KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Toksoydan teşekkür açıklaması
Anasayfaya Dön Tüm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toksoydan teşekkür açıklaması
2017-01-10 - 22:33
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Toksoydan teşekkür açıklaması

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

@kafkasajans

https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Sarıkamış Harekatı’nın 102. Yıldönümünü anma etkinliklerinin tamamlanmasının ardından yazılı açıklama yaptı.

Başkan Toksoy açıklamasında,Sarıkamış Harekâtı 22 Aralık 1914 – 5 Ocak 1915 tarihlerinde I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı ordusunun Rus işgali altındaki üç sancak ve yöresini (Kars, Ardahan, Batum) kurtarmak amacıyla başlattığı binlerce Mehmetçiğin şehadetiyle sonuçlanan  Sarıkamış Harekatı’nın 102. Yıldönümünü on binlerce kişinin katılımıyla anmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Bugün Sarıkamış Harekâtı’nı anmanın nedeni, Türk insanının toplumsal belleğinin tazelenmesi ve bu ülkeyi elde tutmak için canını ortaya koyanlara vefa borcunun ödenmesi olduğunu vurgulayan Toksoy,

"Sarıkamış Tarihi, Türk Tarihinin en hüzünlü en dramatik bölümüdür. Şehadet şerbeti içmek için ölüme adım adım yürüyen Türk yiğitlerinin varoluş destanıdır. En güzel kardelenlerin tarlası olan Sarıkamış, bedenlerin değil, ruhların donduğu, beyaz iklimlerden uçan yiğitlerin mekanıdır. Sarıkamış cesaretin, kararlılığın, azmin, emre itaatin çelikleşmiş ifadesidir. Sarıkamış vatanın, bayrağın, toprağın, kanın, namusun, şerefin mürekkep olduğu, ulvileştiği yerdir. Sarıkamış şehitlerin buluştuğu, meleklerin uçuştuğu, nurun arşa ulaştığı kutsi bir mekandır" dedi.

Türk insanı bugün bu kutsi topraklarda hür, başı dik ve gururla yaşıyorsa 102 yıl önce Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Anafartalar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz’da, Beşiktaş’ta, Kayseri’de, İzmir’de, Fırat Kalkanı Harekatında çarpışan, şehit ve gazi olarak tarih yazan insanlar sayesinde olduğuna dikkat çeken Toksoy,şu ifadelere yer verdi.

" Bu aziz insanların bizlerden ve gelecek kuşaklardan beklentileri hayırla yad edilmek, birlik ve beraberlik içinde bıraktıkları kutsal emanete sahip çıkmaktır. Unutulmamalıdır ki Kurtuluş Savaşı’nın önsözü Çanakkale, Çanakkale’nin de önsözü Sarıkamış’tır.Harekâtın 102. Yılında Sarıkamış dağlarında, tepelerinde vatanın kurtarılması için kanlarını akıtan, canlarını veren, toprağa giren aziz şehitlerimize, şahsım, ilçem ve milletim adına şükran ve minnet duygularımı sunuyorum.Kabirlerinden nur eksilmesin, mekânları cennet olsun. Allah’ın rahmeti onları kuşatsın.

Bütün bu çabamızda yalnız olmadığımızın altını çizerek, teşekkürü bir gönül borcu bildiğim kıymetli isimlere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

Bu vatanın toprağındaki özün, yüzüne nakış olduğu isim, bizi gönüllerimizle fetheden, bütün bu topraklar da canını feda eden aziz şehitlerimizi daima fark ettiren, Hak ve hakikat inancı ile yoğrulmuş sevgisinden bize ikram eden, ayrıca Sarıkamış’ımıza verdikleri büyük önemden dolayı,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunarım.Elbette memleketimizde bizimle el ele veren, gönül sofrasını bizimle paylaşan,hiçbir zaman mazlumu yalnız bırakmayan,Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'a müteşekkiriz.Ayrıca, memleketimize hizmetlerini ve desteklerini hiç esirgemeyen,Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç'a,gururumuz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız sayın Ahmet Arslan'a,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza,İçişleri Bakanlığımıza,Kültür ve Turizm Bakanlığımıza,Milli Eğitim Bakanlığımıza,Milli Savunma Bakanlığımıza,Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza,Sağlık Bakanlığımıza,Kars Valisi sayın Rahmi Doğan'a,Kars Milletvekilimiz sayın  Selahattin Beyribey'e,Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman'a,9.Komando Tugay Komutanımız Bilgin Çetinbağ’a, Şehit ve Gazi Ailelerine,Türk Kızılayı ‘na, Akut’a ve Çaykur’a,emeği geçen tüm birimlere, katkı ve katılımda bulunanlara, tüm misafirlerimize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOKKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4752 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Belediye Başkanı, İstanbul Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Derneğini Ziyaret Etti 100. Yılında Sovyet İhtilali… Kaçakçıları Duman Sardı! Kars’ta çaldıkları altınlarla yakalandılar Yaz cepte... Yaz cepte... Kars’ın işgücü piyasası analizi İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Kur’an-ı Kerim Dersleri Başlıyor İlk Emir Oku Kitap Kafe’de Osmanlıca Kursları Başlıyor Sol’un Kurbanı Alevîlik mi? Barzani’nin Korsan Referandumu ve Fırsat Bu Fırsat diyenler! Bakan Arslan, KAI Tanıtım Günlerine katıldı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır