KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Elektrik çarpýlmalarý peþ peþe geldi
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elektrik çarpýlmalarý peþ peþe geldi, polis memuru da akýma kapýldý
2017-03-16 - 12:10
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Elektrik çarpýlmalarý peþ peþe geldi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

ÖNCE ÝKÝ ERKEK ÇOCUK ARDINDAN DA BÝR POLÝS MEMURU ELEKTRÝK AKIMINA KAPILDI

Kars’ta bir apartmanýn merdiven boþluðundaki açýk pencereden iki çocuðun dýþarýya attýðý eþofmanýn metal parçasýnýn binaya yakýn elektrik tellerine isabet etmesi sonucu akýma kapýlmalarýnýn ardýndan bir üzücü olay da polis memurunun baþýna geldi. Olay yeri inceleme polislerinden Ali Damirdaþ, 5 katlý binada olayýn meydana geldiði 4. kata doðru ölçüm için uzattýðý metrenin tellere yaklaþmasýyla akýma kapýldý. 4 ve 7 yaþlarýndaki yaralý iki erkek kardeþ ile polis memuru Kars’taki ilk müdahalelerin ardýndan Erzurum’a sevk edildiler.

Kentte uzun yýllardýr Fevzi Paþa Mahallesi’ndeki Öðretmen Lojmanlarýnýn bakýmsýz durumu sonunda korkulaný da beraberinde getirdi. 103 lojmandan sadece 40’ýnda ikamet edenin görüldüðü lojmanlarýn kýrýk ve dökük halinin yanýnda çevre düzenlemesinin de olmadýðý dikkatlerden kaçmadý. Bu döküntülerin en vahim tarafý ise yüksek gerilim hatlarýnýn binalara çok yakýn mesafeden geçmesi. Bu da beklenen sýkýntýya dün sebep oldu. 5 katlý lojmanlarýn birinde 4. katýn merdiven boþluðuna yakýn geçen elektrik telleri olumsuzluklarý peþ peþe getirdi. Geçmiþ yýllarda binalara çok yakýn mesafede kurulan elektrik direkleri ve tellerinin yakýn mesafeden geçtiði açýt pencereden atýlan bir eþofman az kalsýn faciaya yol açýyordu.

Edinilen bilgilere göre Serhat (7) ve Zeynel Abidin (4) Erçaðlar kardeþler açýk pencereden dýþarýya eþofman attýlar. Eþofmanýn metal kýsmýnýn tellere isabet etmesiyle iki küçük erkek akýma kapýldý. Aðýr yaralanan kardeþler olay yerine ambulansla önce Kars Harakani Devlet Hastanesi’ne oradan da ileri tetkik ve tedavi için Erzurum’a sevk edildiler.

Yaþanan bu üzücü olayýn ardýndan olay yeri inceleme ekipleri gelerek bölgede çalýþma baþlattý. Bu sýrada polislerden Ali Demirtaþ ölçüm yapmak için 4. kattaki açýp pencereye doðru yerden metre uzattý. Metrenin tellere 30 santime kadar yaklaþmasý sonucu polis memuru da akýma kapýldý. Akýma kapýlan polis memuru da Kars Harakani Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardýndan Erzurum’a gönderildi.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 19210 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır