KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Vali Rahmi Doðan’ýn Nevruz Bayramý Mesajý
Anasayfaya Dn Tm Güncel Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Rahmi Doðan’ýn Nevruz Bayramý Mesajý
2017-03-20 - 22:27
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

Vali Rahmi Doðan’ýn Nevruz Bayramý Mesajý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/


Kars Valisi Rahmi Doðan’ýn Nevruz Bayramý mesajý:

Nevruz, geleneðimizde yeni ve umut dolu günleri, baharý, bolluðu ve bereketi müjdeleyen bir bayram, bir þenlik günüdür.

Nevruz, diðer bir ifadeyle “baharýn geliþi”; tabiatla iç içe, kucak kucaða yaþayan, topraðý "ana" olarak nitelendiren milletimizin geleneklerinde önemli bir yere sahiptir. Nevruz, bereketin simgesi, diriliþin iþareti, doðanýn yeni bir enerjiyle canlanýþýdýr. Yüreklerimizin yeni umutlarla dolup taþtýðý, gönüllerimizdeki duygularýn harmanlandýðý, yeni bir mevsime, yeni bir bahara yolculuðun baþlangýcýdýr. Birlikte sevinme ve neþelenme günüdür. Karþýlýklý sevgi-saygý ve hoþgörünün, milletçe bir arada, kardeþçe, barýþ içinde yaþama arzusunun anlam kazandýðý, dayanýþma ve yardýmlaþma duygularýnýn coþtuðu gündür.

Ortak kültür ve zenginlikler yumaðý olan bu anlamlý bayramý, ilelebet kutlayabilmemiz; bireysel ve toplumsal sevgi, saygý, hoþgörü, birlik, barýþ, kardeþlik, dayanýþma ve yardýmlaþma içinde yaþama isteðimize ve bilincimize baðlýdýr. Nevruzu, þiddet ve nefretin gerekçesi kýlanlarýn aksine, bu güzel günde milletçe sevginin, barýþýn, kardeþliðin evrensel dilini yüceltmeli, her tür þiddet ve terörün karþýsýnda olduðumuzu göstermeliyiz. Nevruzun bolluk ve bereketi müjdeleyen sýmsýcak günlerini bir baþlangýç kabul ederek; gelecek aydýnlýk günlerimizi mutlulukla, huzurla geçirebilmemiz için þehitlerimizin kanlarýyla sulanmýþ olan, tüm güzelliði, cömertliði ve bereketiyle bizleri baðrýnda barýndýran, Cenab-ý Allah’ýn bizlere bahþettiði bu cennet vatanda, tam bir uyum içinde yaþamamýz ve bu cennet vataný sevgi ve özenle korumamýz gerekmektedir.

Þanlý tarihimizden, ecdadýmýzdan gelen ve yüzlerce yýldýr yakýlan nevruz ateþiyle baharýn geliþini kutlarken, bizleri birbirimize kenetleyen, baðlayan ortak kültür deðerimiz olan nevruzu, ilelebet yaþatma bilinç ve arzusuyla Karslý hemþehrilerim ve aziz milletimizin Nevruz Bayramý’ný kutluyor, saðlýk, mutluluk, huzur ve bereket dolu yarýnlar diliyorum.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 749 Defa Okundu

YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Futsal Turnuvasý Ciritte heyecanlý anlar ‘Sanayiciyim’ dedi, azýlý dolandýrýcý çýktý... Kars Muhteþem Bir Cirit Gösterisine hazýrlanýyor Erzurum MNG AVM’ye Ödül Kaðýzman Müftülüðünden Hafýzlýk Ýcazet Töreni Iðdýr’da Yakalanan DEAÞ Terör Örgütü Üyesi Tutuklandý Kars TDP’den sinema etkinliði PKK/KCK operasyonunda 5 kiþi tutuklandý Kars’ta AK Parti’nin Yeni Kadýn Kollarý Baþkaný Sevim Arslanoðlu KARPAT’ýn Hedefleri ve Misyonu Seyfullah Türksoy’un Biyografisi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır