KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Yaralý Karaca Kars’ta tedavi altýna alýndý
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaralý Karaca Kars’ta tedavi altýna alýndý
2017-03-10 - 16:22
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Yaralý Karaca Kars’ta tedavi altýna alýndý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Dün akþam saatlerinde Artvin’in Þavþat ilçesine yaralý bulunan karaca, gece saatlerinde getirildiði Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Veteriner Fakültesi’ndeki Doða Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvaný Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altýna alýndý.

Þavþat’ýn Elmaný köyü civarýnda bir þantiyenin duvarýndan atlarken yürü düþmesi sonucu iki bacaðý kýrýlan karaca, yol çalýþmasý yapan iþçiler tarafýndan bulunarak veterinere götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapýlan karaca, daha sonra Doða Koruma ve Milli Parklar Þube Müdürlüðü’ne teslim edildi oradan da tedavisinin yapýlmasý için Doða Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvaný Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderildi.

Burada gece saatlerinde müdahalede bulunulan karacanýn tedavi sürecinin devam ettiðini söyleyen Orman ve Su Ýþleri Kars Þube Müdürü Murat Doðanay, “Deðerli hocam sayýn Doç. Dr. Erdoðan Uzlu ve ekip arkadaþlarýyla birlikte geceleyin Artvin Þafþat’tan gelen yaralý bir karacanýn þu an operasyon için hazýrlandýðýný gördük. Bu yönüyle merkezimiz bölgemize yaban hayatý açýsýndan önemli bir hizmet sunmakta. Taa Artvin’e kadar Erzincan, Aðrý, Ardahan, Iðdýr, Bayburt ve Trabzon’dan bölgemize doðada güçten düþmüþ, yaralanmýþ yapan hayvanlarýný doðada tabiatta tutmak, tabiatýn içinde almasýný saðlamak amacýyla bu yaban hayvaný hastanesinde tedavisini yapýp tabiatýn içinde devamlýlýðýný saðlamak için çalýþmalara baþladýk. Merkezimiz þu anda faal ve bölgemize hizmet vermektedir. Bu yönüyle de Kafkas Üniversitesi yetkililerine teþekkür ediyorum.” dedi.

Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatý Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü, Doða Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvaný Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinden Doç. Dr. Erdoðan Uzlu da þunlarý söyledi:

“dün gece merkezimize sevk edilen yaralý karaca için bir aradayýz. Trafik bir hikâyenin maðdurunu konuþuyor olacaðýz ama bu sefer en azýndan insan eliyle olmamasý sevindirici. Þantiye duvarýndan atlamaya çalýþan bir erkek karacamýz, yaklaþýk 3-4 yaþlarýnda. Ön ve arka ayaklarýnda kýrýðý var. Cerrahlarýmýz bugün tam incelemelerini yapacaklar. Ben hayvanýn bulunmasýndan itibaren operasyonu hýzla gerçekleþtiren gerek Artvin ve Þavþat Doða Kurama ve milli Parklar gerek oradaki meslektaþ arkadaþlarýma ve gece gelip burada bu hayvanla ilgilenen tüm ekibimize teþekkür ediyorum. umarým tedavisi olumlu sonuçlanacak. 3 önemli kemiðinde kýrýk var, üçüne de ayný anda müdahale edilecek. Platin uygulamasýyla tedavisini yönlendireceðiz. Tedavi olumlu tamamlandýktan sonra yine Þavþat’ta bulunduðu alana býrakýlacak.”

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 22451 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır