Alanı Bitmek Üzere Gökmen Kankılıç Vefat Etti Kars’ta Boğazında Yemek Kalan Şahıs Öldü

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı
Arpaçay’da Feci Kaza: 2 Ölü 4 Yaralı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır